Praha - Fotbalový Ondrášovka Cup pokračoval ve středu dvěma zápasy.

16.9.2009
13 fotografií
Zápas Opavy s Baníkem Ostrava narušili chuligáni z řad fanoušků.

Zápas Opavy s Baníkem Ostrava narušili chuligáni z řad fanoušků.Foto: DENÍK/Pavel Sonnek

Opava - Ostrava 1:1 (0:0), 3:5 pen.

Očekávané slezské derby mezi fotbalovými klubu SFC Opava a FC Baník Ostrava bylo v 67. minutě na 15 minut přerušeno kvůli řádění chuligánů obou klubů.

Ti Opavští dokonce v 68. minutě vnikli na hřiště a atakovali ostravský sektor. Sudí Zelinka okamžitě utkání přerušil. Pořádek sjednala po desíti minutách pořadatelská služba ve spolupráci s policií.

Utkání 3. kolo Ondrášovka Cupu po „patnáctiminutové přestávce“ pokračovalo. Druholigová Opava překvapivě vedla díky brance Přecechtěla ze 48. minuty. Sedm minut před koncem vyrovnal Zeher a na řadu přišly pokutové kopy.

Baník byl v této disciplíně stoprocentní, kdežto na druhé straně vychytal Cigánka Buček. Opavští ale měli své hráče za hrdiny i přes vyřazení a aplaudovali jim ve stoje.

„Na zápas jsme se těšili. Po nepřesvědčivých výkonech jsme doma odvedli dobrý výkon. V prvním poločase jsme Baník k ničemu nepustili. V tom druhém jsme dali gól a kdyby Kiša proměnil šanci, tak postoupíme. Bohužel se tak nestalo a v závěru jsme zaspali standardku a bylo vyrovnáno,“ hodnotil zápas trenér Radek Látal.

Branky: 47. Přecechtěl – 83. Zeher. Rozhodčí: Zelinka, Pelikán, Žluté karty: Přecechtěl, Cigánek, Čáp, Nepožitek – Lička, Neves. Diváci: 5 516.

Opava: Novák – Uvíra, Horka, Cigánek, Čáp – Wirth – Schaffartzik (90. Halaška), Partyš, Nepožitek (80. Breškovec), Kiša – Přecechtěl (65. Neubert ). Trenér: Látal.

Ostrava: Buček – Zawada, Neves, Neuwirth, Tchuř – Lukeš, Řezník (68. Tomašák), Lička – Kraut (46. Zeher), Strnad (61. Varadi), Mičola . Trenér: Koubek.

Dvůr Králové – Liberec 2:7 (1:3)

Devět minut. Tak málo času stačilo fotbalistům Liberce v Podkrkonoší, aby postoupili do třetího kola domácího poháru.

Po dvou trefách Diviše a jedné Ćoriće vedli o tři branky a na hřišti divizního týmu mohli začít kontrolovat zápas.

Branky: 16. Slezák, 74. Klazar – 1. a 9. Diviš, 86. a 87. Martan, 6. Ćorić, 52. Gebre Selissie, 56. Bosančić. Rozhodčí: Franěk. ŽK: 3:1. Diváci: 1410.

Dvůr Králové nad Labem: Tomek – Blažek, Kruliš, Novák, Rejl – Kilevník, Vít, Míl (56. Jurík), Řežábek (74. Urban) – Klazar, Slezák.

Liberec: Hauzr – Gebre Selissie, Holeňák (59. Polák), Dejmek, Janů – Ćorić, Bosančić, Purić, Papoušek – Diviš (80. Dočkal), Kerić (65. Martan).

Autor: Redakce

16.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

Na sídliště lanovkou? Brnu se komplikuje stavba tramvajové tratě

Brno /INFOGRAFIKA/- Dopravu na sídliště Kamechy může v budoucnu obstarat lanová dráha. Lanovky v Brně už vedení města ale několikrát navrhlo a zatím nikdy nedokončilo.