Na jeden z vrcholů sezony hráči 1. SC Znojmo své fanoušky zrovna nenalákali. Příští středu přivítají na svém hřišti v odvetě osmifinále Poháru Fotbalové asociace České republiky Liberec. Jenže po úvodní porážce 0:6 už Jihomoravané takřka ztratili i minimální naději na postup.

Dvanáctý celek nejvyšší soutěže Slovan rozmetal druholigového soka už za první poločas, kdy mu nasázel všech šest branek. „Jsem hrozně zklamaný, hlavně z přístupu k prvnímu poločasu, to byla z naší strany úplná tragédie. Musím se omluvit našem fanouškům, takhle jsem si to vůbec nepředstavoval," posteskl si znojemský trenér Oldřich Machala.

Liberec se s vidinou účasti v Evropské lize upíná především na domácí poháru, i proto slovenský kouč Samuel Slovák postavil nejsilnější možnou sestavu. Pouze v brance dal šanci náhradníkovi Lukáši Hroššovi. „Jsem rád, že jsme dali šest gólů a vytvořili si dobrou výchozí pozici před odvetou. První poločas byl z naší strany excelentní," pochvaloval si liberecký trenér.

Zářili Šural a Frýdek

Jeho tým proti osmému celku druhé nejvyšší soutěže od začátku dominoval. Ve druhé minutě sice ještě Delarge únik nezakončil, ale další sóla už proměnili Šural s Frýdkem a domácí celek ve dvanácté minutě vedl o dvě branky.

V ojedinělé znojemské šanci vychytal Pázlera Hroššo a opět udeřil Slovan, když svou druhou branku přidal Frýdek. Do přestávky skóre navýšili Pavelka, z pokutového kopu Fleišman a podruhé Šural. „Liberec nás přejel úplně ve všem. Upozorňovali na jeho krajní hráče, speciálně na Fleišmana a čtyři góly pak padly po akcích z levé strany," zlobil se Machala.

Liberec tak ještě do přestávky vyrovnal svůj rekordní triumf v samostatné lize z šestého kola proti Ostravě.

V druhé půli další gól nepadl, i když šance na zvýšení měli Pavelka, Ďubek, Delarge a Šural. Znojemský Pázler už pouze nastřelil tyč. „Máme v týmu několik hráčů, kteří už první ligu zažili, ale s takovýmto přístupem, nasazením a agresivitou to daleko nedotáhneme," tušil Machala.

Slovan Liberec - 1. SC Znojmo 6:0 (6:0)
Branky: 7. a 45. Šural, 12. a 29. Frýdek, 32. Pavelka, 42. Fleišman z pen. Rozhodčí: Jech. Diváci: 1250.
Sestava Liberce: Hroššo - Mudra, Pimpara, Pokorný, Fleišman - Obročník, Pavelka (58. M. Jarolím) - Delarge (64. Hadaščok), Ďubek, Frýdek - Šural (74. Soungole). Trenér: Slovák.