Liberec uspěl i v druhém přípravném zápase

Agia Napa - Fotbalistům Liberce se vydařil zápas proti srbskému Jogodinu.

2.2.2009

Petr Papoušek při rozjezdu jednoho z útočných pokusů. Foto: Deník/Ota Bartovský

Po nedělní výhře nad Dinamem Minsk si fotbalisté Slovanu Liberec připsali v pondělí druhé vítězství v rámci svého herního soustředění na Kypru.

Porazili účastníka nejvyšší srbské soutěže Jagodinu 2:0.

Skóre otevřel v 14. minutě Radzinevičius, který začal v útočné dvojici spolu s Kerićem. Litevský forvard si přesně narazil s Dočkalem a z deseti metrů po zemi prostřelil brankáře Jagodiny.

Gólmana Srbů pak bude ještě dlouho strašit ze sna liberecký středopolař Papoušek. V 80. minutě zahrával ostrostřelec přímý volný kop, brankář se domníval, že ze 40 metrů bude exekutor jen centrovat, ale Papoušek svým proslulým způsobem napálil míč přímo do branky – 2:0.

V 88. min. brankář Slovanu Uvarenko kryl pokutový kop soupeře, když vystihl směr střely, vrhl se po své pravé ruce a míč vyrazil.

Zápas se tentokrát obešel bez zranění, jen Kerić inkasoval v 10. minutě úder loktem a má monokl.

Ve čtvrtek 5. února se Liberec utká s ukrajinským velkoklubem Dynamem Kyjev.

Slovan Liberec – FK Jagodina 2:0 (1:0)

Branky: 14. Radzinevičius, 80. Papoušek.

Slovan: Hauzr (46. Uvarenko) – Kelić, Polák, Košťál, Vulin – Dočkal (75. Papoušek), Gecov (46. Hochmeister), Vlasko (70. Dort), Liška – Kerić (80. Blažek), Radzinevičius.