Sparta na Stínadlech rozhodla hned na začátku

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Vedoucímu týmu tabulky trefil tři body Slepička. Liberecký Nezmar srazil Baník brankou v poslední minutě. Příbram nasázela Olomouci čtyři góly. Jablonec otočil zápas s Duklou. Boleslav přehrála Bohemians 1905.

24.10.2011
36 fotografií
11. kolo Gambrinus ligy: Teplice vs. Sparta

11. kolo Gambrinus ligy: Teplice vs. SpartaFoto: Deník/Karel Pech

Fotbalisté Slovanu Liberec se v pátek večer na „povinnou“ výhru nad předposledním týmem tabulky 1. Gambrinus ligy, Baníkem Ostrava, nadřeli více, než se čekalo. Mužstvu výrazně chyběl Jiří Štajner. Zkušená opora týmu nemohla nastoupit kvůli svalovému zranění. Jeho spoluhráči nezklamali a díky výhře 3:2 postoupili na druhé místo v tabulce (o které ale mohou už v sobotu přijít, pokud Jablonec vyhraje na Strahově nad Duklou Praha).

Čekání olomouckých fotbalistů na vítězství v Příbrami pokračuje. To poslední se datuje do roku 1999. V posledním ligovém utkání se Hanáci konci série ani nepřiblížili a prohráli 1:4.

Fotbalisté Jablonec porazili v utkání 11. ligového kola Duklu Praha a vrátili se na druhé místo v tabulce pět bodů za vedoucí Spartu. Nováček nejvyšší soutěže sice v azylu na Strahově, kam se přesunul kvůli instalaci vyhřívaného trávníku na Julisce, nad favoritem vedl po Hanouškově trefě, ale hosté brankami Beneše, Zábojníka a Pitáka v druhé půli skóre otočili. Dukla našla přemožitele po pěti předešlých utkáních bez porážky.

Slovácko zvítězilo v 11. kole první ligy v Hradci Králové 1:0, přestože hrálo od 65. minuty bez vyloučeného Davida Pavelky. O jediný gól se postaral v 35. minutě Vít Valenta. Hradec měl sice po většinu zápasu herní převahu, ale posedmé v sezoně nedokázal vstřelit gól, na který čeká už 295 minut.

Fotbalisté pražské Slavie se dočkali premiérové výhry pod koučem Františkem Strakou. V utkání 11. ligového kola proti Českým Budějovicím zužitkovali přesilovku po vyloučení hostující Horejše ze závěru úvodního poločasu a díky brankám Jandy a Hurky zvítězili 2:0. Pro Slavii to byla teprve třetí výhra v sezoně, Dynamo na první tříbodový zisk jako jediný ligový tým stále čeká a zůstává poslední.

Fotbalisté Plzně do puntíku splnili úlohu favorita a porazili doma v derby svou pražskou jmenovkyni 4:1. Úřadující mistr do šroubku rozebral hru Pražanů a v závěru zápasu exceloval.

Po více než dvouměsíčním čekání se fotbalisté Mladé Boleslavi dočkali výhry v domácím prostředí, když v zápase 11. kola porazili Bohemians 1905 2:0. Boleslavské góly obstarali Zahustel s Procházkou a postarali se o to, že Boleslav natáhla sérii bez porážky na čtyři zápasy. Boleslav má po neděli na kontě 19 bodů a dostala se v tabulce na páté místo právě před dnešního soupeře.

Fotbalisté Sparty vyválčili v Teplicích výhru 1:0 a po deseti letech vezou ze Stínadel tři body. Rozhodující okamžik dohrávky 11. kola se zrodil už v 7. minutě, kdy Slepička po rohovém kopu hlavičkoval přesně. Letenští mají v čele tabulky osmibodový náskok. Severočeši, kteří nevyhráli ve čtyřech ligových zápasech po sobě, zůstali desátí.

Teplice - Sparta 0:1 (0:1)

„Taková porážka se přijímá těžce. Spartu jsme v závěru přitlačili, měli jsme šance, ale nedáváme góly. Trápíme se tím už delší dobu,“ povzdechl si stoper Teplic Petr Lukáš po prohře 0:1 se Spartou.

„Začali jsme ustrašeně, ve druhém poločase jsme byli lepší, ale neproměnili jsme šance. Z toho jsem smutný,“ řekl kouč Teplic Petr Rada.

„Teplice hrály dobře, ale hraje se na góly,“ smál se hrdina zápasu Miroslav Slepička, který vstřelil svůj první gól po návratu ze zahraničí.

Spartě brzký gól pomohl a po něm dominovala. Severočeši byli bez Mahmutoviče a Keriče v útoku bezzubí a v prvním poločase vůbec netrefili branku. Po přestávce domácí přidali, Spartu přikovali před vlastní šestnáctku a v 75. minutě si vypracovali i první gólovku.

Jindráček poslal malým vápnem ostrý míč a Vachouškovi chyběl jen kousíček, aby ho doklepl do prázdné branky. Hned dvě podobné šance spálil v závěru Smejkal. Tepličtí si zasloužili vyrovnat, jenže znovu doplatili na nemohoucnost v zakončení.

Branka:
7. Slepička. Rozhodčí: Příhoda - Handlíř, Dobrovolný. ŽK: Ježdík - Pamič. Diváci: 5950.

Teplice: Grigar - Ježdík, Lukáš, Matula, Rosa - Zoubele (46. Vůch), Siva (66. Čajič), Ljevakovič, Stožický (80. Smejkal) - Vachoušek - Jindráček. Trenér: Rada.
Sparta: Švenger - Vidlička, Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušek - Sionko, Grajciar (70. Hušbauer), Matějovský (90+1. Abena), Krejčí - Slepička (63. Kweuke). Trenér: Chovanec.

Plzeň - Viktoria Žižkov 4:1 (0:0)

Domácí nastoupili se dvěma změnami v sestavě. Bakoše na hrotu útoku vystřídal Ďuriš a místo Čecha nastoupil v brance poprvé od svého zranění v kvalifikaci Ligy mistrů v Trondheimu gólman Pavlík. „Čech si stěžoval na bolesti kolena, podstoupí lehký chirurgický zákrok a během deseti dnů by měl být v pořádku,“ vysvětlil změnu trenér Plzně Pavel Vrba.

Domácí od první minuty sevřeli svého soupeře do kleští a na branku Pražanů se valil jeden útok za druhým. Vyložené šance měli Petržela, Duriš i Pilař, ale mířili buď vedle branky nebo je vychytal gólman Vaclík.

Domácí držel na uzdě také rozhodčí Matějek, který odpustil hostům nejméně dva penaltové zákroky po faulech na Pilaře a Rajtorala. Plzeň měla místy až drtivou převahu, o čemž svědčí poměr rohových kopů 10:0 a držení míče 75 procent proti pětadvaceti, jenže gólu v první půli se nedočkala.

První šanci druhé půle měl překvapivě Žižkov, když centr Čermáka se odrazil od tyče. Potom ale přišly chvíle plzeňských střelců. Šest minut po přestávce utekl Ďuriš a z jeho přihrávky poslal míč v placírkou k tyči do sítě.

Podruhé rozehřál 5736 prokřehlých diváků ve Štruncových sadech Pilař, který si zpracoval přihrávku Koláře a střelou k tyči skóroval. Pak ale zápas zdramatizoval soupeř. Z ojedinělého protiútoku se v souboji Bystroněm prosadil střídající Bőhm a Plzeň vedla už jen o gól.

A mohlo být ještě hůře, vzápětí pálil do odrytého rohy plzeňské branky Kalivoda, jenže Pavlík tygřím skokem míč vyrazil na rok.

Žižkovští za promarněnou příležitost vzápětí krutě pykali. Střídající Bakoš načechral míč před branku na hlavu Čišovského slovenský stoper vstřelil nekompromisně svůj první ligový gól v dresu Viktorie. O pár minut později si Petržela pohrál s dvojicí hráčů Žižkova, poslal míč do běhu Bakošovi, který střelou k tyči pojistil zaslouženou výhru Viktorie.

Zdecimovaný Žižkov dohrával bez vyloučeného Bodečka, který fauloval Koláře a po druhé žluté kartě musel opustit trávník.

Branky: 51. Petržela, 62. Pilař, 73. Čišovský, 77. Bakoš - 69. Böhm. Rozhodčí: Matějek - Wilczek, Ubias. ŽK: Kadeřábek, Štastný, Bodeček. ČK: 90. Bodeček (všichni Žižkov). Diváci: 5736.

Plzeň: Pavlík - Rajtoral, Čišovský, Bystroň, Limberský - Horváth, Jiráček - Petržela, Kolář (88. Řezník), Pilař (82. Darida) - Ďuriš (56. Bakoš). Trenér: Vrba.
Žižkov: Vaclík - Šťastný, Bodeček, Procházka, Starý - Lafrance (65. Folprecht) - Kadeřábek, Kalivoda (84. Súkeník), Čermák, Slodowy - Nestorovski (46. Böhm). Trenér: Pulpit.

Mladá Boleslav - Bohemians 1905 2:0 (1:0)

Domácí se těšili na to, že před svými diváky naváží na čtyřbodový zisk z posledních dvou utkání venku a velké odhodlání ukázali už při tradičním počátečním náporu. První akci Zahustela a Chramosty ještě stoper Bohemians Lukáš na poslední chvíli stačil zastavit, stejně jako vzápětí bek Žižka, který si málem dal vlastní branku. Roh Boleslavi ve 14. minutě už hosté odvrátit nedokázali: Zahustel se bleskově zorientoval ve skrumáži a bouřlivě slavil gól stejně jako před třemi týdny v Teplicích, kde skóroval poprvé v ligové kariéře.

Ani obdržená branka "Klokany" nedonutila k větší ofenzivní aktivitě, vidět nebyl ani osmnáctiletý tvořivý záložník Šumský. Jediné nebezpečí pro domácí obranu znamenal hlavičkový pokus útočníka Škody, ale ani Boleslav se v urputném boji na dostřel mnohokrát nedostala.

Oba týmy ukázaly lepší koncovku až po změně stran. Pro Boleslav vypadaly nadějně rána Procházky a dorážka Buluta, po níž skvěle zasáhl brankář Bohemians Sňozík. Pražané byli blízko vyrovnání po hodině hry. Střela Nešpora se odrazila od břevna k brankové čáře a byť se hosté začali nesměle radovat z branky, rozhodčí gól neuznali a nechali pokračovat ve hře.

Boleslav nechtěla dopustit, aby těsný náskok ztratila stejně jako v posledním domácím zápase s Hradcem Králové. Jedenáct minut před koncem získala pojistku na své vítězství: po průniku Chramosty a špatném zásahu hostujícího beka Žižky míč s přehledem poslal k tyči Procházka a obstaral pro domácí klidnou koncovku.(ČTK)

Branky: 14. Zahustel, 79. Procházka. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Hájek. ŽK: Kúdela, Šírl - Žižka, Nešpor. Diváci: 3164.

Ml. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Rolko (46. Janíček), Šírl - Kúdela, Procházka - Zahustel, Kulič (88. Ščuk), Bulut (65. Řezníček) - Chramosta. Trenér: Koubek.
Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Cseh, Žižka - Moravec, Šumský (60. Budínský), Borek (77. Kraják), Bartek - Škoda, Nešpor (67. Bálek). Trenér: Medynský.

Slavia - České Budějovice 2:0 (0:0)

Oba kouči si v Edenu museli připadat, jako by si prohodili týmy. Zatímco českobudějovický František Cipro, který se Slavii slavilv roce 1996 titul, se od domácích fanoušků dočkal přátelského uvítání, jeho protějšek Straka nezůstal ani dnes ušetřen protestům. Příznivci červenobílých opět dorazili v černém oblečení a vyvěsili podél svého sektoru nesouhlasné transparenty, i když jich bylo mnohem méně než v pondělí na Žižkově.

Jihočeši venku nevyhráli od května 2010 a v úvodu se zdálo, že by ostudnou bilanci ze hřišť soupeřů mohli konečně trochu vylepšit. Solidní hrou v záloze eliminovali očekávaný slávistický nápor a sami zahrozili jako první. Po centru Otepky se pověsil do vzduchu Brezinský, ale v dobré pozici netrefil branku.

Pražané se dostali do tempa až v polovině úvodního dějství. Trubila ve 23. minutě přesprintoval na levém kraji zálohy půlku hřiště, křížnou střelu ale poslal vedle. Ještě blíž k vedoucímu gólu byl o chvíli později Blažek, ale zblízka jen trefil brankáře Křížka.

Klíčový okamžik přišel těsně před pauzou. Kapitán Dynama Horejš ve středu hřiště "zajel" do Trubily a sudí Jech ho poslal předčasně do sprch. Domácí přesilovku využili ihned. Dvě minuty po návratu z kabin napřáhl z úhlu Trubila a jeho sraženou střelu technicky umístil do sítě Janda.

Slavia si pak s přehledem hlídala těsný náskok, ale dlouho se jí nedařilo přidat uklidňující druhý gól. Blažek v dobré pozici špatně zasáhl míč, střídajícího Milutinoviče vychytal Křížek a Hurkovu ránu v 77. minutě zastavilo břevno. Domácí mladík se dočkal své první ligové trefy až sedm minut před koncem, kdy přesnou střelou k tyči zužitkoval Pospěchovu přihrávku.(ČTK)

Branky: 47. Janda, 83. Hurka. Rozhodčí: Jech - Pospíšil, Štěrba. ŽK: Latka, Hubáček, Trubila, Jarolím - Javorek, Ondrášek. ČK: 45. Horejš (Č. Budějovice). Diváci: 5682.

Slavia: Čontofalský - Kaufman (17. Pospěch), Latka, Hubáček, Hloušek - Nitrianský, Jarolím, Janda (66. Milutinovič), Trubila - Hurka, Blažek (59. Vlček). Trenér: Straka.
Č. Budějovice: Křížek - Horejš, Lengyel, Brezinský, Machovec - Klesa, Čirkin (83. Stráský), Javorek, Otepka (56. Hudson), Sandro (88. Petráň) - Ondrášek. Trenér: Cipro.

Hradec Králové - Slovácko 0:1 (0:1)

Hradec začal velmi aktivně a už v šesté minutě měl první vyloženou pozici Zelený. Zleva postupoval téměř sám na gólmana Filipka, ale branku netrefil. Po čtvrthodině zas Fischer našel přihrávkou ve vápně Dvořáka, jehož střelu zblízka zneškodnil vytrčením nohy Filipko.

Ani další náznaky Hradce gólem neskončily, a tak přišel trest. Ve 35. minutě odcentroval zprava Mezlík, na přední tyč si naběhl Valenta a jeho přízemní střela nečekaně doputovala až do branky, přestože postrádala větší razanci. Krátce na to mohl zvýšit Ondřejka, ale jeho rána z 22 metrů skončila těsně vedle.

Otřesený Hradec se k dalším šancím dostal až po změně stran, kdy trenér Kotal poslal místo Hochmeistera do hry Štěpána. Fischer však po centru Zeleného neuspěl a ani standardní situace nebyly efektivní ve prospěch domácích.

V 65. minutě k tlaku Hradce nechtěně přispěl Pavelka, který šel šlapákem do souboje s Plašilem, za což viděl druhou žlutou a následně červenou kartu. Hradec poté sice přešel na hru na dva klasické obránce a vsadil na totální ofenzivu, ale obrana Slovácka byla i v oslabení pevná.

Z posledních pěti zápasů tak moravský celek vyhrál počtvrté a vždy bez inkasovaného gólu. Naopak Východočeši čekají na výhru už čtyři kola marně.(ČTK)

Branka: 35. Valenta. Rozhodčí: Drábek - Večeřa, Košec. ŽK: Fukal, Klapka - Mezlík, Pavelka, Kubáň, Fujerik. ČK: 65. Pavelka (Slovácko). Diváci: 3506.

Hradec: Lindr - Plašil (79. Rezek), Fukal, Chleboun - Fischer, Hochmeister (46. Štěpán), Poděbradský (61. Gulajev), Zelený - Klapka - Černý, Dvořák. Trenér: Kotal.
Slovácko: Filipko - Mezlík, Trousil, Kordula, Kubáň - Ondřejka (70. Fujerik), Daníček, Pavelka, Valenta (85. Reinberk), Jeleček - Došek (90.+1 Kerbr). Trenér: Soukup.

Dukla Praha - Jablonec 1:3 (1:0)

Druhý vzájemný souboj během čtyř dnů přitom začal lépe pro Pražany a vyvíjel se přesně opačně než středeční pohárová odveta. V té Dukla po dvou rychle inkasovaných gólech v úvodu dokázala otočit skóre a vyhrála 3:2, ale z postupu se stejně radoval soupeř. Tentokrát byl v úvodu mnohem nebezpečnější ligový nováček.

Jablonec sice častěji držel míč, ale při vymýšlení útočných akcí postrádal nápad a mnoha nepřesnostmi při rozehrávce nabízel Dukle šance na četné brejky. V sedmé minutě ještě Lietava mířil vedle a o chvíli později neuspěl při úniku do otevřené obrany ani druhý z útočníků Berger, ale třetí velkou šancí už Pražané nepohrdli. Ve 23. minutě doklepl míč do odkryté branky Hanousek.

Dukla i bez potrestaného záložníka Gedeona zpočátku držela s favoritem krok a v úvodním dějství se pod souvislejší tlak dostala jen na deset minut. S ranou jabloneckého Pitáka si ale poradil brankář Rada a domácí přežili i následný závar ve vlastním vápně po rohovém kopu. A těsně před pauzou dokonce mohli svůj náskok dvakrát pojistit, jenže Svatonský hlavičkoval vedle a Berger se zamotal v kličkách.

Duklu přišly zahozené šance draho. Baumit se vrátil z kabiny nabuzený, přebral otěže utkání a po devíti minutách vyrovnal skóre. Nakrátko rozehraný roh umístil hlavičkou přesně k tyči Beneš. Hostům narostla křídla a Dukla najednou začala vyklízet střed pole. O obrat se mohl postarat Jarolím, ale v těžké pozici uklouzl a mířil vedle.

Otočit skóre se povedlo až v 73. minutě Zábojníkovi. Hostující bek se důrazem protlačil ke střele a s pomocí teče bránícího Pospíšila překonal bezmocného Radu. Teprve druhé venkovní vítězství Jablonce v sezoně zpečetil v 77. minutě Piták.(ČTK)

Branky: 23. Hanousek - 54. Beneš, 73. Zábojník, 77. Piták. Rozhodčí: Kocourek - T. Kovařík, Makovička. ŽK: Lietava, Přeučil - Jarolím, Eliáš, Kovařík. Diváci: 1156.

Dukla: Rada - Pospíšil, Vorel, Švejdík, Vrzal - Malý, Šiml (60. Přeučil), Hanousek - Berger (79. Pázler), Lietava, Svatonský (71. Podrazký). Trenér: Kozel.
Jablonec: Špit - Eliáš, Pavlík, Beneš, Zábojník - Kopic (73. Kopic), Loučka, Jarolím (85. Vaněk), Piták, Kovařík (89. Novák) - Lafata. Trenér: Komňacký.

Příbram - Olomouc 4:1 (1:0)

Příbram přitom rozhodně nebyla o tolik lepší. Navrch měla sotva v úvodní půlhodině, i to jí nakonec ale ke třem bodům stačilo. Sigma v prvních minutách přežila střelu Šlapáka i neortodoxně zakroucený roh Divíška, který z brankové čáry odvracel Vepřek. Pak Hanáci začali hru vyrovnávat, jenže přesně v té době poprvé inkasovali.

V 36. minutě zamířil z trestného kopu přes zeď přesně k tyči Lukáš Pleško, a přestože si brankář Zlámal na míč sáhl, vytěsnit mimo tyče ho nedokázal.

Do druhého poločasu už trenér Sigmy Zdeněk Psotka poslal i Marka Heinze, který měl v týdnu zdravotní problémy, a hře „modrých“ to prospělo. Olomoucký tlak sílil, ovšem pak Hanáci znovu dostali druhou zdrcující ránu. Šlapák dostal při brejku od Wágnera míč mezi stopery a Zlámal se po přízemní ráně natahoval marně.

Olomoucká lavička reagovala další změnou. Stopera Kučeru nahradil forvard Varadi. Rossi se stáhl do obrany a Heinz tvořil hru ze středu pole. Od té chvíle se prakticky hrálo na jednu branku. Agilní Vepřek si naběhl na Janotkův centr, ale mezi tyče nezamířil. Vzápětí Tarczal vykopl z čáry Rossiho střelu po rohovém kopu.

V 73. minutě si na Hanáky zasedla i Štěstěna. Heinz poslal do křídla Vepřekovi, ten prosvištěl kolem svého strážce a zpětnou přihrávkou našel Varadiho. Proti gólové radosti olomouckého útočníka se však postavila tyč Hruškovy branky. Od ní se balon odrazil do stopera Hejdy a pak proskákal těsně vedle branky do autu.

V poslední desetiminutovce museli Hanáci vypít pověstný kalich hořkosti až do dna. Po dalším brejku zachránilo Zlámala břevno a nejspíš z ofsajdu dorážel na 3:0 Valenta. Sudí však gól uznali.

Varadi potom po rohu ještě snížil, ale to už byla jen labutí píseň Psotkovy družiny. V nastaveném čase ještě utekli po standardce Papšys s Koukalem, a přestože to znovu vypadalo na ofsajd, uzavřeli skóre na konečných 4:1.

Branky: 83. a 90+2. Koukal, 37. Pleško, 59. Šlapák - 85. Varadi. Rozhodčí: Franěk - Slavík, Tacina. ŽK: Hejda - Vepřek, Zlámal. Diváci: 2186.

Příbram: Hruška - M. Štochl, Hejda, Krejčí, Divíšek - Valenta (88. Mareš), Tarczal, T. Pilík, Pleško (90. Papšys) - Wágner, Šlapák (80. Koukal). Trenér: Vavruška.
Olomouc: Zlámal - Janotka, Kučera (64. Varadi), Škerle, Vepřek - Bajer, Hořava, Rossi - Přikryl (77. Jerome), J. Schulmeister (46. Heinz), Petr. Trenér: Psotka.

Liberec - Ostrava 3:2 (2:1)

Důležitější než umístění je v této fázi soutěže tříbodový zisk a také prolomení nepříjemné dlouhé domácí série bez výhry.

Skóre otevřel v 19. minutě liberecký mladík Hadaščok, jenž lízl hlavou přesný centr Breznaníka k zadní tyči – 1:0.

V 21. neproměnil „tutovku“ Rabušic a po chvíli přišel pro Liberec trest. Svěrkoš převzal míč uprostřed hřiště, zbavil se všech stínujících Liberečáků a z hranice vápna vyrovnal střelou k tyči na 1:1.

„Trma vrma“ v 38. minutě před brankou Ostravy přinesla tři střelecké pokusy Liberce, přičemž ten třetí, Nezmarův, skončil těsně za brankovou čarou – 2:1. Domácí ještě nedali jednu obrovskou tutovku v 43., kdy se míč kutálel podél brankové čáry.

Začal druhý poločas a mužstvem, řídícím hru, se stal jednoznačně Baník. Ze své převahy vytěžil zasloužený vyrovnávací gól, o který se po lobu Poliačika postaral opět výborný Svěrkoš. Tváří v tvář brankáři Bičíkovi Svěrkoš libereckého gólmana chladnokrevně přehodil – 2:2.

Jenže poslední slovo měl v 90. minutě chadnokrevný zabiják, Jan Nezmar. Po centru ze standardní situace přetlačil dva strážce na malém vápně a rozhodl – 3:2.

Branky: 38. a 90. Nezmar, 19. Breznaník - 27. a 67. Svěrkoš. Rozhodčí: Zelinka - Marek, Peřina. ŽK: Poliaček, Svěrkoš, Pietrzkiewicz, Vomáčka (všichni Ostrava). Diváci: 3812.

Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Polák (75. Karišik), Nezmar, Fleišman - Šural, Vácha, Janů, Breznaník (68. Liška) - Hadaščok (61. Rilke), Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Ostrava: Pietrzkiewicz - Zawada, Vomáčka, Frydrych, Cverna - Vašenda, Greguš, Droppa (83. Droppa), Poliaček, Malcharek (23. Šenkeřík) - Svěrkoš. Trenér: Malura.

24.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

ČSSD řeší, jak zabránit pádu

Praha - Co asi tak běží hlavou Bohuslavu Sobotkovi, Jeronýmu Tejcovi nebo Jaroslavu Foldynovi, když se dívají na voličské preference, které v neděli přinesla společnost TNS Aisa? Podle ní by ČSSD nyní dalo hlas 14 procent lidí, Babišovu ANO 33,5. Potíž je v tom, že každému ze jmenovaných sociálních demokratů přichází na mysl asi něco jiného.

Klub Kanál dostal "trest" za rvačky. V lednu musí zavřít

Písek – Dance club Kanál v Chelčického ulici v Písku bude mít po celý leden zavřeno. Rada města schválila stejně jako před rokem u nedalekého podniku La Noche odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu. Důvodem byly rvačky, ke kterým zde letos došlo. „Musíme měřit všem stejně," podotkl místostarosta Písku Jiří Hořánek.