Slavia v Lize mistrů: První zápas, první góly, první výhra

PRAHA - První zápas, první dva góly a první tři body v Lize mistrů má Slavia. Premiéru podstoupila na Strahově v řízné bitvě s rumunskou Steauou, koučovanou ohnivou legendou Gheorgem Hagim.

20.9.2007 2

Slavia Praha - Steaua Bukurest. Nejvýš střelec rumunské branky Goian.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

S bukurešťským týmem, vítězem Poháru mistrů z roku 1986, se chce utkat o třetí místo ve skupině, zajišťující postup od jarních bojů Poháru UEFA.

Rozhodla přímočará akce ve druhé půli. Dřížďal unikl po levé straně, odcentroval, Vlček chytře pustil míč a dvacetiletý pařížský středolař Belaid levačkou trefil. Od té doby nebylo o dominanci domácích pochyb.

Už ve 13. minutě dlouhý míč z hloubi pole propadl rumunskou obranou – Vlčkovu ránu kolumbijský gólman Zapata skvěle vyrazil pravačkou… jenže jen před Šenkeříka.

Další letní posila, původem zlínský útočník, se tak zapsal do slávistické historie jako první střelec v Lize mistrů.X „Nádherný pocit,“ zalykal se štěstím. „Ale byl to náročný zápas a v závěru docházely síly,“ dodal pak střelec.

Jenže ještě do půle rozvrátila obranu Slavie obávaná hrozba – standardní situace. Po rohu si naběhl na roh malého vápna obrovitý reprezentační stoper Goian a hlavou napříč brankou vyrovnal

Defenziva Slavie se rozlomila i fyzicky. Nejprve se zranil po srážce stoper Brabec. Ze zálohy se na jeho místo stáhl Latka, ale do druhé půle už se svalovými potížemi nenastoupil.

Sestava Slavie se od začátku úspěšného podzimu mění. Uzdravující se Šmicer tentokrát zůstal na tribuně.

Ve druhém zápase skupiny H zdolal Arsenal s Rosickým španělskou Sevillu 3:0. Baroš v dresu Lyonu vtrhnul v Barceloně do hry v 62. minutě, ale porážku 0:3 nezvrátil.

SK Slavia Praha - Steaua Bukurešť 2:1 (1:1)

Branky: 13. Šenkeřík, 63. Belaid - 33. Goian. Rozhodčí: Benquerencal (Portugalsko). ŽK: Volešák - Goian, Lovin, Croitoru. Diváci: 15 723.

Sestavy - Slavia: Vaniak - Krajčík, Suchý, Brabec (42. Janda), Dříždal - Vlček, Tavares, Belaid (81. Volešák), Latka (46. Hubáček), Pudil - Šenkeřík. Trenér: Jarolím.

Steaua: Zapata - Badoi, Goian, Rada, Marin - Nicolita, Petre, Lovin (62. Surdu), Cristocea (53. Croitoru) - Dica - Iacob (71. Badea). Trenér: Hagi.

Zbývající výsledky:

Skupina E: Glasgow Rangers - VfB Stuttgart 2:1 (0:0), FC Barcelona - Olympique Lyon 3:0 (1:0).

Skupina F: AS Řím - Dynamo Kyjev 2:0 (1:0), Sporting Lisabon - Manchester United 0:1 (0:0).

Skupina G: PSV Eindhoven - CSKA Moskva 2:1 (0:0), Fenerbahce Istanbul - Inter Milán 1:0 (1:0).

Skupina H: Arsenal - FC Sevilla 3:0 (1:0).