Liverpool i díky stému gólu Gerrarda remizoval s Newcastlem

Londýn - Fotbalisté Liverpoolu remizovali v 8. kole anglické ligy na hřišti Newcastlu 2:2. Domácí přitom hráli od 41. minuty v deseti hráčích. Stou branku v Premier League zaznamenal kapitán "Reds" Steven Gerrard a stal se po Robbiem Fowlerovi a Michaelu Owenovi třetím hráčem Liverpoolu, kterému se to podařilo.

19.10.2013

Steven Gerrard (vlevo) a Jordan Henderson z Liverpoolu se radují z gólu.Foto: ČTK/PA/Peter Byrne

Hosté prohrávali v St. James Parku od 23. minuty, kdy se trefil francouzský reprezentant Yohan Cabaye. Za půl hodiny ale vyrovnal Gerrard, který proměnil pokutový kop po faulu Mapou Yanga-Mbiwy na Luise Suáreze. "Radši bych ten jubilejní gól dal ze hry, ale beru i penaltu," řekl Gerrard. Sto branek dosud v Premier League nastřílelo 24 fotbalistů.

Po změně stran vrátil Newcastlu vedení svou první brankou v anglické lize dvaadvacetiletý obránce Paul Dummet. Domácí se ale druhé ligové výhry v řadě nedočkali, když se v 73. minutě prosadil Daniel Sturridge. Anglický reprezentační útočník se trefil v šesti po sobě jdoucích venkovních zápasech a v této statistice je druhým nejlepším hráčem v historii soutěže za Robinem van Persiem. Ten se takto prosadil devětkrát. Se sedmi góly v ročníku vede Sturridge tabulku střelců.

Liverpool neprohrál v osmém venkovním zápase v řadě a minimálně do odpoledního duelu Arsenalu vede o bod tabulku. Newcastle je s jedenácti body devátý.

Výsledky: Newcastle - Liverpool 2:2 (23. Cabaye, 57. Dummett - 42. Gerrard z pen., 72. Sturridge), Arsenal - Norwich 4:1 (58. a 88. Özil, 18. Wilshere, 83. Ramsey - 70. Howson), Chelsea - Cardiff 4:1 (33. a 83. Hazard, 66. Eto'o, 78. Oscar - 11. Mutch), Everton - Hull 2:1 (8. Mirallas, 57. Pienaar - 30. Sagbo), Manchester United - Southampton 1:1 (26. Van Persie - 89. Lovren), Stoke - West Bromwich 0:0, Swansea - Sunderland 4:0 (57. vlastní Bardsley, 58. De Guzman, 65. Bony, 80. Chico),
18:30 West Ham United - Manchester City.

1. Arsenal 8 6 1 1 18:9 19
2. Chelsea 8 5 2 1 14:5 17
3. Liverpool 8 5 2 1 13:7 17
4. Southampton 8 4 3 1 8:3 15
5. Everton 8 4 3 1 12:10 15
6. Manchester City 7 4 1 2 17:8 13
7. Tottenham 7 4 1 2 6:5 13