OBRAZEM LM: Liverpool remizoval v Londýně

Londýn, Istanbul - Dalšími dvěma zápasy pokračovaly čtvrtfinálové boje v Lize mistrů.

2.4.2008

Anglické derby v Lize mistrů. Na snímku se snaží Gallas (vpravo, Arsenal) ukopnout míč liverpoolskému Torresovi.Foto: REUTERS/Eddie Keogh

V ryze anglickém derby přivítal Arsenal na Emirates Stadium Liverpool. Lepší výchozí pozici si do odvety po remíze 1:1 připravili hostující hráči.

Obě gólové akce se zrodily v polovině prvního poločasu. Nejprve se při stupňujícím se tlaku domácích prosadil hlavou ve 23. minutě po Van Persieově rohovém kopu Emanuel Adebayor. Trenér Arséne Wenger vyskočil z lavičky radostí, ale již za tři minuty se musel mračit.

To se přes dva bránící hráče Arsenalu skvěle prokličkoval kapitán Steven Gerrard a jeho tečovanou přihrávku usměrnil ve skluzu do sítě nizozemský reprezentant Dirk Kuijt – 1:1.

Šedesátitisícová návštěva poté až do konce utkání sledovala marnou snahu Arsenalu dobýt podruhé branku Manuela Almunii. Nejblíže gólu byli domácí dvacet minut před koncem, ale Fabregasovu gólovou střelu z malého vápna vykopl nechtěně metr před brankovou čárou jeho spoluhráč Bendtner.

Pokud bude chtít tým Arséne Wengera za týden v odvetě postoupit, musí vstřelit minimálně jednu branku, týmu vedenému Španělem Benítezem stačí i bezbranková remíza.

Chelsea selhala ve druhém poločase

Milionářská Chelsea mohla v zápase s Fenerbahce Istanbul potvrdit letošní vládu anglických klubů v Lize mistrů, ovšem po vlažném druhém poločasu si do Londýna veze porážku 1:2.

Svěřenci Avrama Granta přitom začali utkání impozantně a již ve 13. minutě otevřeli skóre. Respektive domácí Deivid, který si prudký Maloudův centr smolně srazil do vlastní sítě.

Anglický tým i nadále tlačil a za první poločas prakticky nepustil domácí z jejich obranné poloviny.

Z kabin ovšem vyběhly týmy jako vyměněné. Fenerbahce začal lépe kombinovat a po nevydařeném ofsajd systému prostřelil dělovkou Cudiciniho domácí Kazim Kazim.

Když už utkání směřovalo k remíze 1:1, vzal osud zápasu na své kopačky nešťastný hrdina první půle Deivid. Hráč s číslem Waynea Gretzkého na zádech napřáhl z dobrých osmadvaceti metrů a jeho pumelice skončila v levém horním rohu Cudiciniho branky.

Na odpověď se již Chelsea nezmohla a tak si z horké turecké půdy odváží porážku 1:2.

Brankář Petr Čech v dresu Chelsea ani záložník Arsenalu Tomáš Rosický do zápasů kvůli zranění nezasáhli.