Lvíčata se ligové Boleslavi nezalekla, výhru jim vystřelil Přikryl

Mladá Boleslav - Čeští fotbalisté do 21 let v přípravném utkání porazili Mladou Boleslav 2:0. Oba góly dal sparťanský záložník Tomáš Přikryl. Svěřenci trenéra Jakuba Dovalila vyhráli třetí zápas po sobě a v pěti ze sedmi utkání v tomto kalendářním roce neinkasovali.

6.9.2013

Reprezentant do jednadvaceti let Lukáš Masopust (vpravo) a Michal Smejkal z Mladé Boleslavi. Foto: ČTK/Radek Petrášek

Mladá Boleslav si zápasem zpestřila reprezentační přestávku a trenér Ladislav Minář protočil téměř celý kádr. Naopak jednadvacítka použila jen 14 hráčů, zbytek dostane prostor v nedělním utkání v Příbrami.

Zatímco v prvním poločase gól i přes šance na obou stranách nepadl, v úvodu druhé části nacentroval Hanousek na zadní tyč a Přikryl hlavou poslal "Lvíčata" do vedení. O deset minut později pak bylo rozhodnuto. Domácí Ščuk s Bořilem ztratili míč při kombinaci, ujal se ho Krejčí a vyslal do brejku spoluhráče ze Sparty Přikryla. Ten sice vystřelil nedůrazně, ale míč změnil směr od dobíhajícího Kúdely tak nešťastně, že byl brankář Hankič bez šance zasáhnout.

Mladá Boleslav se ještě snažila, ale na gól nedosáhla. Když už překonala dobře fungující obranu, zastavil míč brankář Koubek.

Přípravné fotbalové utkání:

Mladá Boleslav - Česká republika "21" 0:2 (0:0)
Branky: 58. a 68. Přikryl. Rozhodčí: Kovařík - Mencl, Černý. Diváci: 340.

Mladá Boleslav:
I. poločas: Diviš - Kysela, Johana (33. Kúdela), Smejkal, Fabián - Ščuk, Brunclík - Štohanzl, Štajner, Jeslínek - Nešpor.
II. poločas: Hankič - Bořil, Smejkal, Kúdela, Fabián - Brunclík (64. Ščuk), Eliáš - Jeslínek, Klobása, Štohanzl (64. Mehanovič) - Chramosta. Trenér: Minář.
ČR "21": Koubek - Kadeřábek, Brabec, Lüftner, Hanousek - Krátký (85. Fantiš), Jánoš, Zmrhal, Krejčí (85. Štípek) - Masopust (85. Falta), Přikryl. Trenér: Dovalil.

Ulicemi se proháněla pirátská loď. V Kníničkách slavili masopust

Brno – Bum! Rány se ozývaly každou chvíli brněnskými Kníničkami. Místní chasa totiž v sobotu odpoledne slavila masopust. Ulicemi procházel průvod v maskách. Lidé v ulicích potkali tradiční masky, které k fašanku patří, ale třeba i Čerta a Káču, nebo bandu pirátů i se střílející pirátskou lodí.

Šéfové stran: ANO směřuje k vůdcovskému řízení

Hnutí ANO dnešní změnou stanov, která posiluje pravomoci předsedy, míří k vůdcovskému či autoritářskému řízení hnutí. Shodují se šéfové sněmovních stran. Podobné změny ve svých stranách vylučují, demokratické strany podle nich mají být postaveny na rozhodování kolektivních orgánů.