"Lvíčata" zahájila přípravu na ME remízou, Kadlecův gól nestačil

Mladá Boleslav - Čeští fotbalisté do 21 let zahájili dlouhodobou přípravu na evropský šampionát v roce 2015 na domácí půdě remízou 1:1 v utkání s Ukrajinou.

22.3.2013

Fotbalisté do jednadvaceti let Václav Kadlec (vlevo) a Jakub Rolinc se radují z gólu proti Ukrajině.Foto: PSPA/Slávek Růta

Svěřenci Jakuba Dovalila vedli v Mladé Boleslavi po trefě Václava Kadlece z 34. minuty, hned po přestávce ale srovnal Pylyp Budkivskij. V úterý čeští mladíci změří v Plzni síly s Tureckem.

Češi, kteří v říjnové baráži proti Rusku neúspěšně usilovali o účast na letošním evropském šampionátu, odehráli v listopadu duel se Švédskem, kouč Jakub Dovalil ale považuje za oficiální začátek přípravy směrem k domácímu mistrovství Evropy až nynější dvojutkání s Ukrajinou a Tureckem.

Jeho svěřenci vstoupili do nové éry s chutí a v prvním poločase působili aktivnějším dojmem. Do vedení se mohli dostat už po třinácti minutách, kdy Holeš odcentroval ze strany, ale nabíhající Přikryl poslal sám před brankářem Kovalem hlavičku vysoko nad.

Ukrajinci několikrát zahrozili rychlým brejkem po českých ztrátách míče ve středu hřiště. Po půlhodině hry se hnal z pravé strany do šance Karavajev, jeho střílený centr ale srazil Koubek a k dorážce už se hostující Babenko nedostal.

Vzápětí šli Češi do vedení. Po chybě v ukrajinské rozehrávce postupoval na Kovala ze strany Kadlec a chladnokrevnou přízemní střelou otevřel skóre. Sparťanský útočník, jenž stejně jako stoper Kalas už nakoukl do dospělé reprezentace, si trochu spravil chuť po baráži s Ruskem, ve které neproměnil několik šancí včetně penalty a dostal červenou kartu.

Začátek druhé půle ale českému celku vůbec nevyšel. Ukrajinci zvýšili tlak a svůj zlepšený výkon korunovali už po dvou minutách. Curikovův přízemní centr prošel celým vápnem až k Budkivskému a ten sám před Koubkem nezaváhal.

Jinak po změně stran přibyly hlavně fauly a slovenský sudí Vnuk udělil na přípravu nezvykle vysoký počet pěti žlutých karet. Po Kalasově zaváhání mohl rozhodnout Karavajev, ale velkou šanci i s Koubkovým přispěním neproměnil. Na druhé straně mířil mimo střídající Fantiš.

Přípravné utkání fotbalistů do 21 let v Mladé Boleslavi:

Česká republika - Ukrajina 1:1 (1:0)
Branky: 34. Kadlec - 47. Budkivskij. Rozhodčí: Vnuk (SR) - Moláček, T. Kovařík (oba ČR). ŽK: Rolinc - Nasonov, Budkivskij, Karavajev, Bujalskij.

Česká republika: Koubek - Holeš, Kysela, Kalas, Hybš - Přikryl, Petrák (63. Houska), Zmrhal, Frýdek (46. Fantiš) - Kadlec - Rolinc (63. Skalák). Trenér: Dovalil.
Ukrajina: Koval - Nasonov, Orděc, Nepliach, Curikov - Kalztvzncev, Boblat (46. Malinovskij), Ozarkiv (46. Bujalskij), Babenko, Karavajev - Budkivskij (71. Bochašvili). Trenér: Jakovenko.

22.3.2013 VSTUP DO DISKUSE

Průměrná mzda v ČR se ve 3. čtvrtletí zvýšila na 27.220 Kč

Praha - Průměrná mzda v Česku ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 1170 korun na 27.220 Kč, tedy o 4,5 procenta. Reálně, po odečtení inflace se lidem výdělek zvýšil o čtyři procenta. Informoval o tom dnes Český statistický úřad (ČSÚ). Podle něj na růst mezd v mnoha oblastech tlačil nedostatek pracovníků, o které zaměstnavatelé mezi sebou soutěžili. Růst výdělků se shoduje s odhady analytiků.