Manchester City klopýtl a ztrácí na vedoucí duo, Everton je za Arsenalem

Londýn - Fotbalisté Manchesteru City remizovali v dohrávce 26. kola anglické ligy s posledním Sunderlandem 2:2 a v souboji o titul nečekaně klopýtli. Mají sice zápas k dobru, ale na vedoucí Liverpool ztrácejí šest bodů a na Chelsea čtyři.

16.4.2014

Samir Nasri (vpravo) a jeho reakce na spálenou šanciFoto: ČTK/PA

Manchesterský celek přitom bleskově udeřil, už v druhé minutě skóroval po Agüerově kolmé přihrávce Fernandinho, jenže v 73. minutě Wickham vyrovnal a krátce nato dokonce poslal hosty do vedení.

Zaskočený favorit už dokázal jen vyrovnat, v 88. minutě se o to postaral Nasri. Sunderland si po pěti porážkách připsal bod, na nesestupové 17. místo jich nicméně ztrácí ještě šest.

Ani Everton, který se mohl posunout na čtvrtou pozici před Arsenal, doma neuspěl. S Crystalem Palace prohrál 2:3, jeho sedmizápasová vítězná série se uzavřela a čtyři kola před koncem soutěže zůstal bod za postupovými příčkami do Ligy mistrů.

Anglická fotbalová liga - 26. kolo:

Everton - Crystal Palace 2:3 (61. Naismith, 86. Mirallas - 23. Puncheon, 49. Dann, 73. Jerome), Manchester City - Sunderland 2:2 (2. Fernandinho, 88. Nasri - 73. a 83. Wickham).

1. Liverpool 34 24 5 5 93:42 77
2. Chelsea 34 23 6 5 66:24 75
3. Manchester City 33 22 5 6 88:34 71
4. Arsenal 34 20 7 7 59:41 67
5. Everton 34 19 9 6 55:34 66
6. Tottenham 34 18 6 10 48:48 60
7. Manchester United 33 17 6 10 56:38 57
8. Southampton 34 13 9 12 50:45 48