Manchester? Obrovská kvalita, shodli se hladce poražení viktoriáni

Plzeň - Pětačtyřicet minut živili naději na senzaci. Přežili nebezpečné výpady hvězdného soupeře a leckdo věřil v senzaci. Pak ale přišel ve scénáři zápasu velkolepý obrat.

18.9.2013

Zklamaný Tomáš Hořava z Plzně (uprostřed) po prohře s Manchesterem City.Foto: Deník/Vlastimil Leška

Jenže po přestávce sfoukl domácí naděje anglický uragán - Manchester City udeřil třikrát během deseti minut a v úvodním duelu Ligy mistrů zdolal Plzeň 3:0.

Po zápase čišelo z plzeňských borců zklamání, na druhou stranu uznali nesporné kvality Citizens. "V ofenzivě jsou neskutečně silní, individuálně se dokáží prosadit jeden na jednoho. O jejich kvalitě jsme věděli, kdyby utkání skončilo jako první půle, nezlobili bychom se," prohlásil gólman Viktorie Matúš Kozáčik, který v první půli držel akcie českého mistra nad vodou.

"Při prvním gólu měl Džeko spoustu času, hráč jeho formátu se většinou nemýlí," viděla zásah Edina Džeka opora Viktorie.

David Limberský po zápase těžko hledal slova. "Přáli jsme si hrát proti takovým týmům, ale kvalita Manchesteru je trochu jinde. Dali jsme do zápasu maximum, na víc jsme neměli," přiznal zklamaný obránce David Limberský. "Výsledek o tři góly je rozdíl, který odpovídá obrazu na hřišti," dodal.

Reprezentační bek viděl za nafilmovaný pád žluté napomenutí. "Těžko hodnotit, karta prostě padla a hrálo se dál," glosoval Limberský.

Složité utkání prožil také Marek Bakoš, který na hrotu útoku dostával od hostujících stoperů jen minimum prostoru.

"Soupeř nám dnes ukázal, jak se hraje fotbal. Bojovali jsme, chtěli jsme uhrát lepší výsledek. Hosté byli ale lepší, musím před nimi smeknout," smutnil slovenský legionář.

Martin Šiška

Autor: Redakce

18.9.2013 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Koukalová ovládla stíhačku! Zazářili i Krčmář s Puskarčíkovou

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Eva Puskarčíková skončila osmá, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá. V mužské stíhačce se Michal Krčmář posunul proti sprintu o 31 míst a dojel sedmý.