Chelsea smetla Tottenham. United zabral, sestřelil West Bromwich

Londýn - Fotbalisté Chelsea sejmuli Tottenham 4:0 a upevnili si první místo v Premier League. Petr Čech si připsal třináctou nulu. Manchester United poprvé v sezoně zvítězil podruhé v řadě, když zdolal West Bromwich 3:0. Vydra zůstal jen na lavičce.

8.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 8.3.2014
8 fotografií
Demba Ba z Chelsea (uprostřed) se snaží prosadit proti Tottenhamu.

Demba Ba z Chelsea (uprostřed) se snaží prosadit proti Tottenhamu.Foto: ČTK/AP/Bogdan Maran

Fotbalisté Chelsea porazili v anglické lize na domácím hřišti Tottenham 4:0 a upevnili si vedení v tabulce. Petr Čech vychytal třináctou nulu v sezoně a trenér José Mourinho zůstává již 75 zápasů v roli kouče Chelsea na Stamford Bridge neporažen. Fotbalisté Manchesteru United zdolali West Bromwich na jeho hřišti 3:0 a vůbec poprvé v roce 2014 dokázali zvítězit podruhé za sebou.

Branky začala Chelsea střílet až ve druhém poločase, kdy se nejprve přesnou střelou k tyči prosadil Samuel Eto'o. A právě Eto'a fauloval o čtyři minuty později v pokutovém území Younes Kaboul, následně byl vyloučen a Eden Hazard z penalty zvýšil na 2:0.

Definitivu pak dal Blues v závěru zápasu během jediné minuty Senegalec Demba Ba, který v obou případech potrestal chyby v obraně hostů. Záložník Frank Lampard oslavil výhrou svůj 400. zápas v Premier League v dresu Chelsea. V počtu startů mu v celé soutěži patří páté místo.

United šli ve třetím venkovním zápase v řadě do vedení krátce po půlhodině hry, kdy Phil Jones poslal hlavou do sítě centr Robina Van Persieho z přímého kopu. V 65. minutě zvýšil Wayne Rooney, pro kterého to byl šestý gól v posledních pěti vzájemných ligových zápasech. Skóre uzavřel osm minut před koncem po Rooneyho přihrávce střelou na zadní tyč Danny Welbeck. Domácí hráli bez útočníka Matěje Vydry, byl jen mezi náhradníky.

Anglická fotbalová liga - 29. kolo:

West Bromwich - Manchester United 0:3 (34. Jones, 65. Rooney, 83. Welbeck), Cardiff - Fulham 3:1 (45.+2 a 67. Caulker, 71. vlastní Reither - 59. Holtby), Crystal Palace - Southampton 0:1 (37. Rodriguez), Norwich - Stoke 1:1 (56. Johnson - 73. Walters z pen.), Chelsea - Tottenham 4:0 (88. a 89. Ba, 56. Eto'o, 60. Hazard z pen.).

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.