Marná Slavia nestíhala a Spartě věnovala tři body

Praha /FOTOGALERIE/ - Zaplněná Letná zažila pohodový večer. Sparta v dohrávce 8. kola Gambrinus ligy přejela rivala ze Slavie jako parní válec 3:0 a má rekord v neporazitelnosti.

26.9.2011

Trenér Sparty Martin Hašek mohl oslavit poklidné vítězství.Foto: Deník/Martin Divíšek

Sparťanští fotbalisté potvrdili roli vysokých favoritů slavného derby proti Slavii a po výhře 3:0 zůstávají dál neporaženi v čele první ligy.

Navíc posunuli vlastní rekord v počtu vítězných utkání v úvodu sezony na osm, včetně čtyř jarních duelů se v lize radovali už dvanáctkrát po sobě.

Branky vítězů vstřelili před poločasem Jarošík s Krejčím, po pauze se prosadil i exslávista Grajciar.

Sparta - Slavia 3:0 (2:0)

Nabitý stadion, ideální fotbalové klima a připomínka historie obou nejslavnějších českých klubů slibovaly dramatický zápas. Slávisté se v úvodu všemožně snažili o to, aby potvrdili pravidlo, že favorit v derby nevyhrává. Na Letnou rozhodně nepřijeli jen bránit.

Jenže domácí po vlažném úvodu zvýšili tlak a nezkušený soupeř začal kupit chyby. Nejprostupnější byla slávistická levá strana, kde na beku hrajícího Hlouška pořádně proháněl Kadlec, na druhé straně se mu snažil vyrovnat devatenáctiletý Krejčí.

Atmosféra na stadionu ožila v 10. minutě, kdy fanoušci choreografií mohutně podpořili svého oblíbence Řepku, který se nevešel ani mezi náhradníky. Podruhé tribuny zabouřily vzápětí, když se domácí příznivci dožadovali penalty po střetu Hlouška s Kadlecem.

Z levé strany slávistické obrany přišly také oba letenské góly před pauzou. V 27. minutě nezachytili obránci Jarošíkův náběh a sparťanský stoper opět prokázal střelecký čich. O deset minut později sice brankář Čontofalský pokus Kweukeho po dalším centru Matějovského stačil vyrazit, ale pouze k nabíhajícímu Krejčímu a ten přízemní ranou oslavil první ligový gól.

Trenér Petrouš vyslal po pauze Hlouška do záložní řady, ale Sparta začala být nebezpečnější po druhé straně. Především akce po ose Krejčí-Pamič-Kweuke nadchla ochozy, chyběla jí jen koncovka, neboť Grajciar ve skluzu míč nedokázal tečovat.

Obdobnou akci z 65. minuty už ale Grajciar zakončil přesně a slávisty pak od debaklu uchránil brankář Čontofalský, především při dalších šancích Kweukeho. Domácí fanoušci ale i tak už dlouho před koncem mohli oslavit jistou výhrou vítěznou vlnou.

Branky: 27. Jarošík, 36. Krejčí, 65. Grajciar. Rozhodčí: Matějek - Mencl, Večeřa. ŽK: Blažek, Hloušek, Pospěch, Petrák (všichni Slavia). Diváci: 18.299.

Sparta: Švenger - Kušnír (46. Vidlička), Zápotočný, Jarošík, Pamič - Hušbauer - Kadlec (71. Sionko), Matějovský, Grajciar (85. Slepička), Krejčí - Kweuke. Trenér: Chovanec.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Cicman, Hubáček, Hloušek (62. Vlček) - Frejlach (46. Trubila), Petrák, Jarolím, Hurka - Blažek (85. Paprčiak), Pospěch. Trenér: Petrouš.