Mašán z Příbrami se dvakrát prosadil a pomohl zdolat Teplice 3:1

Příbam - Fotbalisté Příbrami dokázali po pěti neúspěšných zápasech v první fotbalové lize zvítězit a v důležitém souboji o záchranu si připsali tři body po výhře 3:1 nad Teplicemi.

2.3.2013 1

Mašán Azíz (dole) z Příbrami a Francis Litsingi z Teplic.Foto: ČTK/Eret Petr

Domácí se díky dvěma trefám kuvajtského záložníka Azíze Mašána bodově dotáhli na předposlední České Budějovice a na svého sobotního soupeře, kterému patří 14. příčka, ztrácejí jediný bod.

Příbram - Teplice 3:1 (2:1)

Příbram vstoupila do utkání velice dobře a po deseti minutách hry ji poslal do vedení Mašán, který se při svém prvoligovém debutu trefil k tyči z přímého volného kopu z pětadvaceti metrů. Po 393 minutách tak ukončil střelecký půst příbramského celku.

Domácí pokračovali v tlaku a soupeře jasně přehrávali. Další branku mohli přidat po rohovém kopu Lukáše Pleška, avšak hlavičkující David Střihavka trefil pouze břevno. Po dvaceti minutách už Příbram přesto vedla o dva góly - střelou z dvaceti metrů se o to postaral Mašán. Kuvajtský fotbalista mohl po půlhodině hry zkompletovat hattrick, jeho pokus ze střední vzdálenosti ale o pár centimetrů minul pravou tyč.

Teplice oživily naději na bodový zisk v 36. minutě, když se prosadily ze své jediné vážnější akce v utkání. Po malém důrazu domácích obránců na hranici pokutového území se k míči dostal konžský záložník Francis Litsingi a pohotovou střelou k tyči snížil.

Atraktivní první poločas zakončili nebezpečnou akcí Příbramští, ale po voleji Zdeňka Koukala vyrazil brankář Martin Slavík míč na rohový kop.

Po změně stran se už tolik aktivně nehrálo a šancí výrazně ubylo. Spíše se bojovalo ve středu hřiště a ani jeden z brankářů nemusel výrazněji zasahovat. Lehce navrch měli dál domácí hráči, postupně se však do útoku tlačili i hosté, jenže brankáře Aleše Hrušku ohrozit nedokázali.

V nastaveném čase všem unikl Radim Valenta, přešel přes polovinu hřiště a potřetí překonal Slavíka. Příbramští fotbalisté tak dokázali Teplice porazit po více než dvou letech.

Branky: 10. a 20. Mašán, 90.+2 Valenta - 36. Litsingi. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Jugas - Čajič, Podaný, Vachoušek. Diváci: 2671.
Sestavy:
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Krbeček, Mašán, Tarczal, Trapp (62. Pilík) - Koukal (90. Divíšek), Střihavka (85. Valenta). Trenér: Marko.
Teplice: Slavík - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Podaný - Chovanec (68. Kerič), Matula, Čajič (88. Vůch), Vachoušek, Litsingi - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

2.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).