Mašán z Příbrami se dvakrát prosadil a pomohl zdolat Teplice 3:1

Příbam - Fotbalisté Příbrami dokázali po pěti neúspěšných zápasech v první fotbalové lize zvítězit a v důležitém souboji o záchranu si připsali tři body po výhře 3:1 nad Teplicemi.

2.3.2013 1

Mašán Azíz (dole) z Příbrami a Francis Litsingi z Teplic.Foto: ČTK/Eret Petr

Domácí se díky dvěma trefám kuvajtského záložníka Azíze Mašána bodově dotáhli na předposlední České Budějovice a na svého sobotního soupeře, kterému patří 14. příčka, ztrácejí jediný bod.

Příbram - Teplice 3:1 (2:1)

Příbram vstoupila do utkání velice dobře a po deseti minutách hry ji poslal do vedení Mašán, který se při svém prvoligovém debutu trefil k tyči z přímého volného kopu z pětadvaceti metrů. Po 393 minutách tak ukončil střelecký půst příbramského celku.

Domácí pokračovali v tlaku a soupeře jasně přehrávali. Další branku mohli přidat po rohovém kopu Lukáše Pleška, avšak hlavičkující David Střihavka trefil pouze břevno. Po dvaceti minutách už Příbram přesto vedla o dva góly - střelou z dvaceti metrů se o to postaral Mašán. Kuvajtský fotbalista mohl po půlhodině hry zkompletovat hattrick, jeho pokus ze střední vzdálenosti ale o pár centimetrů minul pravou tyč.

Teplice oživily naději na bodový zisk v 36. minutě, když se prosadily ze své jediné vážnější akce v utkání. Po malém důrazu domácích obránců na hranici pokutového území se k míči dostal konžský záložník Francis Litsingi a pohotovou střelou k tyči snížil.

Atraktivní první poločas zakončili nebezpečnou akcí Příbramští, ale po voleji Zdeňka Koukala vyrazil brankář Martin Slavík míč na rohový kop.

Po změně stran se už tolik aktivně nehrálo a šancí výrazně ubylo. Spíše se bojovalo ve středu hřiště a ani jeden z brankářů nemusel výrazněji zasahovat. Lehce navrch měli dál domácí hráči, postupně se však do útoku tlačili i hosté, jenže brankáře Aleše Hrušku ohrozit nedokázali.

V nastaveném čase všem unikl Radim Valenta, přešel přes polovinu hřiště a potřetí překonal Slavíka. Příbramští fotbalisté tak dokázali Teplice porazit po více než dvou letech.

Branky: 10. a 20. Mašán, 90.+2 Valenta - 36. Litsingi. Rozhodčí: Adam - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Jugas - Čajič, Podaný, Vachoušek. Diváci: 2671.
Sestavy:
Příbram: Hruška - Jugas, Hájovský, Mišůn, Pleško - Krbeček, Mašán, Tarczal, Trapp (62. Pilík) - Koukal (90. Divíšek), Střihavka (85. Valenta). Trenér: Marko.
Teplice: Slavík - Vondrášek, Kaufman, Jablonský, Podaný - Chovanec (68. Kerič), Matula, Čajič (88. Vůch), Vachoušek, Litsingi - Mahmutovič. Trenér: Ščasný.

2.3.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
Oslav sedmdesátého výročí položení základního kamene nové obce Lidice se zúčastnili vzácní hosté.