Messi sejmul hattrickem Guatemalu a překonal Maradonu

Guatemala - Barcelonský kanonýr Lionel Messi rozhodl hattrickem o výhře argentinských fotbalistů v přípravném utkání s Guatemalou 4:0. V národním týmu nastřílel už 35 branek a předstihl o jeden gól legendárního Diega Maradonu.

15.6.2013 AKTUALIZOVÁNO 15.6.2013

Fotbalový čaroděj Lionel Messi (vzadu) pálí přes Preru z Guatemaly.Foto: ČTK/Xinhua/LUIS ECHEVERRIA

Messi má stejně reprezentačních zásahů jako Hernán Crespo. Víckrát v modrobílém dresu skóroval pouze Gabriel Batistuta, jenž dal 56 gólů.

Messiho na hřišti nijak nepoznamenaly současné potíže s úřady ve Španělsku, které slavného fotbalistu a jeho otce viní z daňových podvodů, za něž hrozí až několik let vězení. Svým výkonem pádně odpověděl také na spekulace, že je po náročné sezoně v Barceloně unavený.

Čtyřnásobný nejlepší hráč světa utkání v Guatemale zcela ovládl. První gól dal svým typickým způsobem krásnou střelou z dálky, pak centrem posadil míč na hlavu skórujícího Augusta Fernándeze a ještě před koncem prvního poločasu si došel pro penaltu, kterou proměnil. V úvodu druhé půle korunoval své představení trefou po kombinační akci hostů.

Pro Messiho to byl třetí hattrick v reprezentačním dresu, v němž nasázel za posledních 16 zápasů 17 branek.

Na 35 gólů potřeboval 82 zápasů, Maradona za národní tým odehrál 91 utkání. "To byla ta poslední věc, na kterou jsem myslel," řekl Messi k překonání Maradonovy bilance. "Chtěli jsme odehrát dobře přátelský zápas, předvedli jsme dobré nasazení," uvedl hrdina zápasu, který v 67. minutě vystřídal.

Přípravné fotbalové utkání:

Guatemala: Guatemala - Argentina 0:4 (0:3)
Branky: 14., 39. z pen. a 48. Messi, 34. A. Fernández.

15.6.2013 VSTUP DO DISKUSE

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.