Messi zařídil výhru a za Barcelonu už nastřílel 301 gólů

Granada – Fotbalisté Barcelony zvítězili ve 24. kole španělské ligy 2:1 nad Granadou a domácí soutěž vedou před druhým Atlétikem Madrid o patnáct bodů. Oba góly vítězů vstřelil útočník Lionel Messi, který tím překročil hranici tří stovek branek vstřelených v dresu katalánského klubu.

16.2.2013

Útočník Lionel Messi překročil hranici tří stovek branek vstřelených v dresu katalánského klubu.Foto: ČTK

Granada před dvěma týdny obrala vítězstvím 1:0 o všechny body Real Madrid a dnes začala na domácím hřišti proti dalšímu favoritovi stejně slibně. Ve 26. minutě neposoudili rozhodčí jako ofsajdovou akci Nolita a Odion Ighalo otevřel skóre.

Překvapivý náskok však Granadě vydržel jen do 50. minuty, kdy se po střele Ceska Fábregase dostal k dorážce Messi a srovnal. Rozhodující trefu si Argentinec schoval do 73. minuty, kdy prostřelil brankáře Toňa z přímého kopu.

Messi jako první hráč Barcelony na hranici tří stovek branek dosáhl a rovnou ji překonal. První gól za Katalánce vstřelil 1. května 2005 a na dalších 300 potřeboval celkem 365 utkání. V tomto ročníku ligy skóroval již sedmatřicetkrát a tabulku střelců vede o 13 zásahů.

Finalista Evropské ligy z Bilbaa je na sestup

Málaga si pojistila čtvrtou příčku díky výhře 1:0 nad Bilbaem. V posledním duelu před úterní premiérou týmu ve vyřazovací části Ligy mistrů v Portu stačil ke třem bodům gól Javiera Savioly z 18. minuty. Finalisté posledního ročníku Evropské ligy z Bilbaa zůstávají jen šest bodů od sestupové 18. příčky.

Real porazil Vallecano, přestože hrál 70 minut v oslabení

Fotbalisté Realu Madrid doma porazili v městském derby Vallecano 2:0, přestože více než sedmdesát minut hráli v oslabení po vyloučení Sergia Ramose. Na lavičce „Bílého baletu" oslavil stý zápas ve španělské lize trenér José Mourinho, jehož svěřenci z třetí příčky ztrácejí na vedoucí Barcelonu po 24 kolech dál šestnáct bodů.

Bezbrankový stav na madridském stadionu Santiaga Bernabéua ukončil už ve třetí minutě mladý útočník Álvaro Morata, kterého za dalších devět minut napodobil Ramos. Stoper Realu však dostal mezi 17. a 18. minutou dvě žluté karty za faul a ruku a posedmnácté v profesionální kariéře musel předčasně ze hřiště.

Oslabení domácí ale už do konce utkání dvoubrankový náskok udrželi a naplno bodovali počtvrté z posledních pěti ligových zápasů.

Atlético zdolalo Valladolid a venku vyhrálo poprvé od listopadu

Další madridský celek Atlético porazil Valladolid 3:0 a poprvé od loňského listopadu triumfoval na hřišti soupeře. Tým z hlavního města je na druhém místě tabulky s dvanáctibodovou ztrátu na Barcu.

Atlético, které čekalo na venkovní vítězství dlouhých osm soutěžních duelů, poslal do vedení v jedenácté minutě nejlepší týmový střelec Radamel Falcao svým dvacátým ligovým gólem v sezoně. Osm minut po přestávce pojistil náskok hostů Diego Costa a v úplném závěru uzavřel skóre střídající Cristian Rodríguez.

Výsledky 24. kola španělské fotbalové ligy

FC Sevilla – La Coruňa 3:1 (27. a 40. Medel, 6. Rakitič – 32. Riki), Getafe – Vigo 3:1 (10. Colunga, 34. Diego Castro, 42. Federico Fernández – 20. Augusto Fernández), Málaga – Bilbao 1:0 (18. Saviola), Granada – FC Barcelona 1:2 (26. Ighalo – 50. a 73. Messi), Pamplona – Zaragoza 1:0 (4. Sola), San Sebastian – Levante 1:1 (18. Vela z pen. – 29. Míchel z pen.), Valencie – Mallorca 2:0 (60. R. Costa, 81. Soldado), Valladolid – Atlético Madrid 0:3 (11. Falcao, 53. Diego Costa, 90. Rodríguez), Espaňol Barcelona – Betis Sevilla 1:0 (7. García), Real Madrid – Vallecano 2:0 (3. Morata, 12. Ramos).