Baník otočil zápas s Třincem má první výhru. Vítězný gól vstřelil Urgela

Prohrávali, ale nevzdali se. Fotbalisté Baníku Ostrava zvládli těžkou domácí premiéru v nové sezoně, když v duelu 2. kola druhé ligy porazili Třinec 2:1. Výhru Ostravanům zajistili v závěrečných jedenácti minutách Tomáš Mičola s Lubomírem Urgelou.

12.8.2016

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Ostrava, která v prvním kole remizovala se Znojmem, prohrávala doma s Třincem od páté minuty po brance Motyčky. Když už to vypadalo, že téměř pět tisíc fanoušků Baníku uvidí další ztrátu, vyrovnal v 79. minutě Mičola a dvě minuty před koncem rozhodl o výhře domácích Urgela.

FC Baník Ostrava - FK Fotbal Třinec 2:1 (0:1)

Branky: 79. Mičola, 88. Urgela - 5. Motyčka. Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Vysloužil. ŽK: Mičola - Vengřinek, Bedecs, Malcharek, Janoščín, Motyčka, Čelůstka. Diváci: 4757.

Ostrava: Vašek - Sus, Zápotočný, Pokorný, Hučko - Hlinka, Malý (57. Nerad), Lupták (84. Mondek), Mičola - Stáňa (57. Helešic), Urgela. Trenér: Petržela.

Třinec: Paleček - Vengřinek, Čelůstka, Bedecs, Janoščín - Ižvolt, Málek (58. Janošík), Malcharek, Motyčka, Krišto (71. Teplý) - Hošek (86. Dedič). Trenéři: Vašek a Zbončák.

Fotbalová národní liga - 2. kolo:
Ostrava - Třinec 2:1 (0:1), Ústí nad Labem - Sokolov 3:0 (3:0).

16. Pardubice 1 0 0 1 0:3 0

Více informací se dočtete v tradiční úterní příloze Deníku věnované druhé lize…

Autor: Redakce

12.8.2016 VSTUP DO DISKUSE

ČSSD řeší, jak zabránit pádu

Praha - Co asi tak běží hlavou Bohuslavu Sobotkovi, Jeronýmu Tejcovi nebo Jaroslavu Foldynovi, když se dívají na voličské preference, které v neděli přinesla společnost TNS Aisa? Podle ní by ČSSD nyní dalo hlas 14 procent lidí, Babišovu ANO 33,5. Potíž je v tom, že každému ze jmenovaných sociálních demokratů přichází na mysl asi něco jiného.

Klub Kanál dostal "trest" za rvačky. V lednu musí zavřít

Písek – Dance club Kanál v Chelčického ulici v Písku bude mít po celý leden zavřeno. Rada města schválila stejně jako před rokem u nedalekého podniku La Noche odejmutí výjimky prodlužující provozní dobu. Důvodem byly rvačky, ke kterým zde letos došlo. „Musíme měřit všem stejně," podotkl místostarosta Písku Jiří Hořánek.