Fotbalisté Juventusu zdolali ve 28. kole italské ligy doma Catanii gólem z nastaveného času 1:0. Svůj náskok v čele tabulky díky tomu navýšili na devět bodů, protože druhá Neapol prohrála 0:2 na hřišti veronského Chieva. Nedařilo se ani dalším favoritům, bez bodů zůstali hráči Interu Milán i Lazia Řím.

Juventus, který si ve středu poprvé od korupční aféry v roce 2006 zajistil postup do čtvrtfinále Ligy mistrů, prolomil bezbrankový stav až v první nastavené minutě. Přetažený centr Paula Pogby si zpracoval střídající Emanuele Giaccherini a při střele zblízka nezaváhal.

Neapol by však na čelo ztratila, i kdyby Juventus jen remizoval, protože v italské lize se potýká se slabší formou. Po čtyřech remízách dnes dokonce prohrála s Chievem, které přitom z posledních pěti duelů získalo jen bod. Na překvapivé výhře 2:0 veronského klubu se nepodílel záložník Kamil Vacek, jehož jméno chybělo i mezi náhradníky.

Po domácí porážce Palerma 1:2 v záchranářském souboji se Sienou protestovaly před stadionem stovky fanoušků. Na týmový autobus se při odjezdu ze stadionu sesypaly kromě nadávek i nejrůznější předměty, ke zraněním však podle agentury Reuters nedošlo.

Lazio "nenakopnul" ani střídající Kozák

Pro změnu už při zápase protestovali proti prezidentovi UEFA Michelovi Platinimu příznivci Lazia, kterým vadí, že jejich tým musí kvůli rasismu odehrát dva zápasy evropských pohárů před prázdnými tribunami. Důvod k radosti jim nedalo ani dění na hřišti, římský tým podlehl doma Fiorentině 0:2. Výsledek nedokázal změnit ani střídající útočník Libor Kozák.

Fioreninu výhra poslala v tabulce nejen před Lazio, ale také před Inter Milán, který překvapivě prohrál s Boloňou 0:1. Jediný gól zápasu vstřelil někdejší útočník konkurenčního AC Milán Alberto Gilardino, Inter po čtvrteční porážce 0:3 v Evropské lize s Tottenhamem vyšel podruhé gólově naprázdno.

Sérii neúspěchů poslední Pescary ve své premiéře nepřerušil ani nový trenér Cristian Bucchi. Jeho svěřenci sice na hřišti Atalanty Bergamo vedli, ale po dvou brankách Germána Denise prohráli 1:2. Z posledních devíti ligových utkání tak získal nováček jediný bod.

AC Milán zvládl generálku na odvetu s Barcelonou

Fotbalisté AC Milán zvítězili v předehrávce 28. kola italské ligy 2:0 na hřišti FC Janov a na druhou Neapol ztrácejí dva body. Góly dali v první půli Pazzini a po změně stran Balotelli, který se po přestupu z Anglie trefil popáté a udržel průměr jedné branky na zápas. AC díky tomu protáhl sérii neporazitelnosti na deset utkání.

Krátce po Balotelliho gólu přišli hosté o vyloučeného Constanta, který musel po druhé žluté kartě opustit hřiště. Sedmnáctý celek tabulky ale početní výhodu nevyužil.

Milánskému týmu tak vyšla generálka na osmifinálovou odvetu Ligy mistrů v Barceloně. V úterý budou svěřenci trenéra Massimiliana Allegriho na Nou Campu hájit dvoubrankový náskok z domácího zápasu.

AS Řím po třech výhrách remizoval s Udine

Fotbalisté AS Řím přišli o sérii tří výher v řadě a ve 28. kole italské ligy jen remizovali na hřišti Udine 1:1.

Kapitán hostů Francesco Totti mohl v dnešním duelu překonat případným gólovým zásahem švédského kanonýra Gunnara Nordahla, jenž je spolu s ním s 225 brankami nejlepším střelcem italské ligy. Totti této hranice dosáhl v minulém ligovém kole v utkání s Janovem, dnes se však gólově neprosadil.

Hosté šli na hřišti Udine do vedení ve 21. minutě, když míč odražený od břevna dopravil do branky Erik Lamela. Ten se trefil dvakrát již v podzimním vzájemném zápase na Olympijském stadionu v Římě.

Výhry se ale hosté nedočkali, v 62. minutě totiž vyrovnal Luis Muriel. Deset minut poté sice domácí Thomas Heurtaux uviděl za faul červenou kartu, Římané ale už nestačili výhodu jednoho muže v poli využít.

ITÁLIE, 28. kolo:

FC Janov - AC Milán 0:2 (22. Pazzini, 60. Balotelli), Udine - AS Řím 1:1 (62. Muriel - 21. Lamela),  Bergamo - Pescara 2:1 (34. z pen. a 67. Denis - 24. D'Agostino), Cagliari - Sampdoria Janov 3:1 (18., 52. a 72. Ibarbo - 90. Maxi López z pen.), Chievo - Neapol 2:0 (12. Dramé, 43. Théréau), Juventus Turín - Catania 1:0 (90.+1 Giaccherini), Palermo - Siena 1:2 (44. Anselmo - 51. Emeghara, 72. Rosina z pen.), Parma - FC Turín 4:1 (77., 84. a 90. Amauri, 80. Sansone - 56. Santana), Inter Milán - Boloňa 0:1 (57. Gilardino), Lazio Řím - Fiorentina 0:2 (20. Jovetič, 50. Ljajič).

1. Juventus Turín 28 19 5 4 55:18 62
2. Neapol 28 15 8 5 47:24 53
3. AC Milán 28 15 6 7 50:32 51
4. Fiorentina 28 14 6 8 50:33 48
5. Inter Milán 28 14 5 9 44:37 47
6. Lazio Řím 28 14 5 9 37:34 47
7. AS Řím 28 13 5 10 58:49 44
8. Catania 28 12 6 10 36:35 42