Baroš dál září. Opět dva góly...

Istanbul, Praha - Český fotbalový reprezentant pomohl Galatasarayi k vysoké výhře 4:1.

28.9.2008

Milan Baroš v objetí Harryho Kewella. Foto: REUTERS/Arnd Wiegmann

Gólové hody českého útočníka Milana Baroše nekončí.

Šestadvacetiletý rodák z Vigantic střílí v dresu tureckého Galatasaraye Istanbul jednu branku za druhou. Další dvě přidal v pátém kole proti Konyasporu.

Poprvé zamířil Baroš do černého už v sedmé minutě, kdy otevřel skóre zápasu. Hosté však dokázali rychle odpovědět. Za necelé tři minuty srovnal Erhan Albayrak.

Začátek druhé půle však jednoznačně patřil domácím. Po Barošově akci znovu strhl vedení na jejich stranu Lincoln. Za deset minut si oba role vyměnili a český forvard vstřelil svůj druhý gól.

Na konečných 4:1 upravil v 64. minutě Kewell.

TURECKO, 5. kolo:

Galatasaray Istanbul - Konyaspor 4:1 (7. a 60. Baroš, 49. Lincoln, 64. Kewell - 10. Albayrak; domácí Milan Baroš odehrál celé utkání a vstřelil dva góly), Sivasspor - Fenerbahce 2:1 (77. Murat Sozgelmez, 87. Sezer Badur - 33. Selcuk Sahin), Büyüksehir - Besiktas 1:1 (57. Adriano - 4. Hološko), Genclerbirligi - Ankaraspor 1:1 (81. z pen. Kahe - 76. Neca), Kocaelispor - Bursaspor 2:3 (32. a 45. Serdar Topraktepe - 29. a 42. Sercan Yildirim), Trabzonspor - Antalyaspor 3:2 (38. Colman, 76. Bulut, 86. Ünal - 21. Dijehoua, 73. Aslan), Kayserispor - Eskisehirspor 1:0 (12. Julius Aghahowa), Gaziantepspor - Denizlispor 2:1 (45. Mehmet Yozgatli, 80. Cristian Zurita - 90. Robert; hostující Tomáš Abraham hrál celý zápas. V závěru viděl žlutou kartu.), Hacettepe - Ankaragücü 0:1 (70. Mehmet Yilmaz).

Čelo tabulky: 1. Trabzonspor 5 zápasů/13 bodů, 2. Bursaspor 5/12, 3. Galatasaray 5/11.

Tři výhry a při porážky. To je bilance fotbalistů Manchesteru City v anglické Premier League.

Tým, který byl díky milionům liber od arabských šejků pasován do role černého koně soutěže, zatím svou pozici stoprocentně nepotvrzuje.

Po nedávném vypadnutí z Carling Cupu o tom svěřenci kouče Marka Hughese přesvědčili i v šestém kole nejslavnější soutěže světa.

V něm sice měli na půdě průměrného Wiganu jasnou územní převahu a soupeře předčili i počtem střeleckých pokusů, přesto si ze stadionu JJB neodvezli ani jediný bod.

Domácí se ujali vedení po trefě Antonia Valencii. Za pouhých šest minut dokázal vyrovnat osamocený Belgičan Kompany, který zaznamenal premiérovou trefu po přestupu z Hamburku.

Rozhodnutí přinesla 32. minuta. Teatrální pád Palaciose posoudil sudí Bennett jako penaltový a nic nepomohli ani protesty hostů, kteří si během jediné minuty vykoledovali tři žluté karty.

Následný pokutový kop s přehledem proměnil Egypťan Amr Zaki a zařídil domácím výhru 2:1.

ANGLIE, 6. kolo:

NEDĚLE: Wigan - Manchester City 2:1 (16. Valencia, 34. z pen. Zaki - 22. Kompany), Portsmouth - Tottenham 2:0 (33. z pen. Defoe, 68. Crouch; ČK: 88. Diarra/Port.)

SOBOTA: Everton - Liverpool 0:2 (59. a 62. Torres; ČK: 70. Cahill/Ever.), Fulham - West Ham 1:2 (58. z pen. Murphy - 43. C. Cole, 45. Etherington; ČK: 45. Johnson/Ful.), Middlesbrough - West Bromwich 0:1 (53. Olsson; Roman Bednář odehrál za hosty celý zápas), Newcastle - Blackburn 1:2 (51. z pen. Owen - 31. Samba, 42. Santa Cruz), Aston Villa - Sunderland 2:1 (18. Young, 33. Carew - 10. Cissé), Manchester United - Bolton 2:0 (60. z pen. Ronaldo, 77. Rooney), Stoke City - Chelsea 0:2 (36. Bosingwa, 76. Anelka; Petr Čech odchytal za hosty celý zápas), Arsenal - Hull 1:2 (50. vlastní McShane - 62. Geovanni, 66. Cousin).

Čelo tabulky: 1. Chelsea 6 zápasů/14 bodů, 2. Liverpool 6/14, 3. Aston Villa 6/13, 4. Arsenal 6/12, 5. West Ham United 6/12.

Šesté kolo měla o víkendu na pořadu také německá Bundesliga. A do hry se zapojili i dva Češi.

V souboji Frankfurtu s Bielefeldem se celých devadesát minut pohybovali po trávníku Martin Fenin a Radim Kučera. Ani jeden z nich se ale do statistik zápasu nezapsal. Utkání skončilo remízou 1:1. Domácí tak zůstávají jediným týmem bez vítězství.

Ve druhém nedělním duelu podlehl Wolfsburg na půdě Karlsruhe 1:2. Bosenský kanonýr Edin Džeko se tentokrát dostal na hřiště až v průběhu druhého poločasu.

NĚMECKO, 6. kolo:

NEDĚLE: Frankfurt - Bielefeld 1:1 (87. Köhler - 7. Wichniarek; za domácí hrál celý zápas Martin Fenin, za hosty Radim Kučera), Karlsruhe - Wolfsburg 2:1 (51. Porcello, 75. Freis - 78. Costa; ČK: 71. Libano/Wolf.)

SOBOTA: Werder Brémy - Hoffenheim 5:4 (8. a 81. Özil, 16. Pizarro, 21. Ribas da Cunha, 30. Hunt - 15. Ba, 36. Salihovič, 62. z pen. Ibisevič, 71. Compper, ČK: 62. Mertesacker/Brémy), Hamburk - Mönchengladbach 1:0 (11. Petrič; David Jarolím odehrál za domácí celý zápas), Dortmund - Stuttgart 3:0 (11. Hajnal, 20. Santana, 58. Frei), Hertha Berlín - Chotěbuz 0:1 (13. Jelič; Jaroslav Drobný odchytal za domácí celý zápas), Bochum - Leverkusen 2:3 (79. Šesták, 81. Kaloglu - 6. Pardo, 21. Augusto, 62. Helmes; Michal Kadlec odehrál za hosty celý zápas), Hannover - Bayern Mnichov 1:0 (23. Husztzi; Jiří Štajner nastoupil v základní sestavě domácích, byl střídán v 90. minutě).

Čelo tabulky: 1. Hamburk 6/13, 2. Leverkusen 6/12, 3. Brémy 6/11, 4. Schalke 6/11, 5. Dortmund 6/11.

V italské lize potvrdilo dobrou formu římské Lazio. Modrobílí si odvezli cenné tři body z Turína. Dvěma brankami se blýskl Argentinec Mauro Zárate. Do utkání zasáhl i český stoper David Rozehnal, který naskočil ve 25. minutě za zraněného spoluhráče. Římané jsou díky prohře Interu novými lídry.

Milánské derby totiž skončilo výhrou AC 1:0. Jedinou branku vstřelil Brazilec Ronaldinho, který tentokrát dostal v útoku šanci od úvodních minut. To Ukrajinec Andrej Ševčenko si musel počkat až do 84. minuty, kdy vystřídal právě autora vítězné trefy.

Hosté porážku neunesli. V průběhu druhého poločasu si vykoledovali šest žlutých karet. Po druhé musel předčasně do sprch Burdisso, kterého za pár minut následoval známý bouřlivák Materazzi, jenž byl vyloučen bez předchozího napomínání.

Žlutou kartu si v domácím dresu připsal i Čech Marek Jankulovski. Jinak však utkání zvládl skvěle a mohl se radovat z těsné výhry.

ITÁLIE, 5. kolo:

NEDĚLE:
AC Milán - Inter Milán 1:0 (37. Ronaldinho; ČK: 77. Burdisso, 83. Materazzi/oba Inter; domácí Marek Jankulovski odehrál celé utkání. Od rozhodčího viděl v úvodu druhé půle žlutou kartu.), AS Řím - Atalanta Bergamo 2:0 (17. Panucci, 32. Vučinič), Boloňa - Neapol 0:1 (87. Denis), Catania - Chievo 1:0 (16. Paolucci; ČK: 85. Mandelli/Chievo), Lecce - Cagliari 2:0 (34. Giacomazzi, 62. Castillo), Palermo - Reggina 1:0 (52. Miccoli), FC Turín - Lazio 1:3 (90. z pen. Amoruso - 30. Panděv, 63. a 84. z pen. Zárate; ČK: 82. Sereni, 88. Pratali/oba Turín; hostující David Rozehnal hrál od 25. minuty), Udinese - Siena 2:1 (22. Quagliarella, 29. Pepe - 38. Kharja).

SOBOTA: Sampdoria Janov - Juventus Turín 0:0 (Pavel Nedvěd a Zdeněk Grygera odehráli za Juventus celý zápas), Fiorentina - FC Janov 1:0 (61. Gilardino).

Čelo tabulky: 1. Lazio 5/12, 2. Neapol 5/11, 3. Inter 5/10, 4. Udinese 5/10, 5. Catania 5/10.

Španělskou ligou o víkendu nejvíce hýbalo barcelonské derby. Domácí Espaňol vedl po sporné brance Corominase, který evidentně zabránil v zákroku brankáři Valdésovi. Vyrovnání zařídil po nešťastném zákroku Kameniho do prázdné branky skórující kanonýr Henry.

Ve druhé půli byla hra na několik minut přerušena kvůli nepokojům v hledišti. Hostující fanoušci vstřelili do sektoru domácích několik světlic a pořadatelská služba na stadionu měla co dělat, aby udržela relativní pořádek.

Rozhodčí kvůli výtržnostem nastavil dvanáct minut a v samém závěru nabídl "Blaugranas" přísně nařízený pokutový kop. Ten s jistotou proměnil Argentinec Messi. Hned v zápětí sudí tvrdé utkání z obou stran ukončil.

ŠPANĚLSKO, 5. kolo:

NEDĚLE: Valencia - La Coruňa 4:2 (35. Mata, 49. a 82. Villa, 68. Joaquín - 11. vlastní Moretti, 85. Lafita), Atlético Madrid - FC Sevilla 0:1 (22. Luís Fabiano; za domácí hrál celý zápas obránce Tomáš Ujfaluši), Almería - Huelva 1:0 (90. Negredo; ČK: 80. Vázquez, 84. Oliveira, 90. Sisi/vš. Huelva), Bilbao - Getafe 0:1 (87. Casquero), Málaga - Valladolid 2:1 (34. Lolo, 55. Adrián - 64. Pedro Leon), Numancia - Osasuna Pamplona 0:0 (ČK: 90. Moreno/Num.; hostující Jaroslav Plašil odehrál celý zápas), Santander - Mallorca 1:2 (22. Marcano - 45. Varela, 86. Webó).

SOBOTA: Betis Sevilla - Real Madrid 1:2 (54. García - 19. Heinze, 90. Van Nistelrooy; ČK 82. García - 53. Vieira), Gijón - Villarreal 0:1 (64. Rossi), Espaňol Barcelona - FC Barcelona 1:2 (20. Corominas - 76. Henry, 90.+ 12 z pen. Messi; ČK 45. Nene/Esp.).

Čelo tabulky: 1. Valencia 5/13, 2. Villarreal 5/13, 3. Real Madrid 5/12, 4. Sevila 5/11, 5. FC Barcelona 5/10.

Autor: Radek Weber