Mistr kráčí za obhajobou. Juventus porazil AC Milán, Neapol zdolala Veronu

Milán - Fotbalisté Juventusu Turín v italské lize otočili zápas na hřišti AC Milán a po vítězství 2:1 zvýšili náskok v čele tabulky. Obhájce titulu po neúplném 32. kole vede o šest bodů před Neapolí. Tým zpod Vesuvu porazil v neděli Veronu 3:0.

10.4.2016 AKTUALIZOVÁNO 10.4.2016

Dva hrdinové Juventusu: Mario Mandžukič a Paul PogbaFoto: ČTK/IMAGO

Neapol proti Veroně od začátku potvrzovala roli favorita, blízko brance byl v desáté minutě Insigne, trefil však tyč. V útoku dostal místo distancovaného Higuaína příležitost Gabbiadini a právě on otevřel skóre zápasu. Callejónovu střelu brankář Gollini vyrazil pouze k čtyřiadvacetiletému útočníkovi a ten se z dorážky nemýlil.

V závěru poločasu fauloval ve vápně Souprayen, obdržel červenou kartu a jeho tým navíc čelil penaltě, kterou proměnil Insigne. Po změně stran se Neapol už tolik do šancí nedostávala, jednu z mála ale využil Callejón a upravil na konečných 3:0.

Juventus nezačal v Miláně dobře: domácí otevřeli skóre v 18. minutě z rohu po hlavičce brazilského obránce Alexe, ale vedení domácím dlouho neudrželo. Už za devět minut vyrovnal přesnou střelou chorvatský útočník Mandžukič. Po hodině hry dokonal obrat "Staré dámy" po dalším rohovém kopu tečovanou ranou Francouz Pogba.

Stará dáma zvítězila v Serii A pošesté za sebou, poslední prohru utrpěla loni v říjnu.

V dalším důležitém sobotním utkání vyhrál Inter Milán, který porazil ohrožené Frosinone 1:0. Posunul se tak na čtvrté místo, protože Fiorentina v neděli padla 0:2 v Empoli. Zatímco Fiorentina pošesté naplno nebodovala, Empoli naopak ukončilo nepříznivou sérii 12 zápasů bez tříbodového zisku.

Empoli se dostalo do vedení čtyři minuty před koncem poločasu, když si Pucciarelli položil obránce povedenou kličkou a střelou k tyči překonal gólmana Fiorentiny. V druhém poločase se sice z branky radoval útočník hostů Kalinič, jeho trefa ale nebyla uznána kvůli ofsajdu.

Definitivní potvrzení výhry přinesl dvě minuty před koncem z dorážky Zielinski, jenž v Empoli hostuje z Udine. Fiorentina se nachází na pátém místě se ztrátou sedmi bodů na třetí AS Řím, který má navíc zápas k dobru.

Povedenou premiéru na lavičce Lazia Řím prožil na závěr 32. kola bývalý útočník Simone Inzaghi, jehož tým v Palermu i díky dvěma trefám Kloseho zvítězil 3:0. Lazio prolomilo remízové prokletí na hřištích soupeřů a vyhrálo venku poprvé od 9. ledna. Sicilský celek čeká na tříbodový zisk už 11 zápasů.

Italská fotbalová liga - 32. kolo:

Frosinone - Inter Milán 0:1 (74. Icardi), Chievo - Carpi 1:0 (83. Pellissier), Sassuolo - FC Janov 0:1 (42. Dzemaili), AC Milán - Juventus Turín 1:2 (18. Alex - 27. Mandžukič, 65. Pogba), Empoli - Fiorentina 2:0 (41. Pucciarelli, 88. Zielinski), FC Turín - Bergamo 2:1 (35. Peres, 46. López - 82. Cigarini), Neapol - Hellas Verona 3:0 (33. Gabbiadini, 45.+2 Insigne z pen., 70. Callejón), Sampdoria Janov - Udine 2:0 (58. vlastní Armero, 85. Fernando), Palermo - Lazio Řím 0:3 (10. a 15. Klose, 73. Anderson).

10.4.2016 VSTUP DO DISKUSE

Politici nechápou, co je věda, jak funguje, říká nositel Nobelovy ceny za fyziku

Brno - Vědci se musí místo výzkumu věnovat papírování, kritizoval nositel Nobelovy ceny za fyziku Claude Cohen-Tannou-dji. „Moje děti se věnují vědě také a tráví šedesát procent času sepisováním zpráv," řekl ve čtvrtek fyzik publiku na VUT v Brně.

Taneční soutěž StarDance vyhrál Piškula před Bankem a Plodkovou

Praha - Vítězem osmé řady taneční soutěže StarDance se stal herec Zdeněk Piškula, který tančil s Veronikou Lálovou. Ve finále dnes předstihl lyžaře Ondřeje Banka s Evou Krejčířovou. Třetí skončila v diváckém hlasování herečka Jana Plodková s Michalem Padevětem. Odborná porota v přímém přenosu České televize ohodnotila stejným počtem bodů dnešní výkony Piškuly a Plodkové, Bank v tomto pořadí zůstal třetí.