Klokani dostali v Jablonci lekci, podlehli 0:5

Praha /AKTUALIZOVÁNO/ - Fotbalisté mistrovské Plzně si připsali první ligovou výhru. Boleslav zničila tápající Baník. Sigma otočila zápas s Budějovicemi. Liberec rozdrtil Hradec 3:0.

13.8.2011

Jablonečtí fotbalisté rozstříleli Bohemians 1905 5:0.Foto: Deník/Martin Bergman

Plzeňští fotbalisté porazili v úvodním utkání třetího kola první ligy Teplice 2:0. Pro obhájce titulu to bylo první vítězství v nové ligové sezoně a povzbuzení do dvou zápasů čtvrtého předkola Ligy mistrů proti Kodani. Vítěz se proti dobře bránícímu soupeři složitě prosazoval, vyhrál až díky zlepšenému výkonu a dvěma gólům po přestávce.

Fotbalisté Viktorie Žižkov se poprvé od května 2009 dočkali prvoligových bodů. V duelu 3. kola na svém hřišti porazili v souboji nováčků Duklu Praha 1:0. O jediný gól zápasu se v 35. minutě postaral Ilija Nestorovski. Žižkov tak bodoval poprvé po šesti ligových zápasech, naopak Dukla po devíti soutěžních zápasech našla přemožitele.

Fotbalový tým Baníku Ostrava prohrál i své třetí ligové utkání a v tabulce zůstává nadále poslední. Tři body si z Bazalů odvezl celek Mladé Boleslavi vedený exostravským trenérem Miroslavem Koubkem za výhru 4:1.

Čtyřicet minut nevěděli Sparťané kam dřív skočit, ve hře je držely jen výborné zákroky gólmana Blažka a také sporné výroky rozhodčího Adama, který domácím upřel penaltu. Jenže ani tentokrát fotbalistům 1. FC Slovácko odvážný výkon na body nestačil. Zkušeným hostům totiž stačily dvě povedené akce v závěrechobou poločasů, aby si připsali třetí výhru v sezoně. Domácí zůstávají v podpalubí Gambrinus ligy bez jediného bodu.

Tři zápasy, sedm bodů. Olomoučtí fotbalisté protáhli úspěšný vstup do ligy, přestože v Českých Budějovicích jim to dlouho nešlo. Pak ale dvakrát promluvila kouzelná levačka Marka Heinze, který naznačil, že i ve čtyřiatřiceti letech může být pro Sigmy výraznou posilou. Olomouc porazila Budějovice 2:1.

Fotbalisté pražské Slavie se ve třetím ligovém kole dočkali po dvou předešlých porážkách premiérového bodového zisku i vítězství. V úvodním domácím utkání nového sezony proti Příbrami rychle přišli o vedení, dlouho se trápili, ale nakonec díky gólům kapitána Jarolíma a Vlčka ze závěru zápasu slaví výhru 3:1. Utkání se hrálo bez diváků a slávisté si tak odpykali zbylou třetinu trestu za výtržnosti fanoušků při květnovém nedohraném pohárovém duelu s Olomoucí.

Více než rok trvala neporazitelnost Hradce Králové v domácím prostředí, ale v dnešním třetím kole fotbalové ligy ji zrušil Slovan Liberec, který na východě Čech vyhrál 3:0. Hradec tak po dobrém vstupu do ligy a dvou výhrách poprvé ztratil body, Liberec se naopak díky lepšímu skóre vyšvihl na druhé místo za vedoucí Spartu, ale má stejně bodů jako Boleslav a Olomouc.

Jablonec v dohrávce deklasoval Bohemians 1905 vysoko 5:0 a připsal si první vítězství v sezoně. Hosté naopak utrpěli první bodovou ztrátu.

Pražané měli několik šancí ke skórování, ale dostali od Jablonce tvrdou lekci z produktivity. Severočeši vstřelili tři góly v posledních deseti minutách.

Jablonec - Bohemians 1905 5:0 (2:0)

Po úvodních minutách, odehraných na polovině Bohemians, hosté v 9. nečekaně zahrozili – Škoda se dostal za obranu Jablonce, ale skákavý míč netrefil ideálně.

Z následné útočné snahy domácíh vyplynul v 18. min. vedoucí gól. Kovařík poslal ideální centr k zadní tyči na Kopice, který se hlavou nemýlil – 1:0.

Po téměř totožné akci, tentokrát v podání Jarolím – Zábojník, vedl Jablonec v 26. minutě už 2:0. Pro pravého beka Baumitu Petra Zábojníka to byl báječný návrat, čtvrtě roku totiž nehrál po komplikacích po operaci menisku.

„Kluci mi ten gól předpověděli, tak jsem to splnil,“ radoval se třicetiletý jablonecký obránce.

V 30. min. málem zahřmělo na druhé straně. Moravec dostal ideální přihrávku od Škody, šel sám na Špita, ale jablonecký gólman nezazmatkoval, zmenšil úhel, počkal si na střelu vestoje a vytěsnil míč do bezpečí.

Klokani poté trochu ožili, ale další vyloženou šanci si už do přestávky nevytvořili.

V 53. se domácí Kopic radoval ze svého druhého gólu, chybně odmávaný ofsajd mu však radost překazil.

O tři minuty později se opět octl Moravec tváří v tvář Špitovi a opět trefil jen spolehlivého brankáře Baumitu.

Bohemka přidávala na aktivitě. V 69. minutě nastoupil na hřiště Bálek, což nesl vystřídaný Nešpor zjevně velice nelibě, a právě Bálek měl za tři minuty hodně blízko ke gólu. Škoda se dostal díky přesnému pasu za obranu na levou stranu pokutového území, kde mu už pod nohy padal Špit, Škoda však stíhl přihrát do strany před malé vápno, kam si naběhl Bálek a jeho střelu tečoval obránce Beneš na břevno!

Tři nevyužité tutovky se klokanům vymstily. V 80. minutě totiž napřáhl z dálky Kovařík a trefil přesně k tyči Sňozíkovy branky – 3:0.

Klokaní zmar dokonal v 84. Jarolím, který po geniální akci a přihrávce Pitáka zvýšil v podstatě do prázdné branky na 4:0.

V 90. minutě ještě spálil Špitovi prsty bombou z trestného kopu exjablonecký Michálek, ale domácí brankář vyrazil na roh. A Jablonec byl ještě na samém konci hladový, Lafata v první minutě nastaveného času upravil zblízka na konečných 5:0, což je zatím rekordní výsledek ze všech zápasů letošní ligy.

Trenér František Komňacký musel být samozřejmě spokojen, ale jako obvykle si neodpustil aspoň jednu výtku: „Musím poděkovat hráčům za výhru, už jsme ji nutně potřebovali. Pět gólů je hezkých, ale na druhou stranu by se nemělo stát, že pustili Bohemku minimálně do tří vyložených šancí…“

Branky:
18. Kopic, 26. Zábojník, 80. Kovařík, 84. Jarolím, 90.+1 Lafata. Rozhodčí: Matějek - Zlámal, Pospíšil. Bez ŽK. Diváci: 4155.

Jablonec: Špit - Zábojník (76. Štochl), Pavlík, Beneš, Jablonský (86. Novák) - Kopic (70. Vaněk), Loučka, Jarolím, Piták, Kovařík - Lafata. Trenér: Komňacký.
Bohemians: Sňozík - Jindřišek, Nikl, Lukáš, Žižka - Moravec, Budínský (57. Michálek), Borek, Bartek - Škoda, Nešpor (69. Bálek). Trenér: Medynský.

Slovácko - Sparta 0:2 (0:1)

Běžela 6. minuta duelu. Na Doškovo přiťuknutí si v šestnáctce Sparty nabíhal do tutové šance Fujerik. K zakončení se šak nedostal, neboť byl sražen Pamičem. Vyprodaným stadionem se nesl ohlušující pískot. Není to však očekávaná reakce rozhodčího Adama na evidentní faul sparťanského obránce, nýbrž reakce fanoušků Slovácka na jeho nečinnost. Je jasné, toto utkání bude mít pořádný náboj. Ostatně jako všechna střetnutí s nejbohatším českým klubem.

Domácí byli v úvodním dějství lepším mužstvem, dařilo se jim odkrývat okénka v obraně hostí. „Slovácko ohromným nasazením vyhrávalo osobní souboje a díky tomu si vytvořilo územní převahu i dvě velmi dobré šance. Ty naštěstí zlikvidoval Jarda Blažek,“ oddechl si trenér hostí Martin Hašek.

Jako první musela ikona Sparty zasahovat při průniku Hlúpika, jehož střelu zblízka Blažek stačil vytlačit na roh. Zkušený gólman se pak vyznamenal i o chvíli později, když z šibenice vytáhl Kordulovu hlavičku. Sparta skutečně nebyla ve své kůži, což nejlépe demostrovala ostrá hádka mezi stopery Řepkou a Zápotočným.

Fotbal se ovšem nehraje na krásu, ale na góly. Největšímu favoritovi na titul stačila jedna povedená akce a rázem vedl. Sionkovi sice včasným vyběhnutím sebral šanci z nohy Filipko, míč se ovšem odrazil k dobíhajícímu Vackovi, který nadýchaným obloučkem poslal Spartu do vedení – 0:1.

„My jme měli dvě až tři velmi dobré šance, ale ty jsme opět neproměnili. Sparta to pak hned při své příližitosti vyřešila. Musím smeknout před Vackem, jak zachoval chladnou hlavu a dal krásný gól,“ dokázala i přes smutek pogratulovat soupeř kouč Slovácka Miroslav Soukup.

„Ten gól, který jmse dali hned z první naší akce, byl zlomový. Hodně nás uklidnil, ve druhém poločase už jsme měli hru pod kontrolou,“ konstatoval Hašek.

Inkasovaná branka nadšení domácích skutečně utlumila. Na další vzrušení si skvělí fanoušci museli počkat až do 69. minuty. Spousta z nich už viděla Hlúpikův šikovný obstřel v síti, míč však nakonec prosvištěl těsně vedle levé tyče Blažkovy svatyně. Vzápětí na druhé straně tvrdě pálil Podaný, Filipko ale jeho ránu vytlačil na roh. Jinak se hrálo převážně ve středu hřiště, Sparťané už drželi domácí na uzdě. V samotném závěru jim pak vyšel rychlý brejk, na jehož konci Peter Grajciar hned ve svém prvním zápase za Spartu pojistil výhru favorita.

„Viděli jsme zajímavý zápas se šťastným koncem pro Spartu a smutným pro nás. Hráči dnes mohli odejít ze hřiště s hlavou nahoře. Podali jsme výkon na hraně našich možností. Přiznám se, že nevím, jestli mám mít radost z výkonu, nebo být smutný z toho, že jsme pořád bez bodu,“ krčil bezmocně rameny Miroslav Soukup. „Zatím se k nám nepřiklání štěstí. My to ale zvládneme, už jsme byli v horších situacích. Tento zápas by nám ale měl znovu pomoci. Stáli jsme proti jednomu z nejsilnějších mužstev naší ligy, snad nikdo ještě nedonutil Spartu tolik bránit. Do tabulky se ale bohužel započítává výsledek,“ dodal trenér Slovácka.

Branka: 40. Vacek, 90.+1. Grajciar. Rozhodčí: Adam - T. Kovařík, Štěrba. ŽK: Trousil, Hlúpik, Došek - Matějovský, Pamič. Diváci: 7638.

Slovácko: Filipko - Kuncl (49. Jeleček), Košút, Trousil, Kubáň (83. Kerbr) - Fujerik, Valenta (61. Poliaček), Kordula, Hlúpik - Došek, Ondřejka. Trenér: Soukup.
Sparta: Blažek - Vidlička, Zápotočný, Řepka, Pamič - Sionko (90. Mareš), Vacek (62. Grajciar), Hušek, Matějovský, Juhar (70. Podaný) - Kweuke. Trenér: Chovanec.

Hradec Králové - Liberec 0:3 (0:0)

První půle byla spíš opatrná,¨Hradec se o pokoření branky soupeře snažil svým tradičním stylem, tedy trpělivou kombinací s krátkými přihrávkami. Liberec spoléhal především na nápady bývalého reprezentanta Štajnera. Ten i dnes ukázal dokonalou techniku i neotřelé nápady.

První velkou šanci zahodil domácí Dvořák, ale liberecký brankář Bičík, který jedná o přestupu do ruského Permu, jeho prudkou střelu vyrazil. Na druhé straně pokazil odkop brankář Lindr, jehož minelu nepotrestal Breznaník.

Po změně stran se do hry dostal především Liberec. Severočeši byli lepší, jejich kombinace ve středu pole, kterou řídil Štajner, byla pro Hradec nebezpečná. Kvalita hostů se projevila záhy. Po perfektní spolupráci se Štajnerem se z hranice šestnáctky trefil Vácha a ukončil neprůstřelnost Lindra z úvodu ligy.

Poté už přišly hvězdné chvíle nejlepšího muže na trávníku Breznaníka. Levý záložník sám utnul jakékoli snahy domácích o zvrat utkání. Prosadil se dvakrát, pokaždé podobným způsobem. Po úniku z levé strany přehodil hradeckého brankáře Lindra, pět minut před koncem podobný kousek zopakoval podruhé a Liberec tak rázně uťal hradeckou vítěznou sérii v novém ročníku ligy a po třech předchozích porážkách v Hradci naplno zabodoval, "Votroci" doma naopak prohráli po třinácti zápasech.(ČTK)

Branky: 67. Vácha, 83. a 85. Breznaník. Rozhodčí: Kovařík - Kordula, Kocián. ŽK: Dvořák - Vácha. Diváci: 7220.

Hradec Králové: Lindr - Hochmeister, Chleboun, Pávek - Fischer, Klapka, Janoušek (75. Jandík), Poděbradský - Štěpán (55. Rezek), Dvořák, Černý (62. Zelený). Trenér: Kotal.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Nezmar, Polák, Fleišman - Janů - Štajner, Vácha (87. Bosančič), Breznaník - Rabušic (84. Hadaščok), Šural (60. Blažek). Trenér: Šilhavý.

Slavia - Příbram 3:1 (1:1)

Stejně jako v květnovém vzájemném duelu, ve kterém hrála Slavia poprvé bez svých příznivců v ochozech, se na gól v liduprázdném Edenu nečekalo dlouho. V deváté minutě zacentroval z rohu Trubila a Hloušek hlavičkou zaznamenal svůj premiérový zásah po návratu do Edenu.

Pražanům ale vydrželo vedení jen pět minut, i hosté totiž udeřili hned ze své první vážnější šance. Míč z rohovému kopu propadl až ke Šlapákovi a ten z voleje srovnal, byť si brankář Hanuš na míč sáhnul. Slávisty rychlá ztráta náskoku vyvedla z tempa a většinu první půle se jim nedařily kombinace. Až v závěru úvodního dějství si Petrák narazil s Pospěchem a jen těsně minul, vzápětí Pospěchův volej výborně vyrazil příbramský Hruška.

Příbram, která v prvních dvou kolech neztratila ani bod, nechtěla přijít zkrátka ani v Edenu a nespoléhala se jen na bránění výsledku. V úvodu druhé půle měli dokonce hosté blíž k vedoucí brance. Agilní Šlapák se v 54. minutě řítil sám na Hanuše, ten ho ale vychytal a dorážku pak stejnému hráči zhatila tyč. Branková konstrukce za chvíli zachránila na opačné straně po Hurkově ráně také Hrušku.

V 63. minutě mohli Středočeši stále nervóznějším domácím zasadit gólovým úder hned dvakrát po sobě a pokaždé u toho byl hlavičkující Wágner, který se trefil i prvních dvou ligových kolech. Nejprve ho ale vychytal Hanuš a pak odvrátil z brankové čáry Hubáček. Když už se zdálo, že slávisté ani na třetí pokus na první tři body v sezoně nedosáhnou, napřáhl v 78. minutě kapitán Jarolím a jeho střela skončila v horním rohu za bezmocným Hruškou.

Hosté otevřeli hru a vzápětí mohli opět srovnat, Rickovu hlavičku však vytěsnil na tyč Hanuš. Tři minuty před koncem pak slávistický triumf definitivně pojistil další povedenou střelou střídající Vlček a Příbram tak poprvé v sezoně vyšla bodově naprázdno.(ČTK)

Branky: 9. Hloušek, 78. Jarolím, 87. Vlček - 14. Šlapák. Rozhodčí: Jech - Gallo, Vysloužil. ŽK: Šlapák (Příbram). Hráno bez diváků.

Slavia: Hanuš - Koreš, Kaufman, Hubáček, Hloušek - Janda (46. Milutinovič), Jarolím, Petrák (74. Vlček), Trubila - Pospěch, Vondráček (46. Hurka). Trenér: Petrouš.
Příbram: Hruška - Macháček, Ricka, Hejda, Pleško (80. Štochl) - Valenta (83. Mareš), Tarczal, Koukal, T. Pilík - Wágner, Šlapák (72. Jurdík). Trenér: Vavruška.

České Budějovice - Olomouc 1:2 (0:0)

Dvacet minut před koncem to ještě vypadalo, že olomoucké prokletí, které na jihu Čech trvalo od roku 2005 bude prodlouženo. Sigma sice byla o něco fotbalovějším týmem než domácí Dynamo, jenže skóre bylo dlouho bezgólové.

Schulmeisterův dalekonosný pokus zazvonil pouze o tyč Kučerovy branky a když se po janotkově standardní situaci, které jinak hosté znovu zahrávali mizerně, zjevil na penaltě osamocený Heinz, zády k bráně je hlavou prodloužil míč do rukavic budějovického brankáře.

Nejkrásnější moment první půle měl na svědomí také olomoucký navrátilec, jenž se poprvé představil v základní sestavě. V 25. minutě předvedl kousek za polovinou hřiště perfektní míčovou ekvilibristiku, která ve spojení s dokonalou orientací vyrezultovala v geniální přihrávku Schulmeistrovi, jenž šel rázem sám na brankáře. Žel bohu ani nezakončil, protože v poslední chvíli mu skluzem ukopl míč Nitrianský.

Domácí to zkoušeli prakticky jen z dálky a nepřesně. Když už se Brazilec Sandro trefil parádně mezi tyče, bylo dávno pískáno kvůli ofsajdu. Jenže v 65. minutě se po centru Vulina nechal vyškolit do té doby výborný stoper Škerle Ondráškem, který se okolo olomouckého stopera perfektně obtočil a přes Drobisze procedil míč do sítě. Ve třetím zápase sezony dal budějovický útočník třetí branku a vypadalo to, že domácí nasměroval za prvními body v tomto ročníku.

Sigma přidala, ale k drtivému tlaku měla její platonická převaha daleko. Vše ale změnil jako kouzlem Heinz. Krásnou střelou z dálky v 74. minutě vyrovnal a hostům vlil do žil nové síly. Vypadalo to, že je otázkou času, kdy přidají druhou branku. O tom, kdo ji dá však skoro pochyb nebylo. Heinz si dělal s obranou soupeře, co chtěl. Po přihrávce střídajícího Navrátila jej ještě vychytal Kučera. Sedm minut před koncem už po spolupráci s dalším náhradníkem Petrem zamířila jeho kouzelná levačka přesně k tyči.

Zbytek zápasu Sigma kontrolovala. Až na několik desítek sekund v samotném závěru, což ji mohlo stát tři body. Ondrášek sklepl dlouhý míč ve vápně k Lengyelovi a po jeho sražené střele zívala prázdná branka na Stráského, který však roli domácího hrdiny odmítl. Jeho slabou střelu dostihl brankář Drobisz ještě pořádný kus před brankovou čárou.

Branky: 65. Ondrášek - 74. a 83. Heinz. Rozhodčí: Drábek - Pelikán, Slavík. ŽK: Otepka, Ondrášek - Janotka, Heinz. Diváci: 2682.

Č. Budějovice: Kučera - Nitrianský, Novák, Lengyel, Vulin - Otepka, Klesa (78. Hudson), Čirkin (61. Stráský), Rýdel, Sandro (81. Bakala) - Ondrášek. Trenér: Kotrba.
Olomouc: Drobisz - Škerle, Kučera, Vepřek, Janotka - Rossi da Silva, Bajer (87. Koutný), Hořava, Heinz - Schulmeister (57. Petr), Varadi (68. Navrátil). Trenér: Psotka.

Ostrava - Mladá Boleslav 1:4 (0:1)

Domácí nastoupili i s kapitánem Martinem Lukešem, který poslední duel v Olomouci nedohrál kvůli vykloubenému rameni, a jejich výkon byl hodně bojovný. Ostravské plány ale vzaly za své po první inkasované brance, které zařídilo duo Šírl-Kulič.

Baník se nevzdal a bojoval o vyrovnaní. Do mnoha šancí se nedostal. Po pauze se v jednom souboji ve vápně hostí zranila hned trojice hráčů (Miller, Kúdela – Kraut) a do branky musel boleslavský náhradník Šeda. Pak měl dobrou šanci ještě Kraut a hlavně Šenkeřík. Ten se po krásném pasu za obranu řítil sám na branku hostí, ale své sólo zakončil nepochopitelnou střelou nad z pětadvaceti metrů. A tak přišel trest. Po pěkné akci zvýšil v 77. minutě náskok hostí Bulut.

Baník vykřesal naději v závěru utkání, kdy se po centru Řezníka prosadil Zejdler. Stejný hráč pak v nastavení chybu u velkého vápna a Chramosta zvýšil na 1:3. Zdecimovaný Baník pak inkasoval ještě jednou, kdy se nádherně trefil exostravský Wojnar.

Ostravští tak protáhli čekání na prvoligové vítězství už na sedm utkání. V sestavě Ostravy se již objevila nová posila Poliaček, který patřil k nejnebezpečnějším hráčům domácích. „Z porážky jsme hodně zklamaní, protože jsme mohli proti Boleslavi uspět. Škoda té šance za stavu 0:1. Kdyby Zdeněk Šenkeřík šanci proměnil, zápas by dopadl určitě jinak. My si ale nemůžeme nechat v závěru dát tak lehce dva góly. To se nám nemůže stávat,“ poznamenal záložník, který na Bazaly přišel v týdnu se Žiliny.

„Výsledek je pro nás až příliš krutý. Rozdíl tří branek tentokrát mezi oběma celky podle mého názoru nebyl. Mezi oběma soupeři byl spíše rozdíl ve zvládnutí klíčových situacích v utkání. Soupeř své šance proměňoval sebevědomě, my naopak ne,“ uvedl trenér Baníku Pavel Malura, který ale našel i pozitiva. „Dneska kluci ukázali, jak se bojuje o ligové body. I když jsme nepředváděli žádný kombinační festival, viděl jsme tam pasáže hry, kterou bychom chtěli hrát. Určitě jsme hráli lépe než v Olomouci, a já věřím, že stejné zlepšení prožijeme i za týden v Jablonci. Upřímně si ale musíme říct, že v úvodu sezony se potkáváme se soupeři, kteří jsou nesmírně silní a mají lepší herní kvalitu. My se musíme maximálně soustředit na zápasy se soupeři, se kterými budeme bojovat o patra v tabulce, kde chceme být,“ dodal Malura.

Miroslav Koubek opouštěl Bazaly hodně spokojený. „Jsem samozřejmě rád, že jsem se svým týmem dokázal v Ostravě vyhrát. Utkání mělo náboj. To, že se tolik hráčů zranilo svědčí o tom, že oba celky šly do zápasu s velkým odhodláním. Naše výhra se nerodila lehce, a výsledek byl otevřený až do konce. Kdy jsme ale dali dva góly. Pochválit musím obranu, která toho domácím moc nedovolila,“ dodal Koubek.

Branky: 87. Zejdler - 23. Kulič, 77. Bulut, 90.+2 Chramosta, 90.+4 Wojnar. Rozhodčí: Adámek - Tacina, Peřina. ŽK: Adámik - Opiela. Diváci: 2913.

Ostrava: Pietrzkiewicz - Řezník, Adámik, Dreksa, Marek - Poliaček (82. Tomanica), Lukeš, Greguš, Fantiš - Kraut (67. Badaljan), Šenkeřík (74. Zejdler). Trenér: Malura.
Ml. Boleslav: Miller (51. Šeda) - Kysela (57. Kalina), Janíček, Rolko, Šírl - Opiela, Kúdela (75. Štohanzl), Wojnar - Bulut, Kulič, Chramosta. Trenér: Koubek.

Plzeň - Teplice 2:0 (0:0)

V plzeňské brance se už objevil gólman Marek Čech, ale mnoho práce neměl. Západočeši sice měli převahu, ale dlouho spíše uprostřed hřiště a až v závěru poločasu ji dokázali přetavit v první šance. Ve 24. minutě nadvakrát pálil Trapp, ale obě jeho rány vyrazil Grigar. Teplický brankář pak v závěru poločasu zlikvidoval i Horváthův pokus z trestného kopu.

Hosté se do ofenzivy příliš nedostávali, jediný výraznější zákrok musel brankář Čech vytáhnout při Melunovičově ráně v 28. minutě. Po změně stran se však Tepličtí zatáhli ještě více do obrany, což byla ale především zásluha Západočechů, kteří zvýšili rychlost svých kombinací.

V 58. minutě se Kolář ještě neprosadil, ale o minutu později Horváth poslal od levé postranní čáry míč mezi stopery a Ďuriš ho hlavou prodloužil do sítě. Plzeňští se s těsným vedením nesmířili, v 71. minutě mohl Horváth domácímu týmu zajistit dvoubrankový náskok, ale jeho zatočený trestný kop dokázal výborným zákrokem prodloužit na zadní tyč brankář Grigar a následná Bystroňova hlavička skončila mimo.

Hosté sice potom přidali trochu útočné snahy, přesto Čech prožil v plzeňské brance nečekaně klidnou obnovenou premiéru v Gambrinus lize. Šest minut před koncem výsledek zpečetil střídající Pilař, tečku za utkáním pak udělal Horváth, který nastřelil břevno.(ČTK)

Branky: 59. Ďuriš, 84. Pilař. Rozhodčí: Bílek - Mencl, Jiřík. ŽK: Horváth - Lukáš, Rosa. Diváci: 5213.

Plzeň: Čech - Limberský, Ševinský, Bystroň, Jiráček - Horváth, Trapp - Petržela (55. Pilař), Kolář, Ďuriš (79. Hora) - Bakoš (86. Fillo). Trenér: Vrba.
Teplice: Grigar - Matula (69. Zoubele), Lukáš, Smejkal, Rosa - Vondrášek, Ljevakovič, Ježdík, Stožický (79. Lácha) - Melunovič, Vachoušek (90. Kalivoda). Trenér: Rada.

Viktoria Žižkov - Dukla Praha 1:0 (1:0)

Dlouho se zdálo, že v derby bude mít navrch Dukla. V 18. minutě vysunul Berger za obranu Pázlera, ale reprezentační gólman Vaclík mu včasným vyběhnutím šanci zmařil. O chvíli později se opakovala podobná situace, tentokrát se do šance řítil Berger, ale Vaclík byl znovu rychlejší.

Pak však začali přebírat iniciativu domácí. V 25. minutě předvedli rychlý brejk po levé straně, Mach běžel z úhlu sám na brankáře Radu a snažil se ho obstřelit, ale gólman vytrčil nohu a míč vyrazil.

O deset minut později však už udeřilo. A znovu po brejku, který táhl Bořil. Následně rozehrál do strany na Bartla, jehož střílený centr usměrnil tečí přesně do šibenice Nestorovski.

Po změně stran se Dukla snažila vytvořit si tlak a blízko srovnání byl krátce po příchodu na hřiště střídající Vrzal, ale z úhlu napálil Haškův prudký centr vysoko nad. Nebezpečnější ale byli domácí. Bořilovu hlavičku musel vytáhnout brankář Rada, neujala se ani Bartlova táhlá střela, která skončila jen těsně vedle.

A když se na druhé straně neprosadili po standardních situacích Vrzal s Hanouskem, skončil nervózní duel plný tvrdých zákroků hubenou výhrou domácích. Dukla tak potvrdila, že to na Žižkov neumí, když ho neporazila ani v minulé druholigové sezoně.(ČTK)

Branka: 35. Nestorovski. Rozhodčí: K. Hrubeš - Ubias, Košec. ŽK: Nestorovski, Bartl - Berger, Vrzal, Mikula. Diváci: 4081.

Žižkov: Vaclík - Bartl (78. Folprecht), Procházka, Lafrance, Čermák - Bořil, Súkenník, Šťastný (72. Schut), Mach - Kalod, Nestorovski (82. Bodeček). Trenér: Pulpit.
Dukla: Rada - Hašek, Mikula, Vorel, Švejdík (81. Jirouš) - Malý (64. Podrazký), Gedeon, Hanousek - Berger, Markovič, Pázler (57. Vrzal). Trenér: Kozel.

13.8.2011 VSTUP DO DISKUSE

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.