Novými evropskými šampiony do devatenácti let se v Jablonci nad Nisou stali fotbalisté Německa.

Ve finále zdolali Itálii 3:1, přestože hráli od 38. minuty bez vyloučeného Floriana Jungwirtha. Německý kapitán si během čtyř minut vykoledoval dvě žluté karty a musel předčasně do kabin.

V ten moment už ale zásluhou Bendera vedli aktivnější Němci 1:0.

Italové se ani proti oslabenému soupeři nedokázali dlouho prosadit, a po hodině hry inkasovali podruhé. Richard Sukuta-Pasu využil přesný pas Timo Gebharta a zvýšil.

O čtyři minuty později navíc počet hráčů na hřišti srovnal Matteao Gentili, který po faulu na Nakiho rovněž uviděl druhou žlutou kartu.

Přesto Italové vykřesali jiskřičku naděje. Dvanáct minut před koncem normální hrací doby snížil na rozdíl jediného gólu Raggio.

Hrozící oheň však zápětí uhasil zřejmě nejlepší hráč na hřišti Timo Gebhart a třetím německým gólem určil konečný účet zápasu.

NĚMECKO - ITÁLIE 3:1 (1:0)

Branky:
24. L. Bender, 61. Sukuta-Pasu, 80. Gebhart - 78. Raggio.
Rozhodčí: Collum (Skot.). ŽK: Jungwirth, Gebhart, Kopplin - Gentili, Bonaventura, Tagliani. ČK: 38. Jungwirth - 69. Gentili. Diváci: 4135. Střely na branku: 8:3, mimo: 7:7, rohy: 6:3. Hráno v Jablonci nad Nisou.

Německo: Zieler - Diekmeier, Jungwirth, Reinartz, Kopplin - Risse (39. Latza), L. Bender (66. Toprak), S. Bender, Naki (89. Oczipka) - Gebhart - Sukuta-Pasu. Trenér: Horst Hrubesch.

Itálie: Fiorillo - Darmian, Gentili, Tagliani, Bruscagin - Mazzarani, Raggio, Poli (46. Bonaventura), Forestieri (79. Eusepi) - Paloschi (59. Zamblera), Okaka. Trenér: Francesco Rocca.