Mistrovství světa fotbalistů do dvaceti let už zná oba finalisty. O zlato si zahrají reprezentanti Ghany a Brazílie.

Ghaňané si v úterním semifinále v Káhiře poradili s Maďarskem 3:2 a budou tak mít možnost zahrát si potřetí finále. Na titul zatím marně čekají.

První poločas zápasu jasně patřil africkému celku. Hned dvakrát se trefil do černého Dominic Adiyiah, který tak s osmi góly upevnil svou pozici nejlepšího kanonýra šampionátu.

Maďaři už ale na egyptském turnaji prokázali, že nikdy neskládají zbraně předčasně. V osmifinále vyřadili Česko až na penalty, Italy pak poslali domů po nervy drásajícím prodloužení.

V 73. minutě snížil na rozdíl jediné branky Marko Futács, osm minut po něm ale skóroval Abeiku Quansah a bylo to znovu o dvě branky.

Maďaři ještě jednou vykřesali jiskřičku naděje, když se šest minut před koncem řádné hrací doby trefil Adam Balajti. To ale bylo ze strany velkého překvapení šampionátu všechno, vyrovnat už Maďarsko nedokázalo.

O soupeři Ghany v bitvě o titul se rozhodlo ve večerním duelu Brazílie s Kostarikou. Oba celky už spolu hrály v základní skupině (v níž byly společně s Českem), „Kanárci“ tehdy vyhráli jasně 5:0.

Kostaričané si tentokrát na drtivou ofenzivní sílu favorizovaného soupeře dávali mnohem větší pozor. Výsledkem jejich pečlivé obrany byl bezbrankový stav, který drželi až do 67. minuty.

Pak ale propadl brazilský centr až k ostrostřelci Alanu Kardecovi a ten se z ostrého úhlu nemýlil. Byla to čtvrtá Kardecova trefa na turnaji. Brazilci už si pak těsný náskok bez problémů pohlídali a slavili postup do boje o zlato.

Semifinále MS "20"

Ghana – Maďarsko 3:2
(10. a 31. Adiyiah, 81. Quansah – 73. Futács, 84. Balajti), Brazílie – Kostarika 1:0 (67. Kardec).