Po vystřídání kapitána Wozniaka převzal jeho pásku. Včerejší zápas proti Jablonci (1:0) tak dohrál jako lídr. Hradecký záložník Roman Fisher odvedl tradičně penzum práce a po zásluze se mohl radovat z tříbodového zisku svého týmu.

O zápase Hradce s Jabloncem čtěte ZDE.

Romane, vaše vítězství bylo nakonec vydřené, ale asi zasloužené, že?

Já myslím, že ne asi, ale určitě. Byli jsme podstatně nebezpečnější. Druhý poločas jsme sice trošku víc zalezli k našemu vápnu, ale soupeř si kromě tyčky prakticky nic nevypracoval. Dovolím si tvrdit, že mohl dostat klidně pět gólů, kdybychom byli lepší v zakončení.

Velmi dobře jste hráli především v prvním poločase. Byla to nejlepší část v doposud probíhající sezoně?

To nevím. Teď je brzy po zápase, abych to takhle hodnotil. Je to možné. Na druhou stranu ve druhé půli jsme měli snad tři gólovky. Jednou tam šel Dan Kocourek, dobře to udělal, ale nezakončil. Přesto jsme si jasně zasloužili vyhrát.

Kdybyste přidali co nejdříve druhou branku, bylo by zřejmě rozhodnuto. Je to tak?

Určitě. My jsme však druhý gól přidali… (po rohu se trefil Dvořák, rozhodčí však pískl faul – pozn. red.) Sice jsem to moc neviděl, ale takových soubojů je ve vápně na každé straně plno. Rozhodčí si vybral k písknutí zrovna ten, po němž jsme skórovali. Mohl být už klid.

Poměrně hodně jste stříleli ze střední vzdálenosti, byť častokrát nepřesně. Nabádal vás k tomu trenér?

On nás nabádá před každým zápasem, ale zatím to moc neplníme. Nevím, jestli to bylo dneska v tomto směru lepší, možná ano.