Mohli jsme vyhrát i větším rozdílem, říká Janotka

Olomouc - Střelec úvodního gólu Sigmy proti Aberdeenu Tomáš Janotka si pochvaloval diváckou kulisu.

7.8.2009

Tomáš Janotka se raduje z gólu.Foto: GetPhoto/Pavel Rakušan

V úvodních minutách ho bylo proti Aberdeenu plné hřiště. Nejdřív doklepl do sítě Petrův dloubáček odražený od tyče a poslal Sigmu do vedení. Pak zakombinoval na pravé straně s Tomášem Hořavou, vlétl do vápna a skotská obrana musela vytasit nedovolený zákrok, aby ho zastavila. Marek Kaščák pak z penalty zvýšil na 2:0.

Za třináct minut rozhodly dvě akce Tomáše Janotky zápas. Když Michal Hubník před půlí zvýšil na tři nula, vyprovázeli fanoušci Hanáky do kabin potleskem ve stoje. „Bylo to něco fantastického,“ rozplýval se muž, který to celé spískal.

S čím jste do utkání vlastně šli? Brali jste to jako formalitu?

Formalita to určitě nebyla. Říkali jsme si, že nenecháme nic náhodě a půjdeme za tím postupem. Nenecháme nic náhodě. Budeme hrát aktivně a na vítězství, už kvůli našim fanouškům.

Zaskočil vás soupeř něčím, nebo to bylo všechno podle očekávání?

Myslím, že jsme spíš zaskočili my je. Tím, že jsme zase začali hrát aktivně od začátku. Vlétli jsme na ně, dali jsme dva góly, to nás nakoplo, nakoplo to i lidi a už jsme ten zápas s přehledem vyhráli.

Byly tam vůbec rezervy? Vy osobně jste odehrál vynikající utkání.

Vždycky to může být lepší, ale určitě jsem spokojený. Ať už kvůli gólu nebo kvůli penaltě. Pomohl jsem mužstvu v cestě za vítězstvím. Snažili jsme se hrát až do konce. Byly tam další šance. Mohli jsme asi vyhrát větším rozdílem.

Co byste řekl k atmosféře?

Bylo to prostě fantastické. Kulisa nám moc pomohla. Je radost hrát v takové atmosféře. Před vyprodaným stadionem se výkon zvedne o další třídu.

Lišil se ten zápas nějak od toho ve Skotsku?

Byl to trochu jiný zápas. V Aberdeenu to bylo do šedesáté minuty vyrovnané, tady jsme dali do poločasu tři góly a bylo vlastně rozhodnuto.

Čekali jste, že byste i doma nad Aberdeenem mohli vyhrát takhle jednoznačně?

Nečekali. Vůbec jsme to nečekali. Věděli jsme, že Skotové jsou hrdý národ a budou chtít odčinit ten debakl z Aberdeenu. Nám ten zápas ale vyšel perfektně a šli jsme jasně od začátku za postupem.