Mohuč ztratila třígólový náskok nad Hoffenheimem, Brémy padly

Berlín (Německo) - Fotbalisté Brém s českým obráncem Theodorem Gebre Selassiem neudrželi vedení v zápase druhého kola německé ligy a podlehli Augsburgu 1:2. Po dvou kolech tak zůstali bez bodu. Augsburgu se poprvé od postupu do bundesligy v roce 2011 povedlo zvítězit alespoň v jednom z úvodních dvou zápasů sezony. Mohuč promarnila v utkání s Hoffenheimem třígólový náskok a divoká přestřelka skončila remízou 4:4.

11.9.2016

ZLATKO JUNUZOVIĆ, DANIEL BAIERFoto: ČTK

Brémy se dostaly do vedení nad Augsburgem v závěru prvního dějství. Hinteregger fauloval ve vápně Junuzoviče, nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jóhannsson a oslavil první ligovou trefu po 355 dnech. Krátce po přestávce ale zaváhala domácí defenziva a nehlídanému Gouweleeuwovi nikdo nezabránil ve vstřelení premiérového bundesligového gólu.

Rozhodující branku dal v 73. minutě z přímého kopu Stafylidis. V závěru měl šanci Gebre Selassie, vyrovnat se mu však nepodařilo a Brémy doma podlehly poprvé od 9. dubna, kdy stejným výsledkem prohrály právě s Augsburgem.

Pro Mohuč začal duel s Hoffenheimem výborně. Už ve třetí minutě hlavou skóroval 165 centimetrů vysoký De Blasis a o dvacet minut později přidal druhou trefu. Chvíli nato na něj navázal Córdoba.

V 39. minutě snížil na 1:3 Wagner, jenž se za Hoffenheim prosadil poprvé po příchodu z Darmstadtu. Za domácí se ale ještě do konce poločasu prosadil Öztunali a Mohuč poprvé v bundesligové historii vstřelila čtyři branky během první pětačtyřicetiminutovky.

Do druhého dějství nastoupil za hosty také český obránce Pavel Kadeřábek a byl u nečekaného vzepětí Hoffenheimu. V 57. minutě šla Mohuč do deseti po Bussmannově vyloučení a hosté využili přesilovku k vyrovnání. Dva slepené góly vstřelil střídající Uth a na konečných 4:4 upravil šest minut před koncem Szalai.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Brémy - Augsburg 1:2 (45.+2 Jóhannsson z pen. - 52. Gouweleeuw, 73. Stafylidis), Mohuč - Hoffenheim 4:4 (3. a 23. De Blasis, 27. Córdoba, 43. Öztunali - 71. a 72. Uth, 39. Wagner, 84. Szalai).

Forejtův případ je varující zprávou o poměrech na Hradě, píše tisk

Praha - Odchod ředitele protokolu Pražského hradu Jindřicha Forejta, který se v úterý vzdal svého místa, je drsnou a varující zprávou o poměrech na Hradě. V komentáři to dnes píšou Hospodářské noviny. Případu se věnují všechny české deníky. Lidové noviny si v souvislosti s tím všímají bezpečnostních hrozeb, kterých je podle nich Hrad plný. Právo se pozastavuje nad "úpornou snahou dvou pochybných individuí" dostat kompromitující materiál do seriózních médií.