Müller o hattricku: Nádhera. A hádka s Pepem? Snad to nevypadalo hloupě

Salvador - Premiérový hattrick v německém národním týmu a přesvědčivá výhra 4:0 nad Portugalskem na úvod mistrovství světa. Ofenzivní univerzál Thomas Müller snad ani nemohl lépe oslavit svůj jubilejní padesátý start v reprezentaci.

17.6.2014 1

Německo - Portugalsko: Tady už se červenalo. Pepe za hlavičku musel do sprchFoto: ČTK/DPA

Čtyřiadvacetiletý fotbalista Bayernu Mnichov potvrdil, že zatím má na světových šampionátech úctyhodnou formu i gólovou produktivitu.

Před čtyřmi lety na svém prvním MS se Müller stal s pěti góly nejlepším střelcem jihoafrického turnaje a hned v úvodním duelu v Brazílii přidal další tři trefy. Je skoro neuvěřitelné, že mu k osmi brankám stačilo sedm utkání a především jen devět střel.

"Jsem už na třetím velkém turnaji za sebou, takže jsem na tlak zvyklý. Ale vstřelit tři góly v jednom zápase je nádherné," řekl Müller novinářům po šlágru skupiny G v Salvadoru.

Portugalsko poprvé pokořil ve dvanácté minutě z penalty, v nastavení prvního poločasu skóroval podruhé a v 78. minutě zkompletoval hattrick. "Každý další gól byl lepší než ten předchozí. Je to fantastické, ale zásluhu na tom má také zbytek mužstva," ocenil Müller, jenž v uplynulé sezoně vyhrál s Bayernem německou ligu i pohár.

Klíčová podle něj byla druhá německá branka. "Dvougólový náskok zvlášť v tomhle počasí byl hodně důležitý. Po třetím gólu bylo rozhodnuto. Z protiútoků jsme měli hodně šancí, mohlo to skončit ještě větším rozdílem," uvedl autor dvaceti reprezentačních zásahů, který byl podle očekávání vyhlášen mužem zápasu.

To, že byl opravdu u všeho podstatného, dokládá i situace ze 37. minuty. Portugalský stoper Pepe mu nejprve při souboji sáhl do obličeje, a když se odchovanec Bayernu skácel na zem, frustrovaný obránce Realu ho ještě na trávníku udeřil hlavou. Rozhodčí Milorad Mažič okamžitě Pepeho vyloučil.

"Jen jsem ucítil úder od jeho pěsti, ale příliš si nevzpomínám, co se dělo potom," přiznal Müller.

Úder pěstí to nebyl, spíše plácnutí v běhu. Přesto si hráč Bayernu Mnichov neodpustil teatrální pád. Následovala výměna ostrých slov, ale sám Müller se Pepeho nedotkl. "Rád bych to viděl v televizi, opravdu nevím, zda jsme byli hlavami proti sobě. Jen doufám, že to v televizi nevypadalo hloupě," dodal německý reprezentant.

Fanoušci Německa to řešit určitě nebudou. Ostatní na to brzy zapomenou. Snad jen Pepe ne…

17.6.2014 VSTUP DO DISKUSE 1

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).