Neapol klopýtla s nováčkem, na vítězné vlně se veze už jen AS Řím

Řím - V italské lize zůstali bez bodové ztráty už jen fotbalisté AS Řím. V pátém kole porazili v Janově 2:0 Sampdorii, zatímco Neapol se nechala zaskočit nováčkem ze Sassuola, se kterým doma jen remizovala 1:1.

25.9.2013 AKTUALIZOVÁNO 26.9.2013

Fotbalisté AS Řím se radují z gólu proti Sampdorii.Foto: ČTK/AP/Carlo Baroncini

Římský celek se osamostatnil v čele tabulky díky povedené závěrečné půlhodině, v níž mu tři body zajistili Benatia po parádním sólu a Gervinho.

Neapol se naproti tomu prosadila proti outsiderovi už po čtvrthodině hry díky Dzemailimu, ale za pět minut vyrovnal Zaza. Další gól už nepadl a SSC umožnil soupeři získat první bod mezi elitou. Hosté přitom šli do zápasu se skóre 1:15 a zdecimovaní po debaklu 0:7 od Interu Milán z minulého kola. Přesto sahali po vítězství, které jim několika povedenými zákroky sebral gólman Reina.

Zaváhání Neapole využil Juventus. Úřadující mistr ve druhém poločase otočil zápas na hřišti Chieva a po výhře 2:1 je třetí už jen kvůli horšímu skóre.

Tápající AC Milán díky skvělému finiši vydřel alespoň bod v Boloni. Jako první sice skóroval hostující Poli, ale Laxalt dvěma góly a Cristaldo nasměrovali k výhře domácí tým. Jenže v 89. a 90. minutě odmítli druhou porážku během čtyř dnů Robinho a Abate. Na výhru čeká AC už tři zápasy.

Inter Milán si poradil s Fiorentinou

Fotbalisté Interu Milán porazili v dohrávce 5. kola italské ligy na domácím hřišti Fiorentinu 2:1 a posunuli se na druhé místo tabulky. Hosté z Florencie si naopak prodloužili černou sérii na San Siru na třináct porážek za sebou ve všech soutěžích.

Fiorentina přitom dlouho pomýšlela na první vítězství v Miláně od roku 2000. Po hodině hry ji poslal do vedení z penalty Giuseppe Rossi a náskok hosté drželi až do 72. minuty. Pak se však trefil Esteban Cambiasso a o jedenáct minut později rozhodl o výhře Nerazzurri brazilský obránce Jonathan.

Inter tak udržel neporazitelnost v dosavadním průběhu Serie A a je druhý s dvoubodovým odstupem za vedoucím AS Řím. Třetí Neapol i čtvrtý obhájce Juventus za milánským celkem zaostávají jen o skóre, Fiorentina je s deseti body pátá.

ITÁLIE, 5. kolo:

Boloňa - AC Milán 3:3 (33. a 52. Laxalt, 62. Cristaldo - 12. Poli, 89. Robinho, 90. Abate), Chievo - Juventus Turín 1:2 (28. Thereau - 47. Quagliarella, 65. vlastní Bernardini), FC Turín - Hellas Verona 2:2 (36. z pen. a 53. Cerci - 44. Juanito, 66. Jorginho z pen.), Lazio Řím - Catania 3:1 (4. Ederson, 39. Lulič, 90.+4 Hernanes - 6. Barrientos), Livorno - Cagliari 1:1 (23. Luci - 53. Ibarbo), Neapol - Sassuolo 1:1 (15. Dzemaili - 20. Zaza), Parma - Bergamo 4:3 (28. a 40. Parolo, 19. Mesbah, 35. Rosi - 20. Bonaventura, 44. Denis, 79. Livaja), Sampdoria Janov - AS Řím 0:2 (65. Benatia, 82. Gervinho), Inter Milán - Fiorentina 2:1 (72. Cambiasso, 83. Jonathan - 60. Rossi z pen.).

Muž na Měsíci se objevil před 56 lety

Kajínek po propuštění z vězení vyvolává mezi lidmi různé reakce. Jedni jej odsuzují, druzí jej považují za celebritu. Když ve čtvrtek odpoledne s přítelkyní nakupoval v brněnském univerzitním kampusu, lidé se s nim fotili a chtěli autogramy.
13 34

Restaurace se chlubila návštěvou Kajínka. Vzbudila rozporuplné reakce

Chovanec popírá, že by útočník z Manchesteru letěl přes Prahu

Útočník z Manchesteru Salman Abedi (v arabském přepisu Salmán Abádí) neletěl před útokem přes Prahu. Na twitteru to dnes oznámil český ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ministr to uvedl na základě poznatků, které dnes tuzemské bezpečnostní složky získaly od zahraničních partnerů. Podle Chovance není pravdivá informace, kterou přinesl německý list Der Tagesspiegel.

Černý den pro biologického otce z Nigérie. Ústavní soud mu neuznal otcovství

Občan Nigérie se u Ústavního soudu nedomohl uznání otcovství k dítěti, jež zplodil s Češkou. Ta byla v době intimního vztahu v manželském svazku, a právě proto – dle verdiktu nejvyšší soudní instance – nelze uznat stěžovatelovo otcovství.

Ruské velvyslanectví: Růžový tank pošpiňuje vzpomínku. Podpořilo přemalování

Členy vojenského klubu, kteří se o víkendu pokusili vrátit růžovému tanku IS-2 před červeným kostelem v Brně původní zelenou barvu, ve čtvrtek podpořilo velvyslanectví Ruské federace v České republice. Jeho zástupci se ohradili proti tvrzení Davida Černého, který tank přetřel na růžovo, že se jedná o symbol okupace z roku 1968.

AKTUALIZUJEME / AKTUALIZOVÁNO

V Bruselu bez rukaviček. Problémem bude Turecko, rozpočet, teror a možná i Rusko

Podle článku 5 zakládací listiny Severoatlantické aliance je útok na jednoho člena NATO útokem na celou alianci. To platilo bez výhrady v době studené války. Bude to platit i v éře nového amerického prezidenta Donalda Trumpa?