Bayern remizoval, Dortmund se topí u dna. Stuttgart ovládl přestřelku

Berlín - Německo má zase o čem mluvit. I po víkendu Bundeslize vládne Bayern Mnichov, i když v nedělním duelu 9. kola jen remizoval s Mönchengladbachem 0:0. O den předtím došlo ke dvěma pořádně zajímavým událostem. Dortmund opět prohrál a topí se na hraně sestupu. Ještě víc nadchnul duel Frankfurtu se Stuttgartem.

26.10.2014 AKTUALIZOVÁNO 26.10.2014

Dortmund - Hannover: Erik Durm (vlevo) a Jimmy BriandFoto: ČTK/AP

Šlágr Mönchengladbachu a Bayernu Mnichov gól nenabídl. Domácí jsou tak znovu druzí - na svého dnešního soupeře ztrácejí čtyři body, oba týmy zůstávají bez porážky. Třetí o skóre za Mönchengladbachem je Wolfsburg, který porazil Mohuč 3:0 a počtvrté za sebou získal tři body. Mohuč poprvé v sezoně prohrála.

Bayern nenavázal na úterní kanonádu 7:1 v Lize mistrů na půdě AS Řím. V prvním poločase duelu v Mönchengladbachu měl zřetelnou převahu, ale nic z ní nevytěžil. Do jediné šance domácích se dostal Kruse, gólman Neuer však jeho pokus zneškodnil. Druhá pětačtyřicetiminutovka už tak jednoznačná nebyla.

Mönchengladbach byl brance nejblíže v 52. minutě, po protiútoku střílel Hahn, ale Neuer svůj tým znovu podržel. V závěru se za mnichovský celek pokusil s výsledkem něco udělat Bernat, Sommerovu branku však těsně minul. Bayern v sedmém utkání v řadě nedostal gól, což se mu povedlo poprvé od roku 2011.

Ve Wolfsburgu otevřel skóre v 15. minutě po Schaferově rohovém kopu svým třetím gólem v sezoně Naldo. Brazilský fotbalista si v utkání připsal také asistenci, kterou využil ke své premiérové trefě v tomto ročníku bundesligy Ivan Perišič.

Na konečných 3:0 upravil tři minuty před koncem Daniel Caligiuri, jenž vstřelil obě branky svého týmu v minulém kole na hřišti Freiburgu (2:1).

Stuttgart otočil zápas ve Frankfurtu

V sobotu padlo devět branek v zápase Frankfurt - Stuttgart. Hosté na půdě Eintrachtu vyhráli 5:4. A věřte nebo ne: duel plný obratů probíhal takto: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5.

Klubu s VFB na logu by se mohlo začít přezdívat mistr obratů: minulý týden stáhl tříbrankové manko v Leverkusenu a remizoval 3:3, dnes tak zažil ještě větší přestřelku. Domácí kouč Schaaf asi nepochválí švýcarského reprezentanta Seferovice, jenž v závěru oslabil svůj tým nevybíravým gestem k rozhodčímu. Dělal, že by potřeboval brýle.

Ke třem bodům pomohl Stuttgartu střídající Adam Hloušek, jenž do hry zasáhl za nepříznivého stavu 3:4. Naopak Václav Kadlec zase nehrál.

Další čeští krajánci neměli moc důvodů k radosti. Do hry se v sobotu dostali i brankář Jaroslav Drobný (jeho Hamburk prohrál na Herthě 0:3) a duo Vladimír Darida a Pavel Krmaš (jejich Freiburg neuspěl v Augsburgu, kde ve vyrovnaném duelu dvakrát inkasoval).

Značný podíl viny nese právě Krmaš. Český bek v 10. minutě fauloval Ragnara Klavana a z nařízené penalty skóroval Paul Verhaegh. Na konečných 2:0 zvýšil Halil Altintop.

Dortmund je v tabulce patnáctý

Fotbalisté Dortmundu pošesté z dosavadních devíti utkání přišli o všechny body. Po domácí porážce 0:1 s Hannoverem patří jednomu z favoritů soutěže až patnáctá příčka bod nad sestupovým pásmem.

Borussia ve středu rozstřílela v Lize mistrů 4:0 Galatasaray a v evropské soutěži si se skóre 9:0 drží po třech duelech stoprocentní bilanci, v lize ale navázala na bídnou formu. Stejně jako naposledy na svém stadionu proti Hamburku dnes neskóroval a po brance Hirošiho Kijotakeho posedmé v ročníku ztratil body.

Večer pak došlo na střetnutí dvou dalších účastníků Champions League: Leverkusen díky jediné brance zdolal Schalke. Postaral se o to Hakan Calhanoglu, který v 53. minutě překvapil brankáře Ralfa Fährmanna střelou z těžké pozice z přímého kopu.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:

Augsburg - Freiburg 2:0 (11. Verhaegh z pen., 66. Altintop), Dortmund - Hannover 0:1 (61. Kijotake), Eintracht Frankfurt - Stuttgart 4:5 (21. a 65. Madlung, 57. Meier, 61. Aigner - 34. a 36. Harnik, 51. a 84. Gentner, 82. Werner), Hertha Berlín - Hamburk 3:0 (59. a 85. Ben Hatira, 65. Heitinga), Hoffenheim - Paderborn 1:0 (73. Volland), Leverkusen - Schalke 1:0 (53. Calhanoglu), Wolfsburg - Mohuč 3:0 (15. Naldo, 59. Perišič, 87. Caligiuri), Mönchengladbach - Bayern Mnichov 0:0.

Ve věku 69 let zemřel kytarista Radim Hladík

Praha -Ve věku 69 let zemřel dnes ráno kytarista Radim Hladík, který mimo jiné stál u zrodu legendární kapely Blue Effect, sdělil to současný zpěvák kapely Honza Křížek. Hladík podlehl následkům fibrózy plic, se kterou bojoval několik let. Sedmdesátiny by oslavil 13. prosince.

Záchranáři našli části těl obětí havárie indonéského letadla

Jakarta - Indonéští záchranáři dnes našli části těl v moři v oblasti, kde v sobotu havarovalo policejní letadlo se 13 osobami na palubě. Oznámil to na tiskové konferenci šéf Indonéské pátrací a záchranné agentury (BASARNAS) s tím, že ostatky pravděpodobných obětí byly nalezeny v místě, kde už vesničané dříve vylovili sedadlo z letadla a vak obsahující mobilní telefon a policejní doklady.

Skvělá Koukalová slaví první letošní triumf. Ovládla stíhací závod!

Östersund /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová vyhrála stíhací závod Světového poháru v Östersundu. Do vedení se dostala už po úvodní střelbě a do cíle dojela o osm sekund před Němkou Laurou Dahlmeierovou. Pořadí v čele SP je opačné, Dahlmeierová vede před Koukalovou o 25 bodů. Eva Puskarčíková skončila ve Švédsku na osmém místě, což je její nejlepší individuální výsledek v SP, Lucie Charvátová byla dvanáctá a Veronika Vítková osmnáctá.