Neymar dostal Barcelonu na druhé místo. Real padl podruhé za sebou

Barcelona - Dostihy o španělský titul pokračují. Fotbalisté Realu Madrid prohráli ve španělské lize podruhé za sebou, což se jim stalo naposledy v květnu 2009. Po Barceloně ve středu podlehli také v Seville 1:2 a přišli o první místo v tabulce.

26.3.2014 AKTUALIZOVÁNO 27.3.2014

Svůj střelecký účet rozšířil o dva góly. Neymar režíroval výhru Barcelony nad Celtou Vigo.Foto: ČTK/EFE/Andreu Dalmau

Oba rivalové Realu ve 30. kole vyhráli, tabulku vede Atlético Madrid o bod před Barcelonou, třetí Real ztrácí na první příčku tři body.

Real přitom na hřišti Sevilly vedl poté, co tečovaný přímý kop Ronalda zapadl za bezmocného brankáře. Jenže domácím vycházely brejky, které úspěšně zakončoval Bacca. Dvakrát přesprintoval obránce, naběhl si na přihrávku za obranu a propálil gólmana Diega Lopéze.

Real do středečního duelu za poslední rok v lize neprohrál s nikým jiným než s konkurenty v boji o titul Barcelonou a Atléticem Madrid. Oba jeho rivalové naopak nezaváhali.

Do čela poskočilo Atlético Madrid, které si připsalo čtvrtou výhru v lize po sobě. Proti Granadě se sice trápilo v koncovce, ale nakonec mu k výhře stačila jediná branka. O tu se v 63. minutě postaral nejlepší střelec týmu Diego Costa po rohovém kopu.

Výhru Barcelony režíroval Neymar

Zaváhání Realu využila i Barcelona, která porazila Celtu Vigo 3:0 zásluhou dvou gólů Neymara. Katalánci už v 6. minutě vyšachovali defenzivu Celty, Sánchez si naběhl za obranu na přihrávku od Messiho a ještě předložil míč Neymarovi, pro kterého už nebyl problém zblízka trefit odkrytou branku.

Po půlhodině hry navíc Iniesta hezkou kolmicí uvolnil Messiho, který se kličkou zbavil brankáře a vstřelil svou 14. branku v roce 2014. To z něj dělá nejlepšího střelce v tomto roce v celé Evropě.

V druhé půli se ještě jednou prosadil Neymar, jenž po brejku udržel míč v souboji s dvěma obránci a propálil brankáře.

Barcelona přišla do konce sezony o Valdése

Černou kaňkou na vítězství Barcelony bylo zranění brankářské jedničky Victora Valdése, který si v první půli přetrhl postranní vazy v pravém koleně a musí se podrobit operaci. Přijde tak i o letní mistrovství světa v Brazílii.

Valdés se zranil po 20 minutách hry, když zasahoval proti přímému kopu soupeře. Po rutinním zákroku se svalil na trávník a museli ho odvézt na pojízdných nosítkách. Následně byl převezen do nemocnice, kde se potvrdilo podezření na vážné zranění kolena.

Pro dvaatřicetiletého brankáře to byl zřejmě poslední zápas v dresu Barcelony. V létě mu totiž končí smlouva a už dříve se nechal slyšet, že hodlá vyzkoušet nové angažmá.

Barcelona se nyní bude muset v boji o titul a v zápasech Ligy mistrů spoléhat na osmatřicetiletého Josého Manuela Pinta. Ten v této sezoně odchytal už 15 zápasů, z toho 12 vítězných.

Španělská fotbalová liga - 30. kolo:

FC Barcelona - Vigo 3:0 (6. a 67. Neymar, 30. Messi), Vallecano - Pamplona 1:0 (90. Larrivey), Atlético Madrid - Granada 1:0 (63. Diego Costa), FC Sevilla - Real Madrid 2:1 (19. a 72. Bacca - 14. Ronaldo), Getafe - Villarreal 0:1 (5. Perbet), San Sebastian - Valladolid 1:0 (23. Vela), Almería - Valencie 2:2 (53. Díaz, 54. Corona - 1. Keita, 34. Vargas), Levante - Betis Sevilla 1:3 (26. Diop - 13. Sevilla, 68. Molina, 76. Castro).

Babiš: Jsem manažer obyvatel této země a mám co nabídnout

Spuštění první fáze EET i snahy o zavedení různých výjimek udaly tón veřejné debatě končícího týdne. Kromě toho byl přijat zákon o střetu zájmů, který bude mít pro Andreje Babiše dalekosáhlé důsledky. Není divu, že během rozhovoru občas křičel, odbíhal pro různé materiály a maily od občanů, kroutil hlavou, ale také se srdečně smál. I když tvrdí, že je naštvaný, hlavně na Bohuslava Sobotku, evidentně je odhodlaný poprat se o vítězství ve volbách a další čtyři roky vést zemi.

Martin Svoboda: Za jedovatý alkohol má být potrestán výrobce, ne prodejce

/ROZHOVOR/ Když v září 2012 pacient havířovské nemocnice řekl lékařům, že oslepl po vypití alkoholu, který koupil jeho bratr ve stánku pod náměstím TGM v Havířově-Šumbarku, byl to stánek, kde byl provozní Martin Svoboda a kde šťárou policie, hygieniků a celníků začala metylová kauza, která zasáhla celou republiku a dokonce překročila její hranice.