Nezdar se Slavií? Poučíme se, na Sigmu budeme sebevědomější, slibuje Hyčka

Brno /ROZHOVOR/ - Obnovené prvoligové premiéry v brněnském dresu po podzimním hostování v Ústí nad Labem se dočkal hned v úvodním jarním kole. Přitom Alois Hyčka posílil fotbalisty Zbrojovky teprve krátce před finální fází přípravy na soustředění v Turecku. Navíc nastoupil v základní sestavě na hřišti pražské Slavie, za kterou hrál v dorostu. A před svou rodinou.

17.2.2016

Alois Hyčka z Brna (v červeném).Foto: ČTK/Václav Šálek

„Cítil jsem spíš zdravou nervozitu, na zápas jsem se těšil. Škoda, že to nevyšlo," posteskl si pětadvacetiletý subtilní záložník po prohře 0:2.

Čekal jste, že se hned prosadíte do základní sestavy?
Byl jsem překvapený, že mě tam trenér dal. Každého potěší, když dostane šanci.

Jenže obnovená premiéra v brněnském dresu vám zhořkla. Kde vidíte příčiny?
Šlo o zápas dvou poločasů, první se nám nepovedl, druhý byl o něco lepší. Myslím, že rozhodl neuznaný gól ze 73. minuty, závěr by vypadal jinak. Rozhodně jsem si premiéru představoval lepší.

Viděl jste situaci, při níž sudí neuznal gól Mihaila Jovanoviče?
Stál jsem na půlce půlky jako poslední a měl všechny před sebou. Nepřišlo mi, že někde byl faul. Díval jsem se na let balonu, nevím, zda rozhodčí viděl něco předtím.

O Jovanoviče jste na pět týdnů přišli kvůli zlomenému žebru. Je to ztráta?
Uvidíme, kdo dostane důvěru od trenéra, může šanci chytit za pačesy, to už záleží na něm. Ale pro Mihaila je škoda takhle se zranit po prvním zápase na pět týdnů.

Podlehli jste v prvním poločase v Edenu atmosféře, kterou vytvořilo dvanáct tisíc fanoušků?
Možná na nás dolehla nervozita, měli jsme svázané nohy. Přišlo hodně diváků, hrálo se v televizi, na Slavii leželo očekávání. Prostě jsme byli poločas ustrašenější.

Při standardních situacích chyboval gólman Dušan Melichárek. Vyčítali jste mu to?
To ne, chyba se stane, akorát u někoho je vidět víc. Každý se ze svých chyb musí poučit a jít dál. Dušan na podzim chytal fantasticky, jednou se holt stalo. Šlo o první zápas na jaře a před námi je jich ještě dost.

Jak vás v obraně provětrali slávističtí rychlíci?
Dostávali mezi námi výborné balony za obranu, takže jsme je tam chvílemi naháněli, míče se těžko chytaly. Pár jich prošlo, pár jsme zachytili.

Jaké jste si odnesli poučení před domácí bitvou s Olomoucí?
Potřebujeme víc sebevědomí, od začátku větší bojovnost a nasazení. Měli jsme dlouhý rozbor zápasu a myslím, že se poučíme, na Olomouc půjdeme v úplně jiném psychickém rozpoložení.

Na koho si musíte dát pozor v kádru Olomouce?
Určitě si dáme bacha na rychlého Mahmutoviče, nesmíme ho nechat rozběhnout, aby nedostal balon za obranu, v tom je silný.

Bude pro vás specifický první start na Srbské po návratu?
Bude. Na domácí premiéru, brněnské fanoušky a na stadion se moc těším.

Autor: Jaroslav Kára

17.2.2016 VSTUP DO DISKUSE

Ve Švýcarsku byl plně zprovozněn nejdelší železniční tunel světa

Erstfeld (Švýcarsko) - Nejdelší a nejhlubší železniční tunel na světě, vybudovaný ve Švýcarsku pod Alpami, byl dnes otevřen pro plný dopravní provoz. Gotthardský tunel, přezdívaný podle francouzské zkratky GBT, je dlouhý 57,1 kilometru a v některých místech je až 2,3 kilometru pod povrchem.

Loučení s tratí do Koutů: končí barevné motoráky i soukromník

Údolí Desné – Největší změna za devatenáctiletou historii nastala v noci ze soboty 10. na neděli 11. prosince na Železnici Desná. Osobní vlaky zde přestala provozovat soukromá firma, nahradily ji České dráhy.

Sobotka: Přes návrhy změn by se měly firmy na EET nadále chystat

Praha - Přes návrhy změn v elektronické evidenci tržeb (EET), které projednává Poslanecká sněmovna, by se měli podnikatelé na její zavedení připravovat podle platného zákona. Norma jasně uvádí, koho se evidence tržeb týká. V pořadu Otázky Václava Moravce České televize to dnes uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Podle něj se zdá, že návrhy z dílny ministerstva financí i koaličních lidovců nebudou schváleny. Byla by to nejlepší varianta, dodal premiér.