Norimberk zvítězil ve Frankfurtu. Bez Kollera

Frankfurt - Český reprezentační útočník proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

5.4.2008

Rudolf Skácel (vpravo) nastoupil v základní sestavě Herthy Berlín, která prohrála s Brémami 1:2.Foto: REUTERS/Johannes Eisele

Fenin proti Kollerovi, Frankfurt proti Norimberku. To měl být hit 27. bundesligového kola.

Jenže všechno bylo jinak. Fenin sice nastoupil v základní sestavě domácího celku, ale jeho zkušenější reprezentační kolega zůstal jenom na lavičce náhradníků.

A sledoval své norimberské spoluhráče Jaromíra Blažka a Tomáše Galáska, jak trápí favorita.

Hned ve druhé minutě se sice trefil frankfurtský Fink, pak ale vyrovnal Charisteas, jenž nastoupil právě na Kollerově místě. Ve druhé půli ještě skórovali Slovák Vittek a Misimovič. Norimberk tak dosáhl na překvapivé vítězství v Commerzbank-Areně 3:1.

Svou čtvrtou branku sezony zaznamenal v dresu Hannoveru Jiří Štajner. V 78. minutě na hřišti Wolfsburgu se Štajner dostal za stavu 3:1 pro domácí v pokutovém území soupeře k míči. Obešel obránce a vystřelil. Jeho první pokus ještě brankář Schäfer vyrazil, český útočník se však k míči dostal znovu a z pěti metrů se nemýlil.

Za Wolfsburg, který přes Štajnerovu trefu vyhrál 3:2, nastoupil obránce Jan Šimůnek. Nebyl sice v základní sestavě, již v 21. minutě však vystřídal Madlunga.

VÝSLEDKY:

Hertha Berlín – Brémy 1:2
Branky: 10. Lima – 1. Rosenberg, 72. Borowski. Za Herthu nastoupili od začátku brankář Jaroslav Drobný a záložník Rudolf Skácel.

Frankfurt – Norimberk 1:3
Branky: 2. Fink – 18. Charisteas, 48. Vittek, 82. Misimovič.

Schalke – Rostock 1:0
Branka: 52. Altintop.

Wolfsburg – Hannover 3:2
Branky: 20. a 71. Dejagah, 29. Marcelinho – 27. Bruggink, 78. Štajner.

Bielefeld – Karlsruhe 1:0
Branka: 90. Leonidas. Za domácí od začátku nastoupil obránce Radim Kučera.

Stuttgart – Hamburk 1:0
Branka: 20. Hilbert

Autor: Vojtěch Žižka

5.4.2008 VSTUP DO DISKUSE

„Cítíme velkou křivdu," říkají manželé, kteří měli naftu ve své studni

Zdounky – Společně se svou manželkou cítí velkou křivdu a bezmoc poté, co před více než 14 dny zjistili, že jejich do té doby průzračná a kvalitní pitná voda ve studni je kontaminována starou směsí topných olejů. Znehodnocenou vodu nic netušíce několik dní pili.

Zpátky na 'bedně'! Koukalová byla třetí ve sprintu: Je to pozitivní kopanec

Östersund (Švédsko) /FOTOGALERIE/ - Biatlonistka Gabriela Koukalová dojela třetí ve sprintu v Östersundu a poprvé v nové sezoně Světového poháru vystoupila na stupně vítězů. Královna minulé zimy přesně střílela a prohrála jen s vítězkou Marií Dorinovou-Habertovoui z Francie a druhou Finkou Kaisou Mäkäräinenovou.