Norimberk zvítězil ve Frankfurtu. Bez Kollera

Frankfurt - Český reprezentační útočník proseděl celý zápas na lavičce náhradníků.

5.4.2008

Rudolf Skácel (vpravo) nastoupil v základní sestavě Herthy Berlín, která prohrála s Brémami 1:2.Foto: REUTERS/Johannes Eisele

Fenin proti Kollerovi, Frankfurt proti Norimberku. To měl být hit 27. bundesligového kola.

Jenže všechno bylo jinak. Fenin sice nastoupil v základní sestavě domácího celku, ale jeho zkušenější reprezentační kolega zůstal jenom na lavičce náhradníků.

A sledoval své norimberské spoluhráče Jaromíra Blažka a Tomáše Galáska, jak trápí favorita.

Hned ve druhé minutě se sice trefil frankfurtský Fink, pak ale vyrovnal Charisteas, jenž nastoupil právě na Kollerově místě. Ve druhé půli ještě skórovali Slovák Vittek a Misimovič. Norimberk tak dosáhl na překvapivé vítězství v Commerzbank-Areně 3:1.

Svou čtvrtou branku sezony zaznamenal v dresu Hannoveru Jiří Štajner. V 78. minutě na hřišti Wolfsburgu se Štajner dostal za stavu 3:1 pro domácí v pokutovém území soupeře k míči. Obešel obránce a vystřelil. Jeho první pokus ještě brankář Schäfer vyrazil, český útočník se však k míči dostal znovu a z pěti metrů se nemýlil.

Za Wolfsburg, který přes Štajnerovu trefu vyhrál 3:2, nastoupil obránce Jan Šimůnek. Nebyl sice v základní sestavě, již v 21. minutě však vystřídal Madlunga.

VÝSLEDKY:

Hertha Berlín – Brémy 1:2
Branky: 10. Lima – 1. Rosenberg, 72. Borowski. Za Herthu nastoupili od začátku brankář Jaroslav Drobný a záložník Rudolf Skácel.

Frankfurt – Norimberk 1:3
Branky: 2. Fink – 18. Charisteas, 48. Vittek, 82. Misimovič.

Schalke – Rostock 1:0
Branka: 52. Altintop.

Wolfsburg – Hannover 3:2
Branky: 20. a 71. Dejagah, 29. Marcelinho – 27. Bruggink, 78. Štajner.

Bielefeld – Karlsruhe 1:0
Branka: 90. Leonidas. Za domácí od začátku nastoupil obránce Radim Kučera.

Co je nepřijatelné? Večerní emaily nebo zdrobněliny v doméně

Lidé často v elektronické komunikaci podceňují pravidla slušného chování. Ať se jedná o emaily, esemesky nebo internetové diskuse. Jak na úřední mail?

Lidl dramaticky zvyšuje nástupní mzdu a srovnává platy v regionech

Praha - Diskontní řetězec Lidl zvýší od 1. března nástupní mzdu zaměstnanců v obchodech o 25 procent, ta tak dosáhne 23 333 korun při čtyřicetihodinovém úvazku. Průměrná mzda prodavačů a pokladních bude při stejném úvazku 24 897 Kč.

AUTOMIX.CZ

PŘEHLEDNĚ: Proč se škodovky jmenují, jak se jmenují?

Od konce 80. let česká automobilka Škoda svoje modely označuje výhradně slovními názvy. Na začátku této éry byl samozřejmě Favorit.