Novák zazářil gólem a asistencí, Midtjyllandu to přesto nestačilo

Kodaň - Obránce Filip Novák si připsal gól a asistenci za Midtjylland v 22. kole dánské fotbalové ligy na hřišti Sönderjyske, jeho tým přesto prohrál 2:3. Sönderjyske tak poskočilo na druhé místo tabulky, úřadující mistr Midtjylland, za který odehrál celý zápas také Václav Kadlec, zůstal čtvrtý se ztrátou deseti bodů na lídra FC Kodaň.

20.3.2016

Filip Novák (vlevo) v utkání Evropské ligy proti BruggámAutor: ČTK/ZUMA

Hosté přitom měli zápas rozehraný dobře a velkou měrou se na tom podílel Novák, bývalý fotbalista Jablonce a Zlína. V sedmé minutě otevřel hlavou skóre po dlouhém autu Pušiče a oslavil druhý ligový gól v dresu dánského celku. O čtvrt hodiny později si hráči role vyměnili, český levý bek z pravé strany přihrál Pušičovi a ten stanovil skóre 2:0, s kterým šly týmy o poločase do šaten.

Dvěma slepenými góly z 53. a 56. minuty ale připravil úřadujícího mistra o vedení záložník Madsen a dvacet minut před koncem dokonal obrat střídající Hedegaard. Sönderjyske v lize neprohrálo od 6. listopadu, Midtjylland si v jarní části sezony zatím připsal jediné vítězství.

20.3.2016 VSTUP DO DISKUSE

Část běženců pracuje v Německu načerno a za špatných podmínek

Berlín - Značná část běženců, kteří loni přišli od Německa, pracuje v zemi načerno a mnohdy za velmi špatných podmínek. Uvedla to dnes rozhlasová stanice NDR Info, podle níž by ve spolkové republice mohlo načerno pracovat asi 30 procent z 1,1 milionu uprchlíků, kteří loni do země přišli.

Trapná V4 těží z EU, píše britský list Financial Times

Londýn - Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko, Polsko, Maďarsko), které podle něho těží z členství v organizaci, ale usilují o zničení jejích institucí. Středoevropské státy si stěžují, že západoevropské země s nimi zacházejí jako se členy druhé kategorie. Netvrdí, že by jim bylo lépe mimo unii, tak jako zastánci brexitu v Británii. Nesnášejí ale vměšování Bruselu do svých vnitřních záležitostí, stejně jako pokusy zavést celounijní řešení proti jejich vůli, jak ukázaly spory kolem migračních kvót, píše list.