Tři góly nasázelo Teplicím smtící útočné duo Šultes – Ordoš, další dvě branky přidal mladý stoper Dreksa.

Lídr tabulky oslabený chřipkovou virózou ale škrábal. Klein snížil ve druhé půli na 2:3, poté však hosté inkasovali ještě třikrát.

Gólová úroda začala v polovině prvního poločasu, kdy Hanáci během dvou minut získali dvoubrankový náskok. Nejprve Teplice udělaly školáckou chybu při rohovém kopu a modrobílí se řítili do přečíslení tři na dva.

Šultes s Bajerem vyšachovali zbylé obránce a první jmenovaný otevřel skóre. O dvě minuty později oslovil Petr zpětnou přihrávkou kanonýra Ordoše. Rozhodčí pak ještě neuznali pro domnělý ofsajd Šultesovo zvýšení.

Severočeši se dostali zpátky do hry dvě minuty před poločasem. To Merzič našel hlavu Mahmutoviče a ten trestal.

Po přestávce ale Hanáci první porážku pro Teplice dokončili a v závěru zvýraznili do hrozivých rozměrů. Nejprve se ze vzduchu poprvé prosadil Pavel Dreksa, ale Teplice ještě našly sílu na odpověď.

Martin Klein uklidil znovu hlavou do sítě dlouhý centr téměř z poloviny hřiště. Po hodině hry zachránil vedení pro Sigmu brankář Tomáš Lovásik, když vyrazil Kalivodův přímý volný kop.

Pak už kralovali domácí. Po brejku se podruhé prosadil Ordoš, který asi nedal moc snazších branek než byla ta na 4:2. To Šultesovu tečovanou ránu vyrazil na břevno Grigar a olomoucký kanonýr číslo jedna na brankové čáře nastavil hlavu.

Deset minut před koncem dokončil vyvolávaného bůra po standardce Dreksa a definitivní podobu dal výsledku z penalty Janotka.

Zatímco ovace ve stoje na začátku utkání patřily Karlu Brücknerovi, který 13. listopadu oslavil sedmdesátku, aplaus po závěrečnému hvizdu patřil hráčům Sigmy, kteří vyhráli popáté za sebou.

SK Sigma Olomouc – FK Teplice 6:2 (2:1)

Branky: 24. Šultes, 26. a 73. Ordoš, 52. a 80. Dreksa, 86. Janotka z pen. – 43. Mahmutovič, 59. Klein. Rozhodčí: Paták - Kordula, Pospíšil. ŽK: Škerle, Rossi – Lukáš. Diváci: 3762

Olomouc: Lovásik – Janotka, Škerle, Dreksa, Onofrej – Rossi, Hořava (78. Štěpán) – Bajer, Ordoš (86. Nuc), Petr (68. Vepřek) – Šultes. Trenér: Zdeněk Psotka.
Teplice: Grigar– Merzič, Klein, Lukáš, Matula – Kalivoda (70. Elsamni), Stožický, Vachoušek, Gašparík (86. Pícha) – Mahmutovič, Vondrášek. Trenér: Jiří Plíšek.