On-line: ČR - Španělsko 0:2, konec utkání

Praha - Španělé zatím na Letné kontrolují hru a vedou po brankách Maty z 6. minuty a Alonsa z 23. minuty.

7.10.2011

Střelec prvního španělského gólu na Letné Juan Manuel Mata.Foto: ČTK

Poslední vteřiny utkání drží Španělé míč na kopačkách, italský sudí Tagliavento ukončil utkání hned po rozehrání českého rohového kopu.

Nastavují se 3 minuty.

83. minutě založil útok brankář Čech dlouhou přihrávkou na Rosického, který poslal míč do levé strany na Kadlece, ten ve vápně zvolil zpětnou kličku, ale střela pravou nohou se mu nepovedla.

Za tři minuty napálil odražený míč Arbeloa, tečovaná střela skončila na břevně za překonaným Čechem.

V 78. minutě se po ideálním uvolnění od Villy dostal sám před Čecha střídající Martínez, ale na štěstí pro domácí mířil míč z jeho kopačky těsně mimo.

77. Koláře vystřídal Vacek.

V 76. minutě se dostal do slibné střelecké pozice Villa, s brankářem Čechem přehodil o půl metru i branku.

Přesilovku hrají Španělé v klidu, s vědomím si svého náskoku kombinují daleko od své branky, do vápna se bezhlavě nehrnou.

70. Alonso musí střídat, na hřiště místo něj naskočil Martínez.

69. Pokud měli domácí fotbalisté nějakou šanci na zvrat, zhatil ji nesmyslným faulem na Alonsa Hübschman, inkasoval červenou kartu a zamířil pod sprchy. Diváci skandují Bílek ven!

Za chvíli vystřídali v útoku i Češi, tribuny kvitují, že střídá Baroš, přišel Pekhart.

61. Střídají opět hosté, Torrese v útoku nahradil Villa.

Za minutu na druhé straně slibnou akci Španělů zstavil ofsajd Maty.

57. Baroš s Rosickým šli dva na jednoho, český útočník se snažil obejít posledního Puyola, který mu míč sebral. Diváci na Baroše pískají.

48. Po rohovém kopu závar před španělskou brankou, ale domácí fotbalisté se úspěchu v síti Casillase nedočkali.

Do druhého poločasu překvapivě vystřídali jen hosté - místo Ramose přišel Puyol.

Poločas končil opět v režii Španělů, kteří drželi míč na domácí polovině.

Češi se probouzí, Rosický poslal pěknou přihrávku opět na Pudila, jeho tečovaný centr mířil na Baroše, který v dobré pozici míč ani netrefil.

Na začátku 39. minuty se prosadil na levé straně Pudil, přihrál Rosickému, který z první z velkého vápna mířil nepřesně.

36. První slušnou akci z české strany zatáhl po pravé straně Gebre Selassie, centr ale stačila obrana hostů zblokovat.

35. Trestný kop Španělů z 25 metrů zahrál Xavi nad Čechovu branku.

Po půlhodině hry je držení míče 20:80!

Hra kočky s myší pokračuje, Španělé drží balón, což se nelíbí divákům, kteří začínají pískat. Trenér Bílek zatím na nepříznivý vývoj nereaguje.

23. Na druhé straně uhodilo podruhé. Z pravé strany se dostal do vápna Silva, skvěle uvolnil osamoceného Alonsa, pro kterého nebyl problém skórovat - 0:2.

21. V ojedinělé akci se mohl dopředu dostat Baroš, ale míč špatně zpracoval a ani následný sprinterský souboj pro něj nedopadl dobře.

Utkání nemění obrázek: Španělé drží míč, dobře kombinují, Češi po získání míče pouze nakopávají dopředu na obsazené ofenzivní hráče.

V úvodní čtvrthodině byli mistři světa lepší a po zásluze vedou. Češi avizovali, že se budou snažit soupeře vytlačit v ofenzivě do krajů hřiště, což se jim daří. Ale jediná branka utkání padla po perfektní kolmici za obranu středem hřiště.

6. minuta - Xavi perfektní kolmicí vysunul Matu, který sám proti Čechovi perfektně podél něj zakončil - 0:1.

3. minuta - Tečovaná střela Maty zpoza velkého vápna skončila těsně vedle Čechovy branky.

2. minuta - Zajímavě se vyvíjející akci z české strany zastavil asistent sudího odmáváním ofsajdu.