Oslava, jak má být. Bayern se trápil jen chvíli, potom zničil i Kolín nad Rýnem

Mnichov - Další výhra. Fotbalisté Bayernu Mnichov oslavili 115. výročí založení klubu vítězstvím 4:1 nad Kolínem nad Rýnem a čtvrtou výhrou v řadě si upevnili vedení v bundeslize. Před víkendovým programem vedou tabulku před Wolfsburgem o jedenáct bodů.

27.2.2015

Bayern (na snímku Franck Ribéry vpravo) to měl proti Kolínu nad Rýnem celkem snadnéFoto: ČTK/IMAGO

Bayern, který v předchozích dvou zápasech nastřílel soupeřům celkem 14 gólů, začal i tentokrát aktivně. Ve třetí minutě poslal domácí do vedení Bastian Schweinsteiger, který si naskočil na rohový kop Arjena Robbena. O sedm minut později už vedl bavorský tým 2:0 poté, co Franck Ribéry prokličkoval mezi soupeři a ze zhruba 20 metrů se trefil k tyči.

Uspokojení? Možná. Pak se totiž střelecké představení dočasně zadrhlo a hráči Bayernu další šance neproměnili. V nastavení prvního poločasu se naopak prosadili hosté, hlavou se trefil Anthony Ujah.

Těsný náskok zvýraznil dvacet minut po přestávce nizozemský kanonýr Robben. Nejlepší střelec německé ligy si naskočil na centr Ribéryho a připsal si už 17. gól v sezoně. O necelých deset minut později přidal čtvrtou branku Bayernu Robert Lewandowski.

Německá fotbalová liga - 23. kolo:

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 4:1 (3. Schweinsteiger, 10. Ribéry, 67. Robben, 75. Lewandowski - 45.+1 Ujah).

27.2.2015 VSTUP DO DISKUSE
Lidé se přicházeli rozloučit se zesnulým kardinálem Miloslavem Vlkem 23. března do katedrály sv. Víta v Praze.
6 15

Sadiq Khan
7 10

Londýn se nikdy nenechá zastrašit terorem, řekl starosta Khan

Babiš přeplněnou aulu zaujal, ale vysloužil si i dotazy 'na tělo'

„Evropa je ve velké krizi a je v situaci, kdy ani sama neví, co se stane," řekl ve čtvrtek studentům Univerzity Hradec Králové ministr financí a předseda hnutí ANO Andrej Babiš, který odpoledne předstoupil před zaplněnu aulu s přednáškou o zahraniční politice.

Šéf strážníků v Praze 1 byl obviněn ze zneužití pravomoci. Prý sebral telefon

Ředitel Městské policie Praha 1 Miroslav Stejskal byl obviněn ze zneužití pravomoci. Uvedla to ve čtvrtek televize Prima na základě vyjádření mluvčího pražské státní policie Tomáše Hulana. Stejskal údajně při kontrole auta, které asi neoprávněně parkovalo na místě pro invalidy, sebral a rozbil jednomu z kontrolovaných mobilní telefon.

Úkoly pro ministra Havlíčka: zlevnit volání a řešit OKD

Na místo odvolaného Jana Mládka navrhl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) do funkce ministra průmyslu a obchodu svého spolustraníka Jiřího Havlíčka (40). Dosud byl na ministerstvu náměstkem. Teď záleží na prezidentovi Miloši Zemanovi, zda jej jmenuje. Sobotka předpokládá, že se Zeman s Havlíčkem nejprve sejde. Jmenování poté očekává během několika dní.