Osm míčů v síti. Drobný prožil peklo, Freiburg zvládl záchranářský duel

Berlín - Fotbalový brankář Jaroslav Drobný v 21. kole německé ligy osmkrát inkasoval a s Hamburkem prohrál na hřišti lídra tabulky Bayernu Mnichov 0:8. Podruhé v sezoně se mezi střelce zapsal obránce Theodor Gebre Selassie, který přispěl k vítězství Brém 3:2 nad Augsburgem.

15.2.2015 AKTUALIZOVÁNO 15.2.2015

Jako by se ptal: A co s tím jako mám dělat? Brankář Jaroslav Drobný si zápas s Bayernem moc neužil.Foto: ČTK/AP/Matthias Schrader

Drobný naposledy v lize udržel proti obhájci titulu Bayernu čisté konto, tentokrát o něj však přišel už ve 21. minutě, kdy ho z pokutového kopu překonal Thomas Müller. Vzápětí přidal druhou branku Mario Götze a svěřenci kouče Pepa Guardioly rozjeli tradiční ofenzivní představení.

Před přestávkou a těsně po ní se prosadil Arjen Robben, který se dělí se čtrnácti brankami o vedení v tabulce střelců s Alexanderem Meierem z Frankfurtu. Další góly do sítě českého brankáře přidali znovu Müller a Götze, zbývající zásahy obstarali Robert Lewandowski a Franck Ribéry.

Obránce Gebre Selassie se trefil hlavou po rohovém kopu Zlatka Junuzovice v poslední minutě první půle domácího duelu Werderu s Augsburgem, kdy zvyšoval na 3:1. Jeho gól byl nakonec vítězný, protože po přestávce snížil Tobias Werner na konečných 2:3.

Bayernu zůstalo osmibodové vedení v tabulce, i když druhý Wolfsburg v málo vídané přestřelce v Leverkusenu málem ztratil. Na hřišti Bayeru vedl po půlhodině 3:0, po poločase však zaznamenal Korejec Son Hung-min hattrick a Karim Bellarabi srovnal na 4:4. Až v nastavení přidal svůj už čtvrtý gól v utkání Bas Dost a rozhodl o výhře "Vlků" 5:4.

Freiburg opustil pásmo sestupu

Freiburgu vyhráli 2:0 na hřišti Herthy Berlín a v tabulce se dostal ze sestupového pásma právě před dnešního soupeře na místa znamenající baráž. Celé utkání za vítěze odehrál český reprezentant Vladimír Darida, Pavel Krmaš zůstal jen mezi náhradníky Freiburgu.

Hosté se dostali do vedení ve 14. minutě, kdy po autovém vhazování dostal Guédé míč před branku a Klaus ho se štěstím za pomoci tyčky dotlačil do sítě. Pojistka přišla krátce po změně stran poté, co Philipp zužitkoval hlavou v pádu rohový kop. Pro Freiburg to byla druhá jarní výhra a teprve čtvrté vítězství v sezoně.

Radost Freiburgu však kazí jen vítězství dalšího ohroženého celku Paderbornu, který poprvé od začátku listopadu bodoval naplno. Sérii devíti utkání bez vítězství ukončil v Hannoveru, kde sice prohrával po gólu Marcela, ale Lakič a Meha v závěru skóre otočili.

Německá fotbalová liga - 21. kolo:

Bayern Mnichov - Hamburk 8:0 (21. z pen. a 55. Müller, 23. a 89. Götze, 36. a 47. Robben, 56. Lewandowski, 69. Ribéry), Brémy - Augsburg 3:2 (16. Lukimya-Mulongoti, 23. Di Santo z pen., 45. Gebre Selassie - 21. Klavan, 79. Werner), Hoffenheim - Stuttgart 2:1 (30. Firmino, 90.+3 Rudy - 39. Sakai), Leverkusen - Wolfsburg 4:5 (57., 62. a 67. Son Hung-min, 72. Bellarabi - 6., 29., 63. a 90.+4 Dost, 17. Naldo), Mönchengladbach - Kolín nad Rýnem 1:0 (90.+1 Xhaka), Eintracht Frankfurt - Schalke 1:0 (64. Piazon),  Hertha Berlín - Freiburg 0:2 (14. Klaus, 52. Philipp), Hannover - Paderborn 1:2 (66. Marcelo - 72. Lakič, 79. Meha).

Čechům chutná. Přibrzdili ale v alkoholu

Praha – „Spotřeba potravin nabrala dobrý trend. Zdá se, že lidé nemají hlad, ale chuť," zhodnotil poslední čísla šéf odboru statistiky zemědělství, lesnictví a životního prostředí Jiří Hrbek. Poukázal na to, že v Česku i v roce 2015 rostla spotřeba potravin. Má to jen jednu vadu na kráse, bohužel tu podstatnou. Zatímco z Česka mířily do zahraničí suroviny, z ciziny k nám putovaly hotové výrobky.

Dřevo je drahé. Krade se rovnou v lese

Beroun – Topná sezona jede naplno a policisté na nejrůznějších místech republiky znovu vyšetřují krádeže dřeva v lesních porostech.Mnohým lidem se za palivové dříví nechce utrácet a raději si pro něj zajedou do lesa. Zloději odvážejí nejen kulatinu, která je nařezaná u lesních cest, ale také stromy, které si sami pokácí.