Řepkův zkrat srazil Spartu, prohrály i Teplice

Praha - Souhrn sobotních a nedělních zápasů 28. kola fotbalové ligy.

4.5.2008 2

Tomáš Řepka se sice divil, ale hřiště po červené kartě z 2. minuty opustit musel.Foto: GetPhoto/Martin Sidorják

Fotbalisté Sparty si pořádně zkomplikovali cestu za titulem. V domácím zápase s Brnem nedokázali vstřelil gól a Moravanům podlehli 0:2.

Pokud v pondělí uspěje Slavia na hřišti Olomouce, bude ztrácet na letenský tým jediný bod.

Velkou měrou se pod sparťanskou porážku podepsal Tomáš Řepka. Problémový stoper opět neudržel nervy na uzdě a předvedl další ze svých typických blikanců.

Už ve druhé minutě zápasu hodil naprosto zbytečně míč do obličeje brněnského Besty. Logicky viděl červenou kartu a nechal spoluhráče na holičkách. Navíc ho v příštím týdnu zcela jistě pozve na své zasedání disciplinární komise.

Brno využilo přesilovku hned dvakrát. V první půli se trefil Střeštík, tři body pak potvrdil v závěru Tomáš Došek. Brněnští se díky vítězství posunuli na čtvrtou příčku tabulky.

Sparta - Brno 0:2 (0:1)

Branky: 18. Střeštík, 90. Došek. Rozhodčí: Matějek – Hojsík, Jiřík. ŽK: Sivok, Kisel – Střeštík, A. Besta, Švejnoha. ČK: Řepka. Diváci: 8873.
Sparta: Grigar – Voříšek, Řepka, Sivok, Kadlec – Kolář, Kisel (81. Zeman), Horváth, Matušovič (6. Hainault) – Slepička, Kulič (57. Holenda). Trenér: Bílek.
Brno: Bureš – Švejnoha, Trousil (72. Kubáň), Dvorník, Siegl – Večeřa, Pavlík, Polách, Střeštík (81. Baláž) – T. Došek (90. Simr), A. Besta. Trenér: Uličný.

Teplice - Mladá Boleslav 1:2 (0:0)

Fotbalisté Mladé Boleslavi pokračují ve vítězném tažení. Jejich tříbodová šňůra se v Teplicích protáhla už na pět zápasů. Formu Středočechů odnesli hráči ze Stínadel v nevhodnou chvíli, neboť po porážce 1:2 přišli o třetí příčku a možná i o účast v Poháru UEFA.

Tepličtí diktovali tempo hry, ale soupeř jim uštědřil lekci z produktivity – hned první střela hostů mezi tyče skončila těsně po přestávce vedoucím gólem Rajnocha, který oslavil jubilejní desátou trefu v sezoně.

V 69. minutě dorazil domácí po brejku Řezníček, jehož gól se ukázal být vítězným. Aktivní Jun už jen výsledek kosmeticky upravil.

Branky: 73. Jun – 48. Rajnoch, 69. Řezníček. Rozhodčí: Paták – Kordula, Kubáň. ŽK: Sabou – Hrdlička, Mendy, Poláček, Řezníček, M. Sedláček. Diváci: 4190.
Teplice: Slavík – Kaufman, Lukáš, Klein, Rosa – Vidlička (46. Mareš), Doležal (72. Benát), Sabou (65. Hesek), Verbíř – Smejkal, Jun. Trenér: Rada.
Mladá Boleslav: Šeda – Ševinský, Rolko, Procházka, Kalina – Kysela (42. M. Sedláček), Rajnoch, Hrdlička, Poláček (81. T. Sedláček) – Táborský, Mendy (55. Řezníček). Trenér: Stanner.

Plzeň – Jablonec 2:0 (1:0)

Účet zápasu otevřel v 36. minutě po parádní Sylvestreho přihrávce Varadi. Novému plzeňskému trenérovi Krejčímu potom vyšel při domácí premiéře tah s poločasovým střídáním Borka, který po pěti minutách na hřišti uklidnil Viktorii druhou brankou.

V největší šanci Jablonce se ocitl v 66. minutě Necid, jeho hlavička však mířila vedle levé tyče Ticháčkovy branky. Plzeň v závěru už své dvougólové vedení nepustila a po deseti zápasech bez výhry se mohla radovat ze zisku tří bodů.

Branky: 36. Varadi, 50. Borek. Rozhodčí: Jech – Ondo, Gallo. ŽK: 55. Homola. Diváci: 3220.
Plzeň: Ticháček – Malcharek, Navrátil, Rada, Lecjaks – Petržela (46. Borek), T. Krbeček, Trapp, Sylvestre (90. Halama), Róth – Varadi (83. Psohlavec). Trenér: Krejčí.
Jablonec: Špit – Zábojník, Homola, Huber, Hamouz – Baranek, Eliáš (80. Loučka), Valenta (55. Klapka), Zofčák – Necid, Fujerik (72. Straka). Trenér: Komňacký.

Liberec – České Budějovice 0:0

Utkání nenabídlo fanouškům příliš zajímavých situací. Hosté se po slibném úvodu stáhli do defenzivy, ale Liberec hrající v kombinované sestavě dokázal z mírné převahy vytěžit jen dvě neproměněné šance Smetany a jednu Brožíka. Přesto v závěru míč skončil v budějovické brance. Gól střídajícího Nezmara v nastaveném čase ale rozhodčí neuznal, protože předtím viděl Dohnálkovu hru rukou.

Rozhodčí: Královec – Lhoták, Ošec. ŽK: Bejbl - Svátek, Šmíd, Mezlík. Diváci: 4 418.
Liberec: Uvarenko - Dohnálek, Bejbl, Polák, Liška – Hudson (66. Dejmek), Gecov, Radzinevičius, Lattmann (86. Dočkal) – Brožík, Smetana (80.Nezmar). Trenér: Škropil.
ČB: Kučera – Plocek, Horejš, Hunal, Šmíd – Šíma, Holomáč, Hílek, Mezlík, Svátek, Ondrášek (89. Mrkvička). Trenér: Straka.

Žižkov - Most 1:0 (0:0)

První tajenka letošního ročníku české fotbalové ligy je rozluštěna. Do druhé nejvyšší soutěže sestoupí s definitivní platností mužstvo Mostu. Severočeši měli poslední šanci vylepšit svou pozici v neděli dopoledne na Žižkově. Ale stejně jako v předchozích zápasech s Bohemians 1905, Spartou a Libercem selhali.

O porážce svěřenců trenéra Žáka rozhodl v 75. minutě obránce Viktorie Labant, který tečoval střílený centr Stracenéno. Hosté se na odpověď v závěru zápasu nezmohli a dvě kola před koncem ligy ztrácí na čtrnácté Bohemians 1905 šest bodů. Na Pražany se tak sice mohou bodově dotáhnout, ale v neprospěch Mostu hovoří horší bilance vzájemných zápasů.

Branka: 75. Labant. Rozhodčí: Makovička – Chytil, Handlíř. ŽK: Kušnír, Šťastný – Čermák, Gedeon, Pešír, Pilař, Schut, Trubila, Webster. ČK: 90. Rilke. Diváci: 3206.
Žižkov: Bartalský – Šťastný, Pilař, Labant, Kušnír – Besta, Procházka – Stracený, Koukal (83. Bukač), Moughfire (62. Kalod) – Demjan (62. Švancara). Trenér: Griga.
Most: Svoboda – Schut, Loos, Webster, Čermák – Da Silva (59. Bogdanov), Gedeon, Pilař, Trubila (73. Oboya)– Rilke, Pešír. Trenér: Žák

Ostrava - Kladno 4:1 (1:0)

Ostravský tým, poprvé s uzdraveným kapitánem Lukešem v základní sestavě, zkoušel obelstít obranný val soupeře, ale do vyložených šancí se nedostával. Naopak v pozoru musela být i obrana severomoravského celku, která si v 33. minutě oddechla po vydařené střele Kroba. Trpělivá hra a jasná převaha na hřišti přinesla domácím ovoce v 35. minutě, kdy Lukeš přesně odcentroval a Mičola v souboji ve vápně předskočil kladenského obránce Bratoše a hlavou skóroval.

Vedení domácí uklidnilo, Kladno naopak muselo hru otevřít, což úrovni zápasu prospělo. Baník navíc o své výhře rozhodl už v úvodu druhého poločasu. Nejprve se počtrnácté v sezoně trefil Svěrkoš, který propálil bezmoceného pavlíka mezi nohy. O chvíli později vyšla Ostravským i standardka, kdy Otepka posadil míč na hlavu Zehera.

Baník si pak zápas užíval a několik solidních šancí mělo i Kladno. Čestný úspěch ale hosté zaznamenali až v 79. minutě, kdy se hlavou prosadil Klinka. V závěru se pečetil výhru Baníku střídající Rajtoral.

Branka: 35. Mičola, 47. Svěrkoš, 52. Zeher, 88. Rajtoral – 79. Klinka. Rozhodčí: Kocourek – Filípek, Mencl. ŽK: Bolf, Rajtoral – Čáp. Diváci: 7 213.
Ostrava: Vašek – Marek, Neuwirth, Bolf, Tchuř – Mičola (86. Metelka), Bystroň, Lukeš, Otepka (73. Rajtoral) – Svěrkoš, Zeher (90. Tomašák). Trenér: Večeřa.
Kladno: Pavlík – Bartoš, Killar, Gross (85. Kroupa), Jablonský – Vršajevič (77. Čáp), Szabo, Hochmeister, Cigánek, Krob (46. Brunclík) – Klinka. Trenér: Šilhavý.

Zlín - Bohemians 1905 0:0

Bohemians 1905 získali v boji o záchranu cenný bod ve Zlíně. Diváci se přitom v podprůměrném prvoligovém zápase gólu nedočkali. Moravané potvrdili, že jsou na jaře na svém hřišti neškodní a v šestém ze sedmi utkání vyšli gólově naprázdno. "Klokani" naopak popáté za sebou neprohráli a svůj náskok na předposlední Kladno zvýšili na dva body.

Rozhodčí: Kocián - Wilczek , Tacina. ŽK: Zúbek, Pazdera, Zbožínek (všichni Zlín). Diváci: 2756.
Zlín: Baránek - Pazdera, Kroča, Zbožínek, Peter (76. Musil) - Kraus, Šmahaj (33. Vrtělka), Zúbek, Vyskočil (55. Malár) - Pacanda, Žůrek
Bohemians 1905: Sňozík - Marek, Karal (79. Slezák), Pávek, Šmarda - Kotyza (46. Škoda), Morávek, Lukáš, Bartek - Ordoš, Rezek (90. Hašek)

TABULKA PO NEÚPLNÉM 28. KOLE

4.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 2

Volební sněm hnutí ANO probíhal 26. února v Praze. Andrej Babiš
1 10

Volby by vyhrálo ANO. Lidovci se STAN by se do Sněmovny nedostali

Na křižovatce ulic Boleslavská a V Kolonii došlo ke střetu Škody Fabia a policejního vozu, který pod houkačkami spěchal k jinému případu.
13

Jako z akčního filmu: houkající policejní vůz k případu nedojel

DOTYK.CZ

Technologie mění sport. Video by měla být povinnost

Fotbal je nejoblíbenější světový sport. Ale taky jeden z nejkonzervativnějších. I při světově nejsledovanějších zápasech rozhoduje většinou chybující lidský faktor. V jiných sportech už přitom byly začleněny do rozhodování moderní technologie. Přinést mají zpřesnění i zatraktivnění hry.

Babišovy dluhopisy? Sobotka označil jeho zprávu za politický pamflet

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) není spokojen s informacemi, které dnes dostala vláda od ministra financí Andreje Babiše (ANO) o postupu Finanční správy v záležitosti jednokorunových dluhopisů.

Francouzi žijící v Česku Le Penové nevěří. Do druhého kola by ji neposlali

Francouzi, kteří v prvním kole francouzských prezidentských voleb volili v Česku, by do finálního souboje poslali středového kandidáta Emmanuela Macrona a republikána Françoise Fillona. Plyne to z výsledků voleb na webu francouzské ambasády v Praze.