Pardubice smetly Vítkovice, hattrickem zazářil Petráň. Opava je druhá

Praha - Fotbalisté Pardubic si v 15. kole druhé ligy poradili s Vítkovicemi 3:1, o všechny góly domácích se postaral Michal Petráň. Opava i v oslabení porazila Sokolov 2:1 a vyhoupla se na druhé místo.

12.11.2016 AKTUALIZOVÁNO 12.11.2016

Fotbalisté Znojma (v černém) proti Ústí nad Labem.Foto: Deník/Karel Pech

Sokolov vedl už po devíti minutách po trefě Sadílka, ale Opava v 19. minutě vyrovnala zásluhou Schaffartzika, který proměnil penaltu. O pět minut později dostal červenou kartu domácí Žídek za úmyslné prudké vražení rukama do protihráče v přerušené hře. Slezané přesto v oslabení dokázali rozhodnout, když se hlavou v 68. minutě prosadil Simerský. V závěru byl ještě vyloučen hostující Mejdr.

Po sedmi výhrách za sebou ztratila body Vlašim, která jen remizovala 1:1 s Táborskem. Domácí sice vedli, ale pak si dal vlastní gól jejich záložník Liener. Ve večerním duelu střídající Šumbera vystřelil hlavičkou v první minutě nastavení Znojmu vítězství 1:0 v Ústí nad Labem.

O výhře Pardubic rozhodl hattrickem Michal Petráň, který se nejprve prosadil střelou k tyči a poté proměnil dvě penalty. Pardubice díky vítězství poskočily na třinácté místo a vzdálily se soupeři už na osm bodů.

Vítkovice se sice ve čtvrtém utkání pod vedením kouče Martina Pulpita dočkaly první vstřelené branky, ta ale devět minut před koncem znamenala pouze korekci stavu. Slezský nováček soutěže utrpěl už jedenáctou porážku za sebou a s šesti získanými body zůstal v tabulce předposlední.

Prostějov remizoval s Třincem

Po dlouhé době bodoval Prostějov. Svěřencům trenéra Miroslava Takáče se podařilo uhrát bezgólovou remízu se severomoravským Třincem 0:0. Podle asistenta domácího trenéra Františka Jury se jednalo o zápas, v němž obě mužstva potřebovala vyhrát. „Soupeř i my jsme měli nějaké vyložené šance. Jednalo se o hodně bojovné utkání," řekl Jura.

„Získaný bod je pro nás cenný," radoval se asistent prostějovského lodivoda. Jeho mužstvo čeká již v pátek po statním svátku bitva na hřišti olomoucké Sigmy. „Na začátku jsme s nimi hráli 1:1, tak uvidíme, budeme se snažit to minimálně zopakovat," předestřel Jura.

Program 15. kola uzavře až 23. listopadu šlágr dvou hlavních aspirantů na postup Ostravy a vedoucího týmu tabulky Olomouce.

Pardubice - Vítkovice 3:1 (2:0)

Branky: 1., 22. z pen. a 50. z pen. Petráň - 81. Fiala. Rozhodčí: Marek - Melichar, Horák. ŽK: Jurča (Vítkovice). Diváci: 427.

Pardubice: Knobloch - Přibyl, Šejvl, Jeřábek, Pospíšil - Fusek, Kovář (79. Řezníček), Kudrna, Bláha (87. Valenta) - Kayamba, Petráň (70. Huf). Trenér: Míchal.
Vítkovice: Kostolanský - Cverna, Mikula, Coufal, Prajza - Fiala, Duda (62. Ondráček), Vaněk, Hruzík, Hlavsa - Jurča (79. Demeter). Trenér: Pulpit.

Prostějov - Třinec 0:0

Rozhodčí: Orel - Dobrovolný, Arnošt. ŽK: Motyčka, Krišto (oba Třinec).

Prostějov: Kofroň - Hirsch, Rus, Schuster, Pančochář - Píchal (64. Šteingl), Skwarczek, Sus, Petržela - Nekuda, Kroupa. Trenér: Takáč.
Třinec: Paleček - Stříž, Čelůstka, Reintam, Bedecs, Janoščín - Joukl (66. Teplý), Krišto, Motyčka, Janošík - Dedič. Trenér: Neček.

Frýdek-Místek - Varnsdorf 2:3 (1:2)

Branky: 10. Nworah, 81. Literák - 8. Jakubov, 35. Zieris, 70. Durdevič. Rozhodčí: Julínek - Vlček, Flimmel. ŽK: Nworah, Klabník, Byrtus - Novotný, Kozma. Diváci: 727.

Frýdek-Místek: Mihálek - Byrtus, Klabník, Literák, Švrček - Slaninka, Šichor (70. Vyskočil), Šumský, Willwéber, Termanowski (46. Stratil) - Nworah (65. Krčula). Trenér: Nemec.
Varnsdorf: Kolář - Beránek, Zieris, Neuberg, Dordič (90. Kolár) - Durdevič, Novotný, Rudnytskyy (39. Kozma), Richter - Fotr (77. Daníček), Jakubov. Trenér: Veselý.

Vlašim - Táborsko 1:1 (0:0)

Branky: 57. Breda - 80. vlastní Liener. Rozhodčí: Mrázek - Podaný, Batík. ŽK: Piško, F. Hašek - Džafič, Presl. Diváci: 439.

Vlašim: Nguyen - Breda, Štochl, Kavka, Vondra - Reiter, Piško (68. Liener), F. Hašek, Frizoni (76. Tusjak) - Nečas, Vyhnal. Trenér: M. Hašek.
Táborsko: Toma - Navrátil, Cíferský, Mráz, Hanzlík - Fulnek (68. Presl), Džafič, Kalvach, Javorek (76. Dordevič) - Nešický - Mrázek. Trenér: Frňka.

Opava - Sokolov 2:1 (1:1)

Branky: 19. Schaffartzik z pen., 67. Simerský - 9. Sadílek. Rozhodčí: Rejžek - Hájek, Vodrážka. ŽK: Medveděv, Strada, Machek, Mejdr (všichni Sokolov). ČK: 25. Žídek - 90. Mejdr. Diváci: 1976.

Opava: Fendrich - Hrabina, Simerský, Žídek, Čelůstka - Schaffartzik - Grussmann (32. Radič), Jursa (90. Mozol), Zapalač - Kuzmanovič, Smola (76. Jurečka). Trenér: Skuhravý.
Sokolov: Belaň - Strada, Vondráček, Ševčík, Medveděv (71. Čihák) - Machek, Vrtělka (82. Kosak) - Mejdr, Sadílek, Jakub Dvořák II. (64. Provod) - Glaser. Trenér: Dreiseitl.

1. Olomouc 14 10 4 0 26:8 34
2. Ostrava 14 8 6 0 23:9 30
3. České Budějovice 15 9 3 3 21:10 30
4. Opava 14 8 3 3 30:15 27
5. Vlašim 15 8 3 4 25:17 27
6. Znojmo 14 6 3 5 24:20 21