Paris St. Germain poprvé doma padl, ve šlágru nestačil na Monako

Paříž - Fotbalisté Paris St. Germain poprvé v sezoně podlehli na vlastním stadionu. Ve šlágru 31. kola francouzské ligy prohrál už jistý mistr s druhým Monakem 0:2 a potvrdil, že se mu proti knížecímu celku nedaří. V Ligue 1 jej v Parku princů porazil naposledy v únoru 2007.

20.3.2016

Zlatan IbrahimovicFoto: ČTK/AP

Ve čtvrté minutě sice rozvlnil síť pařížský kanonýr Ibrahimovic, rozhodčí mu ale 28. trefu v sezoně pro údajný ofsajd neuznal. V 65. minutě otevřel skóre na druhé straně po Lemarově pasu před branku Love a o dvě minuty později přišla další komplikace pro domácí. Stoper Luiz fauloval ve vápně Fabinha a brazilský záložník sám dloubákem penaltu proměnil.

V závěru se čtvrtfinalista Ligy mistrů dostal do několika šancí na vstřelení alespoň kontaktního gólu, Monako ale náskok udrželo.

Zatímco PSG, který doma v lize prohrál poprvé od května 2014, v zápase o nic nešlo, Monaku výhra pomohla k upevnění druhé pozice. Tři nejbližší pronásledovatelé Nice, Lyon a Rennes totiž v 31. kole též zvítězili.

Francouzská fotbalová liga - 31. kolo:

Bordeaux - Bastia 1:1 (82. Contento - 85. Ngando), Nice - Ajaccio 3:0 (14. Ben Arfa, 66. Plea, 88. Seri), Paris St. Germain - Monako 0:2 (65. Love, 68. Fabinho).

1. Paris St. Germain 31 24 5 2 77:17 77
2. Monako 31 14 13 4 46:34 55
3. Nice 31 14 8 9 46:33 50
4. Lyon 31 14 7 10 49:33 49
5. Rennes 31 12 12 7 47:38 48
6. Caen 31 14 4 13 34:40 46
7. St. Etienne 31 13 6 12 36:34 45
8. Nantes 31 11 11 9 29:30 44