Pekhart v jednadvacítce zářil, i s prášky proti bolesti

Jablonec n. N. – Reprezentace do 21 let ve středu na Julisce porazila San Marino 5:0 a u všech branek asistovali hráči jabloneckého Baumitu.

13.8.2010

Tomáš Pekhart si připsal gól.Foto: ČTK

Tomáš Pekhart vstřelil hattrick a Jan Kovařík dal jeden gól. Poslední pojistka vítězství přišla po penaltě, kterou zařídil opět Pekhart. San Marino bylo v tabulce suverénně nejslabší a dosud nemá ani bod. Český tým však soupeře nepodcenil.

„S těmito týmy je to vždycky o prvním gólu. Když se nám podaří brzo skórovat, tak se pak zápas odvíjí v naší režii. A to se nám se San Marinem povedlo už ve 3. minutě a vzápětí jsme dali druhý gól ve 14. minutě. Pak jsme už jen kontrolovali průběh zápasu,“ říká střelec hattricku Tomáš Pekhart, jenž se v červnu loňského roku prosadil se stejným soupeřem také hattrickem.

Právě on otevřel skóre zápasu po Čelůstkově centru, když se přesně trefil hlavou. Další dva góly přidal také hlavou a navíc ještě mohl dát další. Po spolupráci s Čelůstkou trefil ránou z pravačky břevno. Aby toho nebylo málo, tak ve 47. minutě byl Pekhart po průniku do vápna faulovaný, následnou penaltu však nekopal.

„To jsem mohl dát taky gól, ale řekli jsme si před zápasem s trenérem, že na koho bude penalta, tak ji kopat nebude,“ říká šťastný střelec. „Jsem rád, že mi to tam teď padá a doufám, že mi to vydrží co nejdéle,“ přeje si Pekhart.

Čistý hattrick mu pokazil jeho týmový kolega Jan Kovařík, když z malého vápna propálil v nepřehledné situaci vše, co mu stálo v cestě a zvýšil náskok na 3:0.

Nejlepšího střelce zápasu pak vystřídal další hráč Jablonce Jan Vošahlík a zahrál si posledních 15 minut. „Je dobře, že náš tým takhle kluci reprezentují i na mezinárodní úrovni. Je to vizitka, že umíme hrát v Jablonci kvalitní fotbal,“ řekl o výkonech mladíků loňský nejlepší střelec Baumitu David Lafata, který ve stejný den nastoupil za seniorskou reprezentaci v utkání s Lotyšskem.

Pekharta zlobilo poraněné koleno

Nechybělo mnoho a Pekhart ani nenastoupil do zápasu pro zranění kolena, které si přivodil ve 3. předkole Evropské ligy s Apoelem Nikósie a vynechal i nedělní ligový start v derby s Libercem.

„Srazil jsem se s jedním hráčem kolenem na koleno ze strany, zápas jsem sice dohrál, ale když jsem se pak druhý den ráno probudil, měl jsem to hodně oteklé. Nemohl jsem koleno vůbec ohnout,“ líčí Pekhart svůj úraz.

„Byl jsem domluvený s trenérem Dovalilem, že na sraz pojedu a tam se na koleno podívá reprezentační doktor, určí diagnózu a řekne mi, jestli s klukama zůstanu nebo ne,“ dodal.

Ke štěstí národního týmu bylo Tomášovo koleno v úterý bez otoku a byl tak připravený k zápasu.

„Vzal jsem si sice prášek na bolest, protože to je něco jako „koňar“ v koleni, takže při pohybu to trochu bolí. Ale už to nebylo oteklé, tak jsem mohl hrát,“ vysvětlil Pekhart a dodal, že na další ligové boje je stoprocentně připravený.

Autor: Martin Bergman

13.8.2010 VSTUP DO DISKUSE

Vojenský historický ústav má nově opravenou stíhačku MiG-15

Praha - Vojenský historický ústav (VHÚ) bude moct vystavit nově opravený stíhací bombardér MiG-15. V uplynulých pěti měsících ho zrekonstruovali pracovníci Vojenského technického ústavu (VTÚ). Představitelé VTÚ, VHÚ a ministerstva obrany ve čtvrtek opravený stroj na vojenské základně ve Kbelích představili novinářům.

Rakušan: Hnutí STAN je připraveno soudit se o mandát Drábové

Praha - Hnutí STAN je podle středočeského lídra Víta Rakušana připraveno soudit se o mandát krajské zastupitelky Dany Drábové, pokud by ho někdo napadl. Drábová je totiž předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB), ačkoli podle ministerstva vnitra mohou být zastupiteli jen řadoví státní zaměstnanci. STAN tvrdí, že souběh funkcí je podle zákona možný. I kdyby hnutí u soudu neuspělo, výsledkem bude alespoň precedentní rozhodnutí, které vyjasní současný stav, řekl dnes Rakušan novinářům.

Hasiči přejeli hocha, chvátali k požáru. Policie: Nešťastná náhoda

Krucemburk – Havlíčkobrodští kriminalisté uzavřeli vyšetřování nehody z letošního června, při níž hasiči na závodech dračích lodí v Krucemburku na Havlíčkobrodsku přejeli desetiletého chlapce.