Plzeň si vedoucí trio uniknout nenechala, uspěla v Budějovicích

České Budějovice - Fotbalisté Plzně v dohrávce 12. kola Gambrinus ligy udolali Budějovice 1:0. O jediný gól zápasu se postaral Čišovský.

29.10.2012
7 fotografií
Filip Rýdel z Českých Budějovic (vpravo) a Pavel Horváth z Plzně.

Filip Rýdel z Českých Budějovic (vpravo) a Pavel Horváth z Plzně.Foto: ČTK/David Veis

Fotbalisté Dynama v pondělní dohrávce 12. kola první ligy hráli doma s favorizovanou Viktorií Plzeň. Z vítězství 1:0 se nakonec radoval plzeňský favorit a na vedoucí trojici Jablonec, Sparta, Olomouc ztrácí bod. Naopak České Budějovice klesly na předposlední místo.

České Budějovice - Plzeň 0:1 (0:1)

V zápase samotném první roh vybojovalo zásluhou Řezníčkovy střely ve 2. minutě Dynamo, hned pár vteřin nato ale musel řešit větší nebezpečí Daněk v domácí bráně, když musel vyrážet od tyče Řezníkovu jedovku. V 6. minutě slibný útok domácí dvojice Rýdel – Táborský zastavil před vápnem plzeňský Darida jen za cenu žluté karty.

Z trestného kopu sice domácí nic nevytěžili, přesto úvodní minuty naznačovaly, že hráči Dynama nechtějí jen bránit. Jenže už po čtvrthodině hry kopal Horváth přímý kop ze strany velkého vápna, na tečovaný míč si na zadní tyč naběhl stoper Čišovský a nikým neobtěžován poslal míč do sítě – 0:1.

Dát brzy gól, to byla samozřejmě voda na plzeňský mlýn. Hosté po vedoucí brance nikam nepospíchali, snažili se co nejvíce držet míč na svých kopačkách, v poklidu kombinovat a čekat, kdy se jim naskytne možnost ohrozit branku svého soupeře. Ani Dynamo se bezhlavě do překotné ofenzívy nepouštělo, takže ve zbytku prvního dějství se toho před oběma brankami příliš zajímavého neudálo.

Do druhého poločasu přišel za Sandra na hřiště v domácím mužstvu Klesa a hned po svém prvním dotyku s míčem vybojoval pro svůj tým rohový kop.

A Dynamo se snažilo s výsledkem pohnout. Táborský, Benát a Rýdel se uprostřed hřiště snažili vykoumat, čím by na pevnou defenzívu hostí vyzráli, vpředu s tradiční bojovností se pral o každý míč Řezníček. Právě jemu v 55. minutě sklepával míč pod sebe Klesa, domácímu útočníku ale balon odskočil.

Nezahálela však ani Viktorka. V 58. minutě se Rajtoral obtočil ve vápně kolem obránce Machovce a levačkou tvrdě vypálil, brankář Daněk ale byl na místě. O podobný kousek jako Rajtoral se v 65. minutě na druhé straně velkého vápna pokoušel i mladý Štípek, jehož pokus sice nepostrádal razanci, zato přesnost mu chyběla. Zato Darida čtvrt hodiny před koncem pálil tvrdě i přesně, Daněk se ale vyznamenal.

V závěru zápasu se Dynamo ještě pokusilo o tlak, Plzeň ale cenné body uhájila.

Branka: 16. Čišovský. Rozhodčí: Hrubeš - Filípek, Ubias. ŽK: Darida, Čišovský, Ďuriš, Kozáčik (všichni Plzeň). Diváci: 1987.

Č. Budějovice: Daněk - Novák, Halama, Lenygel, Machovec - Sandro (46. Klesa), Benát, Javorek (73. Markovič), Rýdel, Táborský - Řezníček (87. Petráň). Trenér: Soukup.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Ševinský, Limberský - Rajtoral (87. Zeman), Horváth, Darida, Kolář (88. Hejda), Štípek (68. Bakoš) - Ďuriš. Trenér: Vrba.

Autor: Bohumil Ortman

29.10.2012 VSTUP DO DISKUSE

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.