Plzeň v poháru deklasovala Hlučín, roli favorita potvrdily Dukla i Brno

Praha - Fotbalisté Plzně si ze 3. kola MOL Cupu udělali exhibici, Hlučín zničli 7:0, když se mezi střelce zapsalo hned sedm hráčů Viktorie (Baránek, Kace, Řezník, Poznar, Krmenčík, Ďuriš, Hořava). Postoupila i Dukla, které vítězství 2:1 nad Velkým Meziříčím zařídil z penalty Hanousek. Zbrojovka smetla Ústí nad Labem 4:1. Pohár naopak končí pro Baník.

21.9.2016 AKTUALIZOVÁNO 21.9.2016
10 fotografií
Fotbalisté Plzně se radují z gólu.

Fotbalisté Plzně se radují z gólu.Foto: Deník/Pavel Sonnek

Trenér Plzně Roman Pivarník dal podle očekávání šanci hráčům, kteří neměli v nohách nedělní duel Karviné (2:0). Poprvé si tak za Viktorii zahrál Suchan, nastoupili i Řezník, Baránek, Krmenčík, Kovařík či uzdravený Hrošovský. A i s náhradníky Plzeň jasně dominovala.

"Několik hráčů jsme kvůli nabitému programu nechali doma a další jsme podle plánu vystřídali v poločase. Postup byl určitě povinnost, ale myslím, že zápas splnil účel. Postoupili jsme a kluci, kteří nedostávají tolik příležitostí, se mohli ukázat. Pro ně to byla skvělá příprava na náš náročný podzim," řekl Pivarník.

Skóre otevřel v 16. minutě stoper Baránek. A Hlučín do poločasu lovil míč ze své brány ještě jednou, když se poprvé za Viktorii trefil Kace. Po změně stran přišla pro domácí další studená sprcha. Střídající Zeman nahrál na gól Řezníkovi, krátce nato Suchan vybojoval penaltu, kterou proměnil Poznar.

Ani to však Plzni nestačilo. Zeman další asistencí připravil gól pro Krmenčíka. V 79. minutě fauloval ve vápně Hudeczek a viděl červenou kartu. Penaltou nepohrdl Ďuriš. Za kanonádou udělal tečku Hořava, který tak navázal na dvě nedělní trefy.

Duklu trápil třetiligový tým

To Dukla se musela na postup více zapotit. Třetiligové Velké Meziříčí dlouho odolávalo, jeho obranu pokořil až v 62. minutě Miloševič. Jenže Dukla vedla jen tři minuty, než srovnal z penalty Demeter po Bezpalcově faulu.

O další tři minuty později odpískal sudí pokutový kop i na druhé straně, když fauloval domácí gólman. Hanousek si s penaltou taktéž poradil a Dukla už těsně vítězství uhájila.

"Musím říct, že jsme viděli dramatický zápas. Soupeř využil všech svých předností, které jsme v některých fázích hry nedokázali úplně eliminovat. Jsem rád, že i v dnešní improvizované sestavě, který byla vynucená zraněními, jsme zůstali trpěliví po celou dobu zápasu. Ve finále jsem spokojený," zhodnotil duel trenér Jaroslav Hynek.

Brno v Ústí prohrávalo po gólu Procházky, ale dokázalo zápas rychle otočit. Ještě do půle srovnal Řezníček po asistenci Lutonského a krátce po změně stran zařídil vítězný gól v poločase střídající Pašek. Pojistky přišly v poslední desetiminutovce, kdy se podruhé v utkání prosadil Řezníček a skóre uzavřel Hyčka, jenž se trefil proti svému bývalému klubu.

Baník skončil

Naopka ze hry je Baník Ostrava, který urpěl první porážku v sezoně, když padl 1:2 na hřišti třetiligového Litoměřicka. Desátý celek České fotbalové ligy tak dosáhl svého historického úspěchu. Klíčový gól vstřelil v 72. minutě Šimkovský, který tak rychle odpověděl na vyrovnávací branku ostravského Suse.

Baník mohl v závěru vyrovnat, ale chybělo mu i kousek štěstí, když Ondřej Šašinka orazítkoval tyčku. Jeho starší bratr Jakub z dobré pozice zase netrefil branku.

„Porážka mě hodně štve. Dali jsme šanci našim mladým hráčům a soupeře přehrávali. Doplatili jsme ale na hrubé chyby, po kterých jsme dvakrát inkasovali," litoval trenér Baníku Vlastimil Petržela, který proti poslednímu druholigovému utkání udělal osm změn v sestavě.

Český fotbalový poháru - MOL Cupu, 3. kolo:

Hlučín - Viktoria Plzeň 0:7 (0:2)
Branky: 16. Baránek, 44. Kace, 56. Řezník, 58. Poznar z pen., 67. Krmenčík, 80. Ďuriš z pen., 89. Hořava. Rozhodčí: Machálek - Dobrovolný, Podaný. ČK: 79. Hudeczek (Hlučín).
Sestava Plzně: Bolek - Řezník, Hejda, Baránek, Kovařík - Petržela (46. Zeman), Kace (46. Hořava), Hrošovský, Suchan - Krmenčík, Poznar (59. Ďuriš). Trenér: Pivarník.

Velké Meziříčí - Dukla Praha 1:2 (0:0)
Branky: 65. Demeter z pen. - 62. Miloševič, 69. Hanousek z pen. Rozhodčí: Marek - Antoníček, Šimáček.
Sestava Dukly: Hroššo - Miloševič, Kušnír, Bezpalec, Preisler - Hanousek, Čajič, Koval (74. Vopat) - Néstor (61. Tetour), Olayinka, Manzia (56. Juroška). Trenér: Hynek.

Ústí nad Labem - Zbrojovka Brno 1:4 (1:1)
Branky: 38. Procházka - 41. a 80. Řezníček, 49. Pašek, 83. Hyčka. Rozhodčí: Ginzel - Kříž, Poživil.
Sestava Brna: Veselý - Šural, Vraštil, Jovanovič, Lutonský (46. Pašek) - Sedlák, Lacko (78. Buchta) - Hyčka, Weber (69. M. Škoda), Přichystal - Řezníček. Trenér: Habanec.

Litoměřicko - Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Branky: 54. Kabele, 73. Šimkovský - 71. Sus.

Autor: Redakce, ČTK

21.9.2016 VSTUP DO DISKUSE

Hlavní třídy se zcela promění, Praha dá na jejich obnovu miliardu

Praha /INFOGRAFIKA/ - Během dvou let se velké třídy v metropoli zcela promění. Začnou rekonstrukce čtyř ulic, které dostanou úplně novou podobu. Vše vyjde na více než miliardu korun.

Soud uznal bývalé manažery Key Investments vinnými

Praha - Pražský městský soud v pátek uznal vinu tří bývalých členů představenstva společnosti Key Investments (KI). Podle obžaloby způsobili 45 zákazníkům firmy škodu 873,7 milionu korun, když spravovali jejich peníze při obchodování s cennými papíry. Tresty soud sdělí na závěr obsáhlého rozsudku, který bude předčítat zhruba hodinu. Bývalým manažerům hrozí až osm let vězení za porušení povinnosti při správě cizího majetku a porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže.