Plzeň vyhrála po lize i Superpohár, na penalty

Plzeň - S Mladou Boleslaví úřadující mistr prohrával po penaltě, ale stačil vyrovnat a pak na penalty vyhrál.

22.7.2011

Superpohár pro Plzeň. Na snímku v souboji Michael Krmenčík z Plzně (vlevo) a Aleš Neuwirth z Mladé Boleslavi.Foto: ČTK

Plzeňští fotbalisté dosáhli na druhý pokus na český Superpohár. Ligový šampion včera porazil na domácím trávníku pohárového vítěze z Mladé Boleslavi na pokutové kopy 4:2, když základní hrací doba skončila 1:1.

Západočeši se tak po pražské Spartě stali druhými držiteli této trofeje v historii.

První poločas příliš fotbalové krásy divákům nenabídl. Oba týmy hrály velmi opatrně a do šancí se dostávaly jen sporadicky.

První branka tak padla z pokutového kopu, který nařídil sudí Královec po faulu plzeňského Ševinského na unikajícího Rolka. Na značku penalty si postavil míč tradiční exekutor Táborský a umístěnou střelou k levé tyči poslal ve 35. minutě Mladou Boleslav do vedení.

„Takových soubojů tam bylo několik. Rozhodčí si bohužel vybral tenhle. Deset minut před tím byl ve vápně stejný zákrok na našeho hráče a za stavu 0:1 zahráli hosté před svojí brankou evidentně rukou, takže také my jsme měli určitě kopat alespoň jednu penaltu,“ zlobil se v poločase zápasu obránce Viktorie František Ševinský.

V 68. minutě mohl dát Středočechům gólovou pojistku Chramosta, který se ocitl za zády domácí obrany, ale Plzeň podržel skvělým zákrokem Daněk a brankář Viktorie si o pár minut později poradil také s nebezpečnou hlavičkou Neuwirtha.

V závěrečné dvacetiminutovce si Plzeň vytvořila místy až drtivý tlak a po zásluze byla v 84. minutě odměněna vyrovnávací brankou.

Přesný Jiráčkův centr z levé strany pohotově uklidil do prázdné branky Hora.

Další gól ve hře už nepadl a na řadu přišel penaltový rozstřel. V něm měli pevnější nervy plzeňští borci. Brankář Daněk si připsal dva úspěšné zákroky, jeho protějšek Miller jen jeden a po dalším gólu Hory mohla naplno propuknout radost Viktorie.

„Musím hráče pochválit za to, že hráli o vítězství až do konce. Bylo to velmi vyrovnané utkání, jen při penaltách jsme měli trošku více štěstí,“ uznal sportovně trenér Plzně Pavel Vrba.

„Když si vzpomenu na dvě vyložené šance Chramosty, tak si myslím, že jsme měli k vítězství mnohem blíž,“ domnívá se kouč Středočechů Miroslav Koubek.

Viktoria Plzeň – Mladá Boleslav 1:1 (0:1), pen. 4:2

Branky: 84. Hora – 35. Táborský z pen. Pokutové kopy proměnili: Ďuriš, Kolář, Darida, Hora – Řezníček, Kúdela. Neproměnili: Fillo – Wojnar, Štohanzl. Rozhodčí: Královec – Mencl, Košec. ŽK: Trapp – Opiela, Procházka, Kulič, Kysela. Diváci: 2920.

Plzeň: Daněk – Ševinský, Čišovský (46. Rajtoral), Brezinský, Limberský (46. Jiráček) – Darida, Trapp – Fillo, Ďuriš, Krmenčík (66. Kolář) – Hora. Trenér: Vrba.

Mladá Boleslav: Miller – Kysela, Neuwirth, Rolko, Šírl – Kúdela, Procházka, Opiela (90. Wojnar) – Táborský (84. Řezníček), Chramosta, Kulič (67. Štohanzl). Trenér: Koubek.

Autor: Libor Šiman

22.7.2011
První ministryně Skotska (premiérka) Nicola Sturgeonová chce bránit místo, které má Skotsko v Evropské unii, a bude usilovat o to, aby Skotové mohli mít po odchodu Británie z unie i nadále přístup k evropskému jednotnému trhu.
5

Skotský parlament souhlasí s novým referendem o nezávislosti

Donald Trump
2 4

Trump podepsal dekret, kterým končí Obamovy ekologické regulace

Brečet nebudu, říká sprejer, který poničil hradby

Na místo činu se o víkendu vrátili sprejeři, kteří ve čtvrtek 16. března pomalovali historické hradby a další místa v Klatovech, a způsobili tak škodu za zhruba 45 tisíc korun. Odstraňovali nápisy, které nastříkali. Lítost by u nich ale člověk hledal jen stěží.

Krajský soud potvrdil půlmilionovou pokutu pro ministerstvo vnitra

Krajský soud v Brně v úterý potvrdil půlmilionovou pokutu, kterou Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil ministerstvu vnitra. Je za chyby v zakázce na IT služby související s výplatou sociálních dávek. Soud potvrdil rozhodnutí ÚOHS z roku 2013. V úterý to řekla mluvčí soudu Simona Pešková.

Se zpěvačkou Špinarovou se příznivci rozloučí 1. dubna v Ostravě

Se zpěvačkou Věrou Špinarovou, která náhle zemřela v neděli ve věku 65 let, se její příznivci mohou rozloučit dopoledne 1. dubna v Ostravě. Smuteční síň krematoria ve Slezské Ostravě jim bude zpřístupněna od 09:00 do 12:00. Odpoledne se poslední rozloučení uskuteční pouze v kruhu rodiny a přátel. ČTK o tom dnes informoval Adam Pavlík, syn Věry Špinarové a vedoucí její doprovodné kapely.