Bystroň poslal Plzeň do pohárové Evropy

Praha /AKTUALIZUJEME/ - Fotbalisté Plzně porazili ve finále Ondrášovka Cupu Jablonec a po 39 letech si zahrají Evropské poháry.

18.5.2010 3
12 fotografií
Fotbalisté Plzně se radují z vítězství v Ondrášovka Cupu.

Fotbalisté Plzně se radují z vítězství v Ondrášovka Cupu.Foto: Deník/Vít Šimánek

Skvělé. Dokázali to. Fotbalisté Viktorie v Praze ve finále Ondrášovka Cupu porazili Jablonec 2:1 a po devětatřiceti letech si zahrají evropské poháry.

Plzeň měla skvělý vstup do zápasu. Už ve druhé minutě poslal Rada dopředu Rezka a jeho střílený centr před branku doklepl do sítě Petržela. Za pět minut mohlo být ještě veseleji. Znovu Rezek našel ideálně v šestnáctce rozběhnutého Limberského, ale ten sám před Špitem pálil vedle.

Potom se probral Jablonec a vynutil si tlak, se střelou Jablonského si však poradil Daněk a Drsek mířil nad. Ve dvacáté minutě mohlo být vyrovnáno, bombu Jablonského pod břevno vyrazil Daněk.

Plzeň ovládla i nástup do druhého poločasu. Střihavkovu bombu Špit neudržel v ruce, ale Pavlík stačil míč odklidit do bezpečí. Vzápětí měl obrovskou šanci Rezek, prodral se až před Špita, ale jablonecký gólman jeho střelu vyškrábl na roh.

Po hodině hry ale udeřilo na druhé straně. Plzeňská obrana neuhlídala kanonýra Lafatu a ten vyrovnal.

Touha Plzně zahrát si evropské poháry ale byla silná. V 68. minutě zahrál Rezek přímý kop ke vzdálenější tyči a Bystroň hlavou překonal Špita.

V dramatickém závěru Plzeň uhájila jednobrankový náskok a skvělí fanoušci Viktorie, kterých dorazily do Prahy čtyři tisíce, mohli skandovat: UEFA do Plzně!

Finále Ondrášovka Cupu:

FC Viktoria Plzeň – FK Baumit Jablonec 2:1 (1:0)

Branky: 2. Petržela, 68. Bystroň – 60. Lafata. Rozhodčí: Jílek – Filípek, Mencl. ŽK: Limberský, Rada, Kolář (90. Ševinský)– Pavlík, Eliáš, Lafata, Zábojník. Diváci: 8233.

Plzeň: Daněk – Rajtoral, Navrátil, Bystroň, Limberský – Petržela (89. Bakoš), Rada, Horváth, Kolář , Rezek – Střihavka (84. Bakoš). Trenér: Pavel Vrba.
Jablonec: Špit – Zábojník, Pavlík, Drsek, Jablonský – Jarolím, Loučka, Eliáš (75. Vošahlík), Kovařík – Pekhart, Lafata. Trenér: František Komňacký.

Autor: Václav Vacek

18.5.2010 VSTUP DO DISKUSE 3

Inkluze je zločin na dětech, říká Václav Klaus mladší

Havlíčkův Brod /ROZHOVOR/ - Má všeobecní vzdělání budoucnost? Je inkluze krok tím správným směrem? To byla hlavní témata přednášky, kterou v Havlíčkově Brodě nedávno připravil Okrašlovací spolek Budoucnost.

Manželé ze Kdyně se snažili zachránit život mladému sportovci. Bohužel marně

Hluboká - Silák z Hluboké zemřel za jízdy na kole. Jeho otec děkuje manželům Homolkovým, kteří bojovali o jeho život.