Ve valašském městečku Velkých Karlovicích, které se nachází v těsném sousedství hranice se Slovenskem, vedla sice Bystřice gólem Matějky, domácí svěřenci trenéra Kollandy však kontrovali dvěma brankami Haase a po jedné Ondřejky a Jurečky. V poslední minutě ještě zmírnil prohru hostů Mikulička.

Už v sobotu se představily čtyři druholigové kolektivy a všechny postoupily dál. Nejtěžší práci měly Vítkovice, na půdě Dolního Benešova vyhrály šťastnou trefou Jandíka ze závěru prvního poločasu 1:0. Domácí účastník MSFL dvakrát trefil tyč, v úvodu zápasu Lhoťan a v jeho závěru Žídek.

Stejná smůla potkala v souboji s třineckým favoritem slavičínského Vaculu, který rozezvučel brankovou konstrukci už ve druhé minutě. Favorizovaní hosté ale nakonec došli ke snadné výhře 5:0.

Pouze o jeden gól méně nastřílel před rekordní návštěvou dne šesti sty diváky v Třebíči další druholigový celek z Jihlavy. Také Bohemians Praha skórovali ve Voticích čtyřikrát. Nováček druhé nejvyšší soutěže se prosadil dvěma proměněnými penaltami Zoubka, po jednom gólu dali Šisler a Majer. Na rozdíl od Jihlavy ale dvakrát inkasoval, nejprve od svého kmenového hráče Bartolšice a v závěru přidal druhý gól Votic vicemistr Evropy z roku 1996 Michal Horňák.

Zbývající střetnutí prvního kola jsou na programu v neděli.

Výsledky - 1. kolo

Votice - Bohemians Praha 2:4 (0:2)

Branky: 64. Bartolšic, 90. Horňák - 45. z pen. a 66. z pen. Zoubek, 20. Šisler, 81. Majer. Rozhodčí: Jílek. Diváci: 400.

Slavičín - Třinec 0:5 (0:3)

Branky: 22. a 47. Malíř, 11. Kořínek, 23. Pindor, 84. Dombi. Rozhodčí: Možíš. Diváci: 300.

Třebíč - Jihlava 0:4 (0:1)

Branky: 19. z pen. a 57. Faldyna, 52. Vácha, 67. Wasserbauer. Rozhodčí: Hájek. Diváci: 600.

Dolní Benešov - Vítkovice 0:1 (0:1)

Branka: 45. Jandík. Rozhodčí: Matějek. Diváci: 310.

Další utkání: Libiš - Český Brod 4:1 (1:0), Čelákovice - Kolín 2:4 (2:1), Holice v Čechách - Letohrad 0:4 (0:1), Konice - Zábřeh 1:0 (1:0), Blansko - Mutěnice 0:2 (0:2), Velké Karlovice a Karolinka - Bystřice pod Hostýnem 4:2 (1:1), Kroměříž - Hulín 2:1 (2:0).