Hned úvodní duel středečních soubojů 3. kola Poháru UEFA přinesl překvapení. Ruský Zenit Petrohrad, za který odehrál celý zápas český záložník Radek Šírl, porazil gólem útočníka Pogrebňaka ze 63. minuty aktuálně třetí tým španělské ligy Villarreal.

Ten, zřejmě i vzhledem k výtečně rozehrané ligové soutěži, nechal odpočívat řadu opor. A to se mu nevyplatilo. Nejlepší střelec Villarrealu Rossi či Dán Tomasson přišli na trávník až ve druhém poločase, k vyrovnání však již nepomohli.

Španělský tým tak musí v odvetě na domácím stadionu bezpodmínečně zvítězit, nejlépe alespoň dvoubrankovým rozdílem.

Belgický Anderlecht otočil nepříznivě se vyvíjející utkání s hostujícím Bordeaux. Výrazně k tomu přispěl vyrovnávací trefou ze 79. minuty český defenzivní záložník Jan Polák. V samém závěru zápasu rozhodl o výhře domácích kanonýr Mpenza.

Dramatickou podívanou viděli také diváci v řeckých Aténách. Domácí AEK sice prohrával se španělským Getafe od 86. minuty po brance De La Reda 0:1, ale ve čtvrté minutě nastaveného času zajistil Řekům remízu střídající Blanco.

Německý Werder Brémy potvrdil doma roli favorita. Po vítězství 3:0 nad Sportingem Braga si vytvořil do odvety slibný náskok. Domácí vedli již od 27. minuty po gólu Jensena 2:0, v poslední minutě uzavřel skóre z penalty Almeida.

Výhru 2:0 si odváží z Norska anglický Everton. O branky do sítě Bergenu se postarali Osman a Anichebe.

Kováčův Spartak Moskva nestačil na Olympique Marseille, se kterým prohrál hladce 0:3. Český reprezentační obránce si kromě nepovedeného zápasu připsal i žlutou kartu.