Postup za 80 milionů liber. Queens Park se vrací do Premier League

Londýn - Díky gólu v 90. minutě si fotbalisté Queens Park Rangers navzdory hře v oslabení vybojovali postup do anglické Premier League. Po dnešním vítězství nad Derby 1:0 ve finále play off druhé ligy si zajistili návrat mezi elitu rok po loňském sestupu.

24.5.2014

Queens Park Rangers slaví návrat do Premier LeagueFoto: ČTK/EMPICS

Hrdinou vítězů se stal střídající útočník Bobby Zamora, který zápas ve Wembley rozhodl brankou v samém závěru.

Předtím to s Rangers nevypadalo ani trochu dobře, když byl v 60. minutě vyloučen Gary O'Neil za faul na Johnnyho Russella. Hráči Derby pak obléhali branku Queens Parku, ale gólman Rob Green uhájil čisté konto.

Vítěznou branku dal bývalý anglický reprezentant Zamora, jenž se trefil technickou střelou uvnitř velkého vápna. Totéž se mu povedlo už v roce 2005, kdy ve finálovém duelu o postup do anglické ligy rozhodl o výhře West Hamu nad Prestonem 1:0. Úspěch v play off má podle britských médií pro klub hodnotu nejméně 80 milionů liber.

Rangers se povedlo vrátit do nejvyšší soutěže hned rok po sestupu už popáté v historii.

24.5.2014 VSTUP DO DISKUSE

Čeští vědci přišli na to, proč někteří lidé marodí častěji

Brno – Proč jsou někteří lidé náchylnější k infekcím a alergiím? Na tuto otázku možná našli odpověď vědci z Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně.

Pes vběhl na cizí pozemek, majitel mu ustřelil přirození. Teď jej soudí

Klatovsko – Nelehký úkol stojí před klatovským okresním soudem. Musí rozhodnout, zda je Zdeněk Skalický (53 let) nebezpečný pistolník, který ustřelil samonabíjecí pistolí psu přirození jen proto, že vběhl na jeho pozemek, nebo šlo jen o nešťastnou náhodu, když se chovatel snažil bránit své ovce před útočícím predátorem.

Hra s ohněm skončila. Rakousko to zvládlo

Berlín – Němečtí komentátoři vesměs pozitivně hodnotí výsledek rakouských voleb, kdy v nedělních volbách vyhrál kandidát Zelených Alexander Van der Bellen nad Norbertem Hoferem ze Svobodné strany Rakouska (FPÖ).