71 DENÍKŮ: NAJDĚTE SI SVŮJ
Vyberte si svůj
regionální Deník

Příchod Magery do Baníku vyjednal Jankulovski

Lukáš Magera

Lukáš Magera Autor: Aleš Krecl

21.2.2012 15:53

Ostrava - Fotbalový útočník Lukáš Magera se do Ostravy vrací na půlroční hostování. Měl by nastoupit už v sobotu proti Jablonci.

Fotbalový klub Baníku Ostrava má další velkou posilu v boji o záchranu. Na půlroční hostování přichází na Bazaly další odchovanec s reprezentačními zkušenostmi – útočník Lukáš Magera.

Velkou a zásadní zásluhu na transferu má přitom Marek Jankulovski, který teprve v pondělí oficiálně ukončil hráčskou kariéru a momentálně působí v roli externího poradce u nových majitelů klubu.

Devětadvacetiletý Magera je totiž hráčem anglického Swindonu, který o jeho uvolnění nechtěl moc slyšet. „Manažerem týmu je bývalý kapitán římského Lazia Paolo Di Canio. To klíčové rozhodnutí bylo na něm,“ uvedl předseda představenstva Baníku Petr Šafarčík a jedním dechem dodal: „Marek si vzal na Paola číslo a absolvoval s ním sérii telefonátů. Výsledkem je to, že Lukáš bude připraven nastoupit už v sobotu proti Jablonci.“

Samotný Marek Jankulovski svou roli v transferu nechtěl nijak zveličovat. „Mám dobrý pocit, že to dobře dopadlo,“ nechal se jen slyšet Jankulovski.

Do Baníku se vytáhlý útočník se čtyřmi reprezentačními starty na kontě vrací po třech a půl letech. „Musím taky ale vyzdvihnout přístup Lukáše Magery, se kterým jsme byli dohodnuti na podmínkách během chvilky. I on bere svůj návrat jako splacení dluhu Baníku Ostrava, který ho dostal do velkého fotbalu. Jeho přístupu si moc vážíme,“ podotkl Šafarčík.

Svěrkoš: S Magerou budeme nebezpečnější

První trénink absolvuje Magera na Bazalech už ve středu. „Tak jak to v těchto hektických dnech v Baníku chodí, seběhlo a domluvilo se to opravdu doslova ze dne na den. Hráč jeho kvalit nám nepochybně pomůže,“ dodal Šafarčík.

Velkou radost z transferu měl i trenér Baníku Pavel Malura, který vedl Mageru v mládežnických celcích. „Lukáše velmi dobře znám a na spolupráci se moc těším. V kontaktu jsem s ním byl už v létě, kdy ale kvůli finančním možnostem klubu dal nakonec přednost angažmá v Anglii. Po změně majitele jsme možnost příchodu znovu prověřili a vyšlo to,“ uvedl Malura. Svou roli podle něj sehrálo i to, že Magera nedostával v týmu čtvrté anglické ligy tolik prostoru, jak by si sám představoval.

Dobrou náladu měl pochopitelně i útočník Baníku Václav Svěrkoš, který se už těší na obnovenou spolupráci. „S Lukášem Magerou jsem už mluvil, je to pro nás velká a vítaná posila. Už jsme spolu něco v lize odehráli, tak věřím, že na tu spolupráci rychle navážeme. Pro soupeře budeme určitě nyní nebezpečnější,“ uvedl Václav Svěrkoš.

Magerovo dřívější angažmá ve slezském klubu skončilo v létě 2008 přestupem do Temešváru, se kterým pak Baník vedl dlouhodobý spor o neuhrazený zbytek částky za transfer. V lednu mezinárodní sportovní arbitráž CAS nařídila rumunskému klubu doplatit 700 tisíc eur (asi 18 milionů korun) a úroky.

Autor: Aleš Uher

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

Fotbalový trenér Petr Rada povede Slavii.

Rada bere angažmá ve Slavii jako velkou výzvu, cíle zatím neprozradil

Praha - Trenér Petr Rada přiznal, že nabídka pražských "S" se těžko odmítá. "Vážil jsem si, že mě Slavia oslovila," řekl poté, co ho Teplice uvolnily.

Lukáš Magera z Ostravy (vlevo) proti Slavii.

Licenci pro Gambrinus ligu mají už i Hradec, Ostrava a Jihlava

Praha - Licenci stále nedostalo Ústí nad Labem, které nemá odpovídající stadion. ""Určitě máme o první ligu zájem s tím, že bychom hráli v Teplicích," uvedl manažer klubu…

Manažer Karviné Radek Slončík (vlevo) sleduje na tribuně zápas.

Slončík se od léta stane novým sportovním ředitelem Baníku

Ostrava - Post sportovního manažera ve fotbalovém Baníku Ostrava od června obsadí Radek Slončík. Osmatřicetiletý bývalý ostravský záložník se na Bazaly přesune ze sousední Karviné…

Pošlete odkaz přátelům

Diskuse

Do diskuse nikdo nevložil žádný příspěvek

Gambrinus liga 2011/2012

29.kolo

09.05.2012
Bohemians Teplice 0 : 0
Dukla Sparta 1 : 1
Jablonec Liberec 0 : 2
Č.Budějovi M.Boleslav 1 : 0
Ostrava Slavia 3 : 0
Slovácko Žižkov 2 : 1
Plzeň Příbram 5 : 0
H.Králové Olomouc 1 : 2

30.kolo

11.05.2012
Slavia Bohemians 3 : 1
Žižkov H.Králové 1 : 1
Liberec Plzeň 0 : 0
Příbram Slovácko 0 : 4
Teplice Ostrava 1 : 1
M.Boleslav Jablonec 3 : 0
Olomouc Dukla 2 : 1
Sparta Č.Budějovi 3 : 0

Výsledková tabulka 30. Kolo

Poř. Mužstvo Z V R P S B
1. FC Slovan Liberec 30 20 6 4 68 : 29 66
2. AC Sparta Praha 30 20 4 6 51 : 25 64
3. FC Viktoria Plzeň 30 19 6 5 66 : 33 63
4. FK Mladá Boleslav 30 15 5 10 49 : 34 50
5. FK Teplice 30 12 10 8 36 : 30 46
6. FK Dukla Praha 30 11 9 10 42 : 35 42
7. 1.FC Slovácko 30 12 5 13 29 : 32 41
8. FK Baumit Jablonec 30 11 7 12 54 : 43 40
9. 1.FK Příbram 30 11 6 13 44 : 56 39
10. SK Dynamo Č.Budějovice 30 9 8 13 30 : 51 35
11. SK Sigma Olomouc 30 11 10 9 42 : 38 34
12. SK Slavia Praha 30 8 10 12 28 : 34 34
13. FC Hradec Králové 30 8 7 15 22 : 38 31
14. FC Baník Ostrava 30 7 7 16 31 : 48 28
15. Bohemians 1905 (Praha) 30 6 6 18 20 : 54 24
16. FK Viktoria Žižkov 30 5 4 21 23 : 55 19

CELEBRITY

PŘESTUPY V LIZE: Hruška do Sparty? Zápotočný do Liberce? O čem se "šušká"

PŘESTUPY V LIZE: Hruška do Sparty? Zápotočný do Liberce? O čem se "šušká"

S blížícím se přestupovým oknem začaly prvoligové kluby hledat nové posily. Nebo s nimi rovnou jednat.… celý článek ›

Cizinec ničil orloj: Lezl po něm a kus ho urval!

Cizinec ničil orloj: Lezl po něm a kus ho urval!

VIDEO: Orloj na Staroměstském náměstí se znovu stal terčem vandalů. Tentokrát na něj vylezl a ulomil z… celý článek ›

Sexuální šikana v české školce: Sedmiletý tyran osahával holky i kluky

Sexuální šikana v české školce: Sedmiletý tyran osahával holky i kluky

Pokud je to pravda, tak je to opravdu odporná kauza! Sedmiletý Jakub podle informací Hradeckého deníku… celý článek ›

Dívka se smrtící bakterií byla v Praze! Tehdy se ještě usmívala, teď bojuje o život

Dívka se smrtící bakterií byla v Praze! Tehdy se ještě usmívala, teď bojuje o život

Blonďatá Američanka Aimee Copeland (24) se nakazila bakterií, která ji požírá zaživa. Lékaři jí museli… celý článek ›

Copyright © VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., 2005 - 2012, všechna práva vyhrazena. Používáme informační servis ČTK. Publikování nebo šíření obsahu denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA-LABE-PRESS, a.s., zakázáno. VLTAVA-LABE-PRESS, a.s. je členem Sekce vydavatelů internetových titulů UVDT.

Kontakt na redakci. Autoři deníku. Proč inzerovat v novinách - www.reklamavnovinach.cz