Viktoria dostala v Berlíně čtyři góly

BERLÍN - Generálka na první gambrinus ligu fotbalistům Viktorie Plzeň nevyšla. V sobotu podlehli v Berlíně bundesligovému celku Hertha BSC 0:4.

29.7.2007

Brankář fotbalistů Viktorie Plzeň Michal Daněk si v sobotním utkání proti bundesligovému celku Hertha BSC Berlín na nedostatek práce naříkat nemohl.Foto: Deník/Václav Vacek

Západočeši nastoupili proti soupeři zvučného jména s respektem, přesto se první osmělili a v šesté minutě musel zasahovat český gólman Herthy Jaroslav Drobný po dalekonosné střele plzeňského Martina Müllera.

Ve 20. minutě se naopak vyznamenal brankář Viktorie Daněk, který vyrazil tvrdou střelu Eberta. Domácí poprvé udeřili ve 25. minutě, kdy v pokutovém území fauloval Daněk a Pantelič proměnil nařízený pokutový kop. Vedoucí branka posadila Herthu do sedla a sedm minut před koncem první půle zvýšil po chybě plzeňské obrany znovu Pantelič – 2:0. V závěru prvního poločasu zabránil třetí brance v síti Viktorie brankář Daněk, který reflexivně vyrazil bombu brazilského reprezentanta Mineira.

Do druhé části oba trenéři, švýcarský kouč domácích Lucien Favre a plzeňský lodivod Stanislav Levý, vystřídali několik hráčů. Hertha však měla i nadále hru ve své moci a nebezpečně ohrožovala plzeňskou branku. V 68. minutě kapituloval Daněk potřetí, když po ukázkové kombinaci se trefil Ebert – 3:0.

O pět minut později se dostala do šance Plzeň, ale Malcharek po narážečce s Borkem netrefil odkrytou branku. Trest přišel tři minuty před koncem zápasu, kdy odražený míč od tyče poslal do sítě osamocený Christian Miller – 4:0.

Hertha BSC Berlín - FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)

Branky: 25. (PK) a 38. Pantelič, 68. Ebert, 87. Ch. Müller. Diváci: 2000.

Viktoria: Daněk - Procházka (46. Halama), M. Müller, Zakopal (65. Knakal), Smola - Malár (46. Brožík), Trapp (46. Rada), Jarolím, Šíma (46. Róth) - Malcharek (60. Borek), Fillo (80. Psohlavec). Trenér: Stanislav Levý.

Hertha: Drobný - Chahed, Friedrich (62. Schmidt), Simunič, Fathi - Mineiro (62. J. Boateng), Dardai, Lucio (71. Bieler), Ebert (82. Traore) - Pantelič (71. Ch. Müller), Piszczek (62. Okoronkwo). Trenér: Lucien Favre

29.7.2007 VSTUP DO DISKUSE

Norský Barnevernet versus český dědeček. Jiří Pavelka podává v Norsku žalobu

Praha - Do boje s norským Barnevernetem se pustil dědeček dvou chlapců, které úřady v roce 2011 odebraly české matce Evě Michalákové a jejímu manželovi Josefovi. Důvodem mělo být údajné zanedbávání, fyzické týrání a sexuální zneužívání. Podle tamní policie a lékařů se podezření Barnevernu nepotvrdilo. Úřady a následně soudy ale považovaly zjištění za natolik vážná, že děti ponechaly u pěstounů. Dnes devítiletý David a jedenáctiletý Denis žijí odděleně, každý v jiné pěstounské rodině.

Protikuřácký zákon má Kalousek za další regulaci živnostníků

Praha - Předseda opoziční TOP 09 Miroslav Kalousek má dnes schválený protikuřácký zákon za další regulaci podnikání. Novinářům ve Sněmovně řekl, že za normálních okolností by pro normu hlasoval, dnes ale postupoval opačně kvůli tomu, že jde o další z regulačních opatření namířených kabinetem ČSSD, ANO a KDU-ČSL proti živnostníkům. Sněmovní klub jeho strany neměl k hlasování stanoven jednotný postup.

Neomezený tarif za hubičku! Nemocnice dohodla extrémně levné volání

Olomouc – Zaměstnanci Vojenské nemocnice Olomouc mohou telefonovat bez obav o provolané minuty. Vedení nemocnice se totiž podařilo uzavřít s operátorem O2 mimořádně výhodnou smlouvu.